Zahalena závojem

Román Zahalena závojem patří k typickým detektivním románům, ve kterých vede vyšetřování inspektor Wexford, přemýšlivý a rozvážlivý detektiv středních let, kterého někdy doplňuje poněkud ukvapený inspektor Burden. V románu řeší vraždu staré, neškodné ženy, která dlouhou dobu nikým nepovšimnuta, leží mezi vozy v podzemních garážích velkého nákupního střediska. Inspektor Wexford nemůže pochopit, komu tato žena překážela. Postupem doby se však ale ukazuje, že Gwen Robsonová nebyla tak zdaleka nevinná a že svými skutky uvedla chod událostí, které vedly k jejímu usmrcení. Nečekaně složitý případ, zasazený do mlhy zahaleného starobylého Kingsmarkhamu, však inspektor Wexford nakonec vyřeší. I v tomto příběhu uplatňuje Rendellová svoji zálibu v drobnostech, které někdy dokážou odhalit i ten nejzapeklitější případ. 1. vydání. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83921/zahalena-zavojem-83921.jpg 3.923

Vrchní inspektor Wexford 14.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Veiled One, 1988

Kniha Zahalena závojem

Kontryhelka
06.12.2020

Tuhle knihu jsem dostala jako dárek. Ze začátku jsem se nějak nemohla rozečíst, ale potom mně vtáhla do děje a knihu jsem za 2 dny přečetla. Výborná tmavá ponurá detektivka. A hodně dobrá. Zajímavé rozuzlení, hlavně jak na sebe pak všechno navazovalo, vše do sebe zapadalo, takový konec jsem nečekala. Kniha má spád.

jarunka54
29.05.2019

Na zahnání nudy, na usnutí to jde, ale jinak nic moc

konicekbily
28.04.2018

Autorka píše stylem pomalého vyšetřování svým hlavním hrdinou - tady to je inspektor Wexford. Pomalými postupy, drobnými odhaleními je nakonec záhada vyřešena. Průměr.