JaKuKa JaKuKa komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Výborná kniha, skvěle napsaná, vtipná a lehce se čtoucí. Po shlédnutí známého seriálu jsem si konečně zaplnil výraznou literární mezeru přečtením knihy. Za mě je to balzám na duši.

20.04.2024 5 z 5

Jakub a babí léto Jakub a babí léto Milena Lukešová

Milá kniha s krásnými ilustracemi. Pohlazení pro duši dětského i dospělého čtenáře.

15.10.2023 5 z 5

Dospíváte v muže Dospíváte v muže Josef Hynie

Dvěma slovy naprostá šílenost. Mrazí z toho, že to autor myslel vážně a že ve své době mohlo něco takového vyjít.

04.11.2022 odpad!

Ostrov Sukkwan Ostrov Sukkwan David Vann

Drsný, syrový a pro mě osobně hodně těžko stravitelný příběh. Knihu jsem dočítal s velkým sebezapřením.
Nevyrovnaný ztroskotanec, který potřebuje řešit své problémy, které si přístupem k životu a druhým lidem způsobil sám, dostane nápad a vezme dospívajícího syna na pustý ostrov, kde mají přežít. Postupně vychází najevo, že se schyluje k něčemu nehezkému.
Cormac McCarthy se kterým je David Vann srovnáván je jedním z mých oblíbených autorů a Cesta patří mezi nejlepší knihy, co jsem kdy četl. Řekl bych, že srovnání těchto autorů je odvážné a že McCarthy je o několik tříd výš.
Ostrov Sukkwan jsem navštívil a bylo to silné setkání, ale... Víckrát už ne.

15.10.2022 2 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Tenhle komiks je důkazem, že psaného slova nemusí být mnoho a i přesto může vzniknout nevšední a velmi silné literární dílo ukazující, jak daleko může zajít zakořeněný strach z vnějšího světa. Přečteno jedním dechem. Zanechá hlubokou stopu.

22.05.2022 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Kniha napínavá od prvního do posledního písmene. Přečtená jedním dechem. Z některých scén přímo mrazilo. Rozuzlení i jméno pachatele pro mě bylo nečekané. Doufám, že se brzy objeví další příběh detektiva Sullivana.

22.02.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Strhující, napínavý, děsivý a zároveň krásně napsaný příběh s nečekaným koncem. Zajímavý pohled na Holocaust očima pachatele i oběti a několika dalších zainteresovaných postav. Bezpochyby jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl. Bylo mi ctí, paní Picoultová! Těším se na další Vaše knížky, které přečtu.

04.11.2019 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Vynikající kniha o statečné, silné a odhodlané ženě, která neváhala zůstat se svou rodinou a postavit se tváří v tvář osvětimskému peklu. Je dobře, že knihy o hrdinech, jakým byla Helene Hannemannová, stále vycházejí a jejich ohromující příběhy si můžeme číst.

15.07.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Skvělá a velmi silná kniha, která ve vás zůstane dlouho. Další slova jsou zbytečná. Přečtěte ji.

04.05.2019 5 z 5