Cizí holka

Cizí holka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24602/bmid_cizi-holka-655eea32c9a37.jpg 4 54 11

Příběh jedináčka Petra a dívky Kačky, o kterou se nestará její matka. Kačku její matka opustí, je dána do dětského domova, ale tamní lékařka - teta jedináčka Petra - ji přivede do jejich rodiny. Dívka se s rodinou sžívá, se všemi si rozumí, stává se jejich dalším členem. Kačce se dokonce podaří vyřešit problém Petrova spolužáka, který se stává pachatelem krádeže.... celý text

janina66
19.03.2024 4 z 5

Skvělý příběh s detektivní zápletkou. Nejen pro děti, vážné věci, jako je osvojení, či nezájem mámy o vlastní dítě.

Kudík
09.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Poprvé jsem četla tak strašně dávno, že to snad není ani pravda. :) Překvapilo mě, že si i po tolika letech pamatuji klíčové věci, jako řízek a salát na rozloučenou, Petra a jeho maminku, i otce Pepíka, kterého se teta Gábi bála, a hlavně rozbití již rozbitého zámku v sámožce. Aktuální přečtení mi připomnělo, jak dobré zázemí jsem doma měla, a to rodiče, kteří se starali, teplo, světlo, jídlo.... Co by člověk nyní zrovna za rodiče dal. Asi se podívám i na film, o kterém jsem neměla tušení, že byl natočen.

RMarkéta
20.01.2023 4 z 5

Neměla jsem nejmenší tušení, že existuje i kniha. To bylo ale překvápko, ale musím říct, že milé, i když jde o poměrně vážnou věc. Tenhle příběh znám jako televizní film. Ten je o proti knize osekaný a pár drobností je tam jinak. Přesto má ale úplně stejné sdělení jako kniha. Doktorka Gábina dostala v knize více prostoru a Kačka s Petrem řeší trochu jiný problém.

Nofar197
11.01.2023 4 z 5

Četla jsem ji ještě na základní škole a i po letech si na ni ráda vzpomenu. Kateřina je sympatická dívka, která se s vervou pere se svým životem, který v žádném případě není jednoduchý : Zcela ji chybí rodinné zázemí, a i o to málo, co ji její matka poskytuje, nakonec přijde. Narozdíl od mnoha jiných děti má velké štěstí, že matka souhlasí s jejím osvojenim a nenamaha se předstírat zájem dvěma pohlednice mi ročně jako mnozí "rodiče" děti umístěných do dětských domovů.
Moje sympatie má i svérázná doktorka Gábina.

Vendula39
19.07.2019 3 z 5

Kniha se mi docela líbila, bylo tam dobře popsané to, jak probíhá cesta od matky, přes dětský domov až k nové rodině.

topi80
23.02.2018 2 z 5

Že je kniha holčičí je cítit nejen z toho, že hrdinou je holka, ale nějak se ta holkovitost prolíná celým dílem, proto ji asi lépe ocení čtenářky nežli my čtenáři.

Makus216
30.01.2018 4 z 5

Knihu jsem četla jako náctiletá a líbila se mi. Díky
ní jsem si uvědomila, že není samozřejmost mít hezké rodinné zázemí.

jarki
11.07.2016 4 z 5

Pěkné dívčí čtení, jako náctiletá jsem jí četla dokonce dvakrát. Asi si jí dám ještě jednou.

kattyV
21.02.2013 4 z 5

Pěkná kniha pro holky. Koupila jsem jí dceři, ale s chutí jsem si ji přečetla i já. Kačka je sympatické stvoření, které se pere se životem jak umí a nakonec se jí to docela podaří.

maryzka
06.05.2012 2 z 5

kdysi dávno jsem tuto knihu četla ale začala se mi líbit až po odvysílání filmu

WEIL
09.09.2011 2 z 5

Není to sice tak dobré psaní, jaké dokáazli pro děti a mládež vytvářet obzvláště spisovatelé sociální prózy - třeba J.V.Pleva - či výchovné, romanticko-dobrožné - třeba J. Foglar - ale i tak jde rozhodně o lepší sdělení, než řada autorů či autorek, která píše spíše pouze červenou knihovnu.