Matka Tereza – zář lásky

Matka Tereza – zář lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39225/matka-tereza-zar-lasky-39225.jpg 4 6 2

Přehledné a čtivé dějiny charitativního díla Matky Terezy, obohacené o dokumentaci z její beatifikace. Kalkatská sestra, zakladatelka Misionářek lásky, oslovovala mnohé svou moudrostí a specificky mateřským rysem zbožnosti. Ve svém praktickém přístupu k duchovnímu životu se v mnohém inspirovala myšlenkami svatého Ignáce z Loyoly. Za nejvzácnější z celé knihy lze patrně považovat úryvky dosud neznámých dopisů Matky Terezy, objevených teprve po její smrti. Odhalují se v nich dvě velká tajemství jejího života: počátek jejího povolání, inspirovaný samotným Kristem, a temná noc ducha, která toto povolání doprovázela. „Můj úsměv je plášť, který přikrývá nesmírné množství bolestí,“ řekla jednou. Jindy napsala: „Kupředu mě vede jedině slepá víra, protože, popravdě řečeno, je ve mně velká temnota. Živá touha po Bohu je strašlivě bolestivá, nicméně temnota stále houstne.“ Kniha je poutavým svědectvím o její velké vnitřní trýzni i statečné víře.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Madre Teresa: lo splendore della carità

Kanylka
21.07.2021 4 z 5

Matka Tereza? Copak tak člověk může napsat za komentář? Z knihy na vás dýchne obrovská pokora a klid.

janulka1310
05.01.2013 4 z 5

Pokud se chcete dozvědět to nejdůležitější o Matce Tereze, zjistit, co bylo jejím posláním a jaká byla její cesta, je tohle ideální knížka. Je psaná jednoduše, poutavě a zanechá v člověku dobrý pocit a hlavně potřebu být lepší, vnímavější a ohleduplnější k ostatním.

duchovní život křesťanský život řeholní, klášterní život charitativní činnost Matka Tereza

Autorovy knížky

Maria Di Lorenzo