jančaApepča jančaApepča komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Silné! Opravdu skvěle napsané, uvěřitelné, šel mi mráz po zádech (a slzy po tvářích). Nutilo mě to se zamyslet, jaké štěstí vlastně máme...

20.07.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Strhující a neskutečně silný příběh.

03.08.2020 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Kniha se mi krásně četla, je zajímavě napsaná, chvílemi opravdu až strhující. Jediné a zároveň velmi podstatné, co mi vadilo, je to, že byla neukončená. Příběhy byly velmi dobře nasměrovány a čekala jsem zajímavé, nebo alespoň nějaké rozuzlení, to ale bohužel nepřišlo. Možná to byl autorův záměr, že je to jako život, tam se mnohdy také rozuzlení nedočkáme. Pocit nedokončenosti je ale bohužel to hlavní, co ve mně po dočtení zůstalo.

03.08.2020 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Strhující čtení!

12.05.2020 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Stále skvěle poutavý příběh,ale je vidět rozestup od prvních dvou dílů. V tomto díle se Follett pouští do širší politiky, tak jak známe z Pádu titánů. Zde se ale zaměřil alžbětinskou dobu, kterou ve svém díle skvěle zpracoval, ale chyběl mi tam ten detail na postavy, na který jsem si zvykla v prvních dvou dílech a pro který jsem se od nich nemohla odtrhnout.
Stále skvělá kvalita, je vidět, že Follett si navykl na širší zpracování dějin.

12.05.2020 4 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Náročné čtení, ale rozhodně stojí za to!

15.02.2020 4 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Follett si stále drží skvělý vypravěčský styl. Ty postavy si jednoduše zamilujete

12.05.2020 5 z 5