James James komentáře u knih

Příběhy z jiného vesmíru Příběhy z jiného vesmíru Marek Orko Vácha (p)

Krásná kniha, která mě osobně chytla za srdce a doporučuji ji všem k přečtení.
Děkuji za ni.

"Do této země přišlo něco nového a velkého, říká Quonab Rolfovi. Říkají tomu obchod. Pohltí všechno krásné a nakonec i lidi. Ale to není nic pro mě. Stačí mi, když mám co jíst, kde spát a mohu se dívat na nebe.

Mně taky."

29.06.2016 5 z 5

Kéž bych pod hvězdami dobře odtančil svůj tanec Kéž bych pod hvězdami dobře odtančil svůj tanec Marek Vácha

Krásná kniha, kterou doplňují fotky z přírody, díky kterým se člověk ještě více nad textem zamyslí a uvědomí si, co má vlastně kolem sebe a „začne opět vidět". Kniha dává naději do každého dne a spojuje nás s něčím, co nás přesahuje, vytváří vztah k přírodě, nebo lépe řečeno nás spíše k tomuto vztahu navrací. Děkuji za ni.

25.02.2015 5 z 5

Šestá cesta Šestá cesta Marek Vácha

Moc pěkná knížka od Marka Váchy, která prohlubuje vztah člověka k přírodě, k ženě jako Boží bytosti. Kéž bychom opravdu viděli neviditelné skrze viditelné.

„A tak v našem tmavém vesmíru ležíme na suché louce, kolem bublá potok, voní květiny a zpívají ptáci - zkuste si ten obraz představit hodně zdaleka z kosmu - a zrovna říkáme, že kdybychom viděli zázrak, uvěřili bychom. Člověk by skoro řekl, že je to trochu paradoxní.”

PS: Doporučuji jako dárek každému, já tuto knihu dostal od své sestřenky k Vánocům.

21.01.2015 5 z 5

Čtyři dohody - Modlitby Čtyři dohody - Modlitby Don Miguel Ruiz (p)

Doporučuji k přečtení lidem, kteří si již přečetli Čtyři dohody. Každá modlitba má svou moc a kouzlo, člověk je může číst opakovaně a vždy ho něčím novým obohatí a dodají mu klid.
Zpočátku jsem váhal, zda si knížku zakoupit, nakonec opravdu nelituji, každá modlitba má úvod, kde je rozebrán její smysl a poté následuje samotný text modlitby. ( Modlitba pravdy, za odpuštění, za lásku, za fyzické tělo, za vděčnost, za lidstvo, za božství, svatební den, a nakonec Ohnivý kruh)
Je naší přirozeností být ve spojení se Stvořitelem a modlitby nám k tomu napomáhají. Tak do toho! :-)

26.10.2014 5 z 5

Moc, politika a změna - Ke zlepšení světa může přispět každý Moc, politika a změna - Ke zlepšení světa může přispět každý Osho

Knížky Osha se těžko hodnotí, proto můj názor berte spíš jako subjektivní. Každopádně stojí za přečtení.

27.09.2014 3 z 5

Dech absolutna - Rozhovory s Moojim Dech absolutna - Rozhovory s Moojim Mooji

Děkuju za možnost si přečíst tuto knížku. Po shlédnutí videí na sebeřízení.cz od Moojiho jsem neváhal a knížku si koupil. Doporučuji všem. Dech absolutna (Boha) v podání Moojiho má svoje zvláštní kouzlo, jelikož sám Mooji je osobou, která si zaslouží pozornost. Místy to není jednoduchá četba, ale podstata vám neunikne. Je v ní mnoho osvobozujících myšlenek a rad do života.
Jedna z nich:

"Vnímej, aniž by sis to, co vnímáš nějak vysvětloval nebo si něco představoval, a zůstane pouze Ticho, jenom Prostor.
Nevěnuj pocitům důležitost, vypni sklon vycházet ven směrem k prožitku. Neber si nic osobně, každý jde svou vlastní cestou."

27.09.2014 5 z 5

Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Robin S. Sharma

Kniha, ke které se můžete vracet a vracet a vždy v ní najdete něco, co Vás posune zase o krok dál v zázraku jménem Život.

22.09.2014 5 z 5

Vesničtí studenti Vesničtí studenti Tobiáš Eliáš Tisovský

Doporučuji přečíst každému studentovi !

21.08.2014 5 z 5

Děkuju za možnost přečíst si tuto knihu a mít ji ve své knihovně, zvláště za modlitby za lásku a za svobodu vycházející z knihy, které v sobě mají velkou sílu.

17.08.2014 5 z 5

Juliánova cesta aneb Putování s Mnichem, který prodal své ferrari Juliánova cesta aneb Putování s Mnichem, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Velice inspirující knížka, která stojí za přečtení. Až si ji přečte slečna, co si ji dnes kupovala u Barviče v Brně na Masarykově, ať se mi ozve, jak se jí líbila. Nakonec jsem si vybral Čtyři dohody :-)

07.07.2014 5 z 5

Síla pozitivního myšlení Síla pozitivního myšlení Norman Vincent Peale

Vyšší síla opravdu pomáhá, děkuju panu doktorovi za tuto knihu.

08.03.2014 5 z 5

Niterný Leadership Niterný Leadership Peter Urs Bender

Doporučuji každému kdo se zajímá o leadership. Kniha je čtivě napsána s praktickými příklady, které dokazují, že být niterným leadrem se opravdu vyplatí.

22.03.2013 5 z 5

Život je fascinující Život je fascinující Charlie Jones

Útlá, nenápadná kniha, která se vejde skoro do kapsy. Věnujte jí chvilku času a ona se Vám odmění.

22.03.2013 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Tuto knihu můžu jedině doporučit...pokud budete chtít, může velice pozitivně ovlivnit Váš život...kéž by si ji přečetlo víc studentů práv, a nejen nich.

12.12.2011 5 z 5

Nejbohatší muž, jaký kdy žil Nejbohatší muž, jaký kdy žil Steven K. Scott

Velice inspirativní kniha naplněná moudrostí.Doporučuji.

12.12.2011 5 z 5