Vesele o lidech

Do výboru jsou pojaty Čapkovy drobné novinářské prózy, z nichž většina byla otištěna pod čarou v Lidových novinách a jež vyšly za života autorova v různých sbírkách (Jak se co dělá, O lidech, O nejbližších věcech aj.). V úvodu ukazuje Edmond Konrád, jak již v mládí se projevovalo spisovatelovo neobyčejně nadání, bystrost a všímavost. V dalších sedmi oddílech osvětluje autor kořeny své literární tvorby, vzpomíná na své zážitky z dětství, humorně líčí své zkušenosti s chovem psů a koček, vypráví o lidech, jejich povoláních a zálibách, dává nahlédnout do práce v redakci novin, v divadle a ve filmu. Všude proniká Čapkův "náruživě odborný a vědecký vztah" k nejprostším a na první pohled všedním životním jevům a jeho obdiv k lidem, ovládajícím mistrovsky své dílo - k "mužům na svém místě". Obrázky Josefa Čapka. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31227/vesele-o-lidech-31227.jpg 4.720
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Eigis

Profesor českého človíčskovství popisuje mistrně a výstižně lidskou povahu.

jarox.podzime
10.06.2016

Určeno čtenářům od 11 let, tak jsem si ji po třicítce přečetl a náramně se bavil.

Mrshodan
22.03.2016

Karel Čapek psal krásně a výstižně. O lidech. Myslím, že je měl rád.

Stilico
21.10.2013

Pozorovat a všímat si to Karel Čapek opravdu uměl, obzvlášť lidi kolem sebe a celkově společnost. Což dokazuje velkou měrou i tato knížečka, kde humorněupozorňuje na klady ale i zápory lidí všech povolání a sociálních skupin.

Lady S.
03.08.2012

Velice nadčasová knížka. I přesto, že patřím k mladším generacím jsem se u této knížky zasmála.