jarki jarki komentáře u knih

Budulínek Budulínek František Hrubín

Nejčtenější knížka mého dětství, ještě než jsem uměla číst.

19.08.2016 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Skvělá a poučná knížka pro děti, nedávno jsem jí četla mé malé sousedce a ani mě nepřekvapilo její nadšení.

19.08.2016 4 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Když jsem prohlížela knihovničku, byla to kniha vzpomínková, ráda si ji opět přečtu.

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Úžasná knížka, kterou by si měl přečíst každý. Jenže teď je více obdivován film než kniha.

Kapesní atlas hub Kapesní atlas hub Albert Pilát

Jednoduchý, velmi vtipný a ještě nyní ho požívám.

Proč ulovit chřástala Proč ulovit chřástala Bohuslav Trojan

Kniha mě příliš nenadchla, čekala jsem větší zábavu a možná i vtipné závěry.

19.08.2016 2 z 5

Proroctví Sibyly Proroctví Sibyly neznámý - neuveden

Zajímavé čtení, trochu jsem se ztrácela, zda už se něco vyplnilo nebo ne.

31.07.2016 1 z 5

Luční kobylka Luční kobylka Ana María Matute

Pohádka o učedníkovi, která poukazuje na naše sobectví, materialismus, že stačí jen málo. Druhý příběh o luční kobylce byl velmi smutný a emotivní. Pár slov správně řečených dokáže lidi rozveselit a někdy nejsou potřeba ani slova..........................."Mluviti stříbro - mlčeti zlato."

29.07.2016 4 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Doporučuji všem puberťákům i dospělým, vtipné pojednání zážitků náctiletých. Člověk se dozví, jak kluci dokážou snad všechno, my holky se asi víc bojíme něco provést. Zasmějete snad u každé stránky, vytahne vás to z reality. Výborně psané až na to, že mi na začátku vadil pravopis ....jsme - sme, ale zvyknete si.

26.07.2016 4 z 5

Střípky z práce soudního lékaře Střípky z práce soudního lékaře Rudolf Macháček

Zajímavé čtení, dneska jsem to přečetla doslova jedním dechem. Nechápu jak lidé dokážou neuvěřitelnými zbůsoby ublížit, zabít druhé i příbuzné. Možná nejsem takový magor. Takovou práci bych nemohla dělat, ten smrad bych nezvládla a buzení v nočních hodinách. Je to návod jak na to.

26.07.2016 2 z 5

Jedů plná půda aneb pohádka pro dospělé z Malé Strany Jedů plná půda aneb pohádka pro dospělé z Malé Strany Hana Vítková

Téma knihy mě nadchlo, tři vtipné, velmi drzé a slušně přisprostlé Animůry nazvané Lexaurina, Nurofena a Hypnogena po známých lécích, bylo doslova strhující. Na začátku jsem se dobře bavila, ale chyběl mi provázející děj, bylo to hodně rozkouskované a po polovině mě to přestalo bavit. Není to kniha kterou bych chtěla znovu číst.

19.07.2016 2 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Četla jsem ji jedním dechem, měla jsem husí kůži a zároveň jsem se dobře bavila. Mám ráda knihy, které mě dokážou vtáhnout do děje, jen škoda že příběh zůstal otevřený..... představivost je děsivá.

18.07.2016 4 z 5

A pak se to stalo! A pak se to stalo! Ester Stará

Tuto knížku jsem nedávno dostala od mé malé sousedky k přečtení. Přijde mi to jako návod na zlobení.

11.07.2016 1 z 5

Pohádka lesa Pohádka lesa Josef Kožíšek

Jedna z prvních knížek, kterou jsem kdy dostala od prarodičů. Příjemná vzpomínka na dětství.

11.07.2016 3 z 5

Bernard a Bianka – Myší policie Bernard a Bianka – Myší policie Walt Disney

Detektivní příběh velmi napínavý pro děti s krásnou ilustrací od Walta Disneyho. Dodnes si jí s úsměvem prohlížím.

Majka Majka Alfred Wellm

Krásná dětská knížka s výbornou ilustrací.

Neviditelné dítě a jiné příběhy Neviditelné dítě a jiné příběhy Tove Jansson

Jako dítě jsem byla doslova zamilovaná do mumínků, do dneška mě neomrzeli. Několikrát jsem jí četla. A filmové zpracování jsem hltala, i dnes se ráda podívám.

11.07.2016 5 z 5

Cizí holka Cizí holka Hana Bořkovcová

Pěkné dívčí čtení, jako náctiletá jsem jí četla dokonce dvakrát. Asi si jí dám ještě jednou.

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Je zajímavé jak nás provází fantazie při čtení knihy a poté vidíte film. Dle mého jsem se poprvé ztotožnila s filmem, jen ve filmu to bylo ušlechtilejší než v mých představách u knihy.

11.07.2016 4 z 5

Kočky mluví ze spaní Kočky mluví ze spaní František PON.

Příjemné počtení.

10.07.2016 4 z 5