janulka1310 janulka1310 komentáře u knih

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Na knize se mi líbí vykreslení postav do detailů a Wildeovy vtipné dialogy. Příběh sám o sobě mi nepřišel ničím extra zajímavý.

18.03.2013 3 z 5

Příběhy lásky… které se skutečně staly Příběhy lásky… které se skutečně staly Gary Chapman

Další z Chapmanových knih, které všeobecně podle mě patří do skupiny důležitých knih pro každého,kdo chce mít vyrovnaný a láskyplný vztah s partnerem. Kniha ukazuje na pravdivých příbězích, jak velkou moc má láska a kolik různých podob lásky jsme schopni v sobě najít. Doporučuji každému, kdo chce vědomě pracovat na vztahu.

15.03.2013 4 z 5

Matka z cukru a oceli aneb Degenerace, kterou na mě spáchalo mateřství Matka z cukru a oceli aneb Degenerace, kterou na mě spáchalo mateřství Tereza Boehmová

Vtipné a trefné příběhy nejen pro maminky. Opravdu jsem se pobavila, i když děti ještě nemám. Určitě doporučuji všem ženám.

10.03.2013 5 z 5

Růže pro Markétu aneb Večírky revolucionářů Růže pro Markétu aneb Večírky revolucionářů Michal Viewegh

Celkem čtivá hra, vtipné dialogy...romány mu jdou ale asi lépe:)

06.03.2013 3 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

V tomto volném pokračování knihy Mafie v Praze jsem se trochu ztrácela, jelikož těch kauz tam bylo už nějak moc. Ale jako každou autorovu knihu jsem ji četla se zaujetím a s očekáváním,jak to dopadne.

03.03.2013 4 z 5

Každý komunikuje, málokdo naváže spojení Každý komunikuje, málokdo naváže spojení John C. Maxwell

Typická Maxwellovka - jasná, srozumitelná, potřebná.

01.03.2013 5 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Kniha je psana jako vzdy velmi ctive,takze jsem ji zhltla velmi rychle...ale protoze jsem zena plna idealu a naivity, budu se snazit brat obsah knihy jen jako "vymysleny pribeh", protoze bych se asi jinak musela odstehovat z CR. Pro cloveka nezasveceneho do vsech tech lzi a korupci, ktere se tu deji, je to docela silne kafe...

12.01.2013 5 z 5

Matka Tereza – zář lásky Matka Tereza – zář lásky Maria Di Lorenzo

Pokud se chcete dozvědět to nejdůležitější o Matce Tereze, zjistit, co bylo jejím posláním a jaká byla její cesta, je tohle ideální knížka. Je psaná jednoduše, poutavě a zanechá v člověku dobrý pocit a hlavně potřebu být lepší, vnímavější a ohleduplnější k ostatním.

05.01.2013 4 z 5

Umění odpouštět Umění odpouštět Jörg Müller

Knihu právě čtu a už teď mohu říct, že je to kniha, která je jiná, než všechny ostatní podobného žánru. Autor je psychiatr, který se zabývá problémy lidí skrze křesťanskou víru. Takže je to takový mix psychologie, náboženství, víry i alternativní medicíny..V každém případě se tam snad každý najde v nějakém příběhu, který autor popisuje. Knihu není návodem, ale spíše nějakým shrnutím základních faktů o tom, čím lidé trpí, proč trpí, jak to řeší, respektive neřeší, jakou roli v tom hraje Bůh atd...zajímavá kniha, ale nepatří mezi oddychovky..spíše na zamyšlení...

05.01.2013 3 z 5

Jak získávat přátelé a působit na lidi ve věku digitálních technologií Jak získávat přátelé a působit na lidi ve věku digitálních technologií Dale Carnegie

Jedná se o inovaci knihy Jak získávat přátelé a působit na lidi, ale je to psáno "dnešním" jazykem. Proto je to pro většinu lidí srozumitelnější. Kniha zachovává veškeré základní carnegiovské myšlenky, akorát je aplikuje na dnešní prostředky komunikace, FB, emaily, telefony atd. Kniha je čtivá, zajímavá, ale dle mého má původní kniha větší kouzlo. Důležité je poznamenat, že principy, jaké učil Carnegie, se nemění ani v dnešní době, naopak si myslím, že by je lidé měli více a více studovat.

05.01.2013 4 z 5

Klíč k životu Klíč k životu Jack Canfield

Doporučuji knihu všem, kteří zrovna nemají nikam namířeno a neví, za čím v životě jít. Nejde o nějaký super návod, jak dosáhnout svých cílů, ale spíš o to, najít ty pravé cíle..kniha je vhodná i pro lidi, kteří mají jasno..jednoduchým způsobem vás přivede i na věci, které by vás nenapadly..knížka je spíše pracovním sešitem, takže to není jen o tom sednout a přehltat, ale také zapojit mozkové závity:) Knížka je čtivá, krátká a zanechá ve vás příjemný pocit, že jste pro sebe něco udělali.

05.01.2013 5 z 5