jarox.podzime jarox.podzime komentáře u knih

Dívka pod hladinou - Příběhy dospívajících v krizi Dívka pod hladinou - Příběhy dospívajících v krizi Jana Růžičková

Kniha vhodná pro odborníky i pro laiky. Čtivě podaná práce terapeutky s mladými lidmi.

26.04.2021 5 z 5

Modrá knížka o běhání a o životě Modrá knížka o běhání a o životě Miloš Škorpil

Útlá knížka. Malá rozsahem, ale plná obsahem. Pro někoho plky, pro někoho moudra.

Já patřím k té druhé skupině.

...Lidé si stěžují, že to s nimi jde z kopce. Ale když jim ukážete cestu, řeknou vám, že do kopce se jim nechce.

24.08.2017 5 z 5

Škorpilova škola běhu Škorpilova škola běhu Miloš Škorpil

Fajn kniha, ke které se dá vracet. Ideální pro začátečníky.

24.08.2017 5 z 5

Čirá radost Čirá radost Anthony De Mello

Knihu jsem koupil v obchodě kvůli názvu, možná, že si mě kniha našla sama .-). Obsah byl príma, nic nového, ale důvod k zastavení se a zamyšlení se jak se mi vede.

13.06.2016 4 z 5

Sexuální život a jeho nedostatky Sexuální život a jeho nedostatky Josef Hynie

Historický exkurz v sexuologii do 40.let dvacátého století. Ukazuje se, že i tehdy se psaly knihy o sexualitě docela otevřeně.

Tichá dohoda Tichá dohoda Elia Kazan

Kazan napsal knihu a poté natočil film...kniha je lepší. Krize středního věku a hledání smyslu života...stále aktuální. Povinná četba pro pětatřicátníky a výš .-)

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Krásná kniha pro ty, kteří se chtějí zastavit a chtějí vidět svého tygra

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Krásně s humorem popsán smutný příběh. Umírání nemusí být jen a jen těžké a chmurné.

Být sám sebou Být sám sebou Carl Ransom Rogers

Od Rogerse toho zatím v češtině moc nevyšlo, takže hurááá. Je faktem, že některé věty o osobním růstu znějí jinak tomu, kdo je na startu a jinak u někoho kdo je v procesu nebo na konci. U mě vyvolali vzpomínky na terapeutický výcvik, oživení silných zážitků.

Dobrý život není stav, ale proces. Dobrý život není cíl, ale směr.

10.06.2016 5 z 5

Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Henri Brunel

Krása. Čtu a objevuje se mi úsměv na tváři. Oproti Humoru zenu je tato kniha plná textu, ale příběhy jsou plné moudra, které nasytí toho, kdo je chce vychutnat.

Humor zenu Humor zenu Henri Brunel

Hezká kniha. Plná krátkých příběhů k zamyšlení

10.06.2016 5 z 5

Veganské pochoutky - 100 moderních a zdravých receptů Veganské pochoutky - 100 moderních a zdravých receptů Jérôme Eckmeier

Krásná kniha plná skvělých receptů

10.06.2016

Zóon politikon Zóon politikon Karel Čapek

Texty, které jsou devadesát let staré a přesto platné i v dnešní době. Nadčasové texty např. - O malých poměrech, O politice, O amerikanismu ad.
např. Máme víceméně všichni plnou hubu demokracie, ale myslím, že bychom byli ve značných rozpacích, kdybychom měli kteréhokoliv večera říci, co jsme toho dne udělali zřetelně demokratického.

Vesele o lidech Vesele o lidech Karel Čapek

Určeno čtenářům od 11 let, tak jsem si ji po třicítce přečetl a náramně se bavil.