Jajulina Jajulina komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Byla to povinná četba asi v 5. třídě a moc jsem tomu nerozuměla a nepobírala to.
Po letech jsem se k tomu vrátila zvlášť kvůli všeobecnému věhlasu o genialitě téhle knížky. A opravdu. Asi jsem přece jen věkem nějakou tu moudrost nabrala O:) :D

18.05.2018 5 z 5

Příhody z černého kufříku Příhody z černého kufříku Archibald Joseph Cronin

K tomuhle skvělému čtivu jsem se dostala úplně omylem během čekání na vlak u pár poliček "Kniha do vlaku". Tenhle omyl byl velmi příjemný.
Máte pocit, jako byste patřili k obyvatelům Levenfordu. Líbí se mi postupné poznávání obyvatel tohoto městečka, odhalování různorodých charakterů a zajímavých životních příběhů a i když ne každá povídka má happy end, takový je prostě život...

09.04.2018 5 z 5

Odvaha nasadit se Odvaha nasadit se John Izzo

Tahle knížka umí správně vyburcovat k tomu, něco dělat a převzít odpovědnost za dění. Toto burcování je podpořeno hezkou sbírkou skutečných a velmi inspirujících a motivujících příběhů, což přispělo ke čtivosti a zhltnutí na pár dechů.
Pár věcí se však asi úplně v české kultuře aplikovat nedá, přece jen jsme jiná nátura než Američané. A občas mi přišlo, že něco autor opakuje pořád a pořád dokola, až příliš.. Vím, že chtěl zdůraznit naléhavost, ale když čtete jednu nabídku už třeba po 15.cté, říkate si, že je to už skoro zbytečné, že cílené naléhavosti by to dostalo už třeba při 3tím, či 5tém zopakování..
A tedy obrovskou výtku mám k obalu knihy! Je to velmi odpudivé na první pohled a nepřehledné.. Velkou náhodou a dostatkem času jsem se přiměla k velké soustředěnosti si přečíst o čem že to vlastně je, ale opravdu s velkou námahou.. Variace barev a spoustu textu ve velkém písmu ruší a člověk se vážně nemůže soustředit, ani se mu do přečtení si obsahu, ba dokonce jen názvu, nechce..
Toto je čirý důkaz: "Nesuďme knihu podle obalu."
Proto také obsahově vážně doporučuji - zajímavé a motivující čtivo! :)

11.02.2018 4 z 5

Kulhavý poutník Kulhavý poutník Josef Čapek

Náročné, vhodné k čtení po částech, ne úplně na jeden zátah se záměrem zarelaxovat, už vůbec ne v období zkouškového nebo krátce po něm. Ale krásné, hluboké a k tomu všemu češtinářská slast. :)

"Tato váhavost sice v sobě nenesla všechna ta blaženství, jakými se dovede odvděčovati dobře spravovaná lenost, zato však dávala po vůli mnohému potěšení, radostem, jakých poněkud tupá přirozenost lenosti svým lidem uštědřiti nemůže."

13.05.2021 4 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Líbí se mi netradičnost téhle detektivky.

28.06.2018 5 z 5

Kapitán Kapitán Karol Olgierd Borchardt

Ten typ knihy, který vás vtáhne do děje, přiměje snít o plavbách na širých mořích a oceánech, nechá vás pohrávat si s myšlenkou nastoupit do námořní školy, motivuje k tomu, jít si za svými sny a nebát se snít, a vynutí vám úsměv na tváři, někdy dokonce i hlasitý smích v autobuse!

19.03.2018 5 z 5

Tatínek není k zahození Tatínek není k zahození Arnošt Goldflam

Tak u téhle knížky jsme se s holkama na bytě od srdce nasmály. Možná to bylo i čtecím umem a intonacemi hlasu mé kamarádky (učitelky v mateřince), když nám pohádky předčítala na dobrou noc.
Každopádně ta myšlenka je geniální a pro děcka to musí být hrozně super! A motivace pro tatínky být opravdu těmi hrdiny! :)
Tak a ty už jdi taky spát, ať si taky tak silný a statečný, jako ten tvůj tatínek!

01.12.2017 5 z 5

Gump & Co. Gump & Co. Winston Groom

Je to super knížka, ale přijde mi to už jako kafomlejnek.. Na pár výjimek je to pořád dokonala, jen místo krevet prodává ústřice. Ale teda dost se mi líbily story s malým Forrestem a to, jak se postupně vyvíjel jejich vztah otec-syn.

11.11.2015 3 z 5

Štědrost - Zisk pro toho, kdo dává Štědrost - Zisk pro toho, kdo dává Andy Stanley

Moudrá kniha od moudrého autora.
I když je to úzká knížečka, je to hutné čtení.
Dá vám vzácné podněty k přemýšlení, přiměje si vážit toho, co máme, zhodnotit trochu svoje hospodaření a víc důvěřovat Bohu.
Motivace k tomu nebýt škrt, ale štědře dávat (nejen své finance, ale i čas) a vkládat naši důvěru Bohu.
Vždyť Jemu patří všechno, my jsme jen správci.

28.06.2018 5 z 5