Moc, politika a změna - Ke zlepšení světa může přispět každý

Moc, politika a změna - Ke zlepšení světa může přispět každý https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204374/moc-politika-a-zmena-ke-zlepseni-sv-204374.jpg 4 14 2

„Když změníte sebe, změníte svět,“ říká mistr Osho, který svými osobitými názory dokázal proměnit životy tisíců lidí a získává stále nové příznivce. Nebojí se odhalovat palčivé problémy současnosti a vyvést lidi ze stáda, aby se z nich stali odvážní a duchovně vyzrálí jedinci. Zde se Osho zaměřuje na tvrzení, že „politická moc lidi korumpuje“, protože pouze posiluje ego a negativní stránky osobnosti. „Opravdová síla vychází zevnitř, moudrý člověk nikdy nevyužívá své schopnosti k ovládání druhých.“ Osho proniká do hlubin lidské duše, nechybí mu soucítění a humor, jenž dokáže trefně „tnout do živého“. Bývá označován za nejprovokativnějšího duchovního učitele dvacátého století.... celý text

ArkAngel
03.04.2023 4 z 5

Nemůžu říct, že bych s Oshem ve všem souhlasil a v knize se objevují i myšlenky, které jsou podle mě trochu mimo. V mnohém má ale pravdu, ať už se jedná o rovnosti pohlaví, kastách, jednotlivých národech nebo politicích a církvích. Stejně jako u jiných duchovních lidí i Osho předkládá myšlenku "vlády vědců", kterou můžeme klidně srovnat s technokracií nebo vládnou intelektuální elity, což je něco, v čem vidím budoucnost. Některé příběhy, které vypráví, jsou i celkem drsné, ale podstatné myšlenky předají.

James
27.09.2014 3 z 5

Knížky Osha se těžko hodnotí, proto můj názor berte spíš jako subjektivní. Každopádně stojí za přečtení.

Osho
indická, 1931 - 1990