jaHanicka jaHanicka komentáře u knih

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Perfektně propracované téma, kladně hodnotím i návaznost na realitu. Některé pasáže, zejména "druhá třetina" knihy, byly na můj vkus trochu rozvleklejší, ale celkově to byl hukot.
Jen jsem si možná vybrala nevhodnou dobu na tohle téma.

21.03.2022 5 z 5

Úzkostný pacient Úzkostný pacient Radkin Honzák

Výborné čtení. Pan doktor píše (i přednáší) skvěle, kromě dvou (pro laika) trochu moc odborných kapitolek přečteno jedním dechem. Kéž by se pan Honzák pustil do psaní učebnic, myslím, že by plošně stoupl prospěch.

05.01.2022 5 z 5

Utkaný svět Utkaný svět Clive Barker

Moje první knížka od Barkera (kromě pár povídek). Na doporučení kamaráda jsem se do ní, ne příliš ochotně, pustila a prvních cca 50 stran jsem se do čtení musela nutit. Pak ale příběh nabral spád a oproti ostatním komentujícím, mně se poslední třetina nezdála ani rozvleklá, ani nezáživná. Naprosto mě uchvátilo propojení "našeho", fantastického a biblického světa, další plus dávám za to, že postavy nejsou "černobílé", další za barvité popisy fantasy světa. Našlo by se jich ještě mnoho. Jednoznačně můžu doporučit, i když je fakt, že díky složitosti světa a délce to nebylo zas tak lehké čtení. Ale vyplatilo se.

24.04.2021 5 z 5

Hubený nás nedostanou Hubený nás nedostanou Richard Skolek

Zvyklá na ponuré příběhy nad 300 stran jsem se v rámci Čtenářské výzvy pustila do čtení knížky fejetonů. Myslím, že volba to byla úspěšná. Chvilku mi trvalo, než jsem si (po dočtení románu od Stephena Kinga) na tento formát zvykla, ale po pár "kouscích" to přišlo samo. Zejména "Sága Jaselská" byla super. Můžu vřele doporučit. A jsem moc ráda za vtipného sympatického autora, navíc z mého milovaného Brna.

29.04.2020 4 z 5

V Tichošlápkách je pořád veselo V Tichošlápkách je pořád veselo Milena Buřilová

Nádherná knížka pro děti, o přátelství, o pomáhání druhým, o vyrůstání. Milovala jsem ji jako malá a teď ji čteme našim dětem, Je to prostě perfektní.

09.05.2016 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Četla jsem Pavučinu lží i Digitální pevnost od Browna, těžko říct, co bylo lepší. Knížka čtená jedním dechem, neuvěřitelná zápletka i děj. Jen, pokud mohu, bych chtěla poradit jednu věc budoucím čtenářům - pokud jste přečetli knížku a chystáte se na film, tak to ve vlastním zájmu nedělejte. Film Andělé a démoni je jen kostra knížky a i když základ je stejný, okolnosti, vztahy i spousta důležitých momentů jsou ve filmu tak oškubaný, že jsem po jeho shlédnutí proklínala režiséra i scénáristy... Ale knížku doporučuju, je geniální

12.11.2013 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Stejně jako s bluesovým albem a Černou zmijí, představitel Dr. House se zase jednou ukázal. Spousta nečekaných zvratů, nečekaných vztahů a hlavně ironických a arogantních vtípků, to je přesně to, co jsem v téhle knížce čekala. Našla jsem však mnohem víc. Díky tomuhle románu, který jako první tohoto žánru mě udržel až do konce a několikrát přilákal zpět, se pro mě Hugh Laurie stal jedním z nejvíce všestranných umělců dnešní doby

21.07.2013 5 z 5

Vadná – Pro všechny, kdo si myslí, že jsou normální Vadná – Pro všechny, kdo si myslí, že jsou normální Sarah Kuttner

Jelikož knížka se mi dostala do ruky v době, kdy jsem se nevědomky chystala po hlavě vrhnout do podobných stavů, musím ji hodnotit velmi kladně, protože je to opravdu autentický a reálný příběh. Na druhou stranu nemohu posoudit, jak může působit na někoho, kdo je šťasten tím, kým je...

21.07.2013 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Perfektní. Pomalejší rozjezd, o to větší sešup to mělo dál. Výborně sestavená zápletka, napínavá až do konce, nečernobílé postavy, zejména hlavní hrdinka (taková ta holka, které se dá upřímně říct: "Jsi strašná kráva, ale stejně tě mám ráda"). Škoda, že už mi od autorky zbývají k přečtení jen dvě knížky.

21.01.2022 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Jednoduše geniální

21.08.2017 5 z 5