isabokmal isabokmal komentáře u knih

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Četla jsem v Aj.

Druhá kniha trilogie Shadow and Bone, aneb moje jediná kniha za červen (byl to náročný měsíc) - ale byla úžasná!

Často slýchávám, že druhý díl není tak dobrý a že se lidem nelíbí tolik jako ten první. S tím bohužel musím nesouhlasit, protože mně osobně se kniha velmi líbila.
Uznávám, že intezita děje se v knize neustále mění. Máme tam rychlejší části, ale i ty pomalejší, které mohou právě čtenáře při čtení celkem nudit.

Darkling se objevuje jen zřídka, ale kdykoliv je na scéně, je to dost epické! Máme tu nové postavy - Nikolai, Tamar a Tolya, které jsou podle mne hodně zajímavé a já si je zamilovala.

Celý příběh dával smysl, byl perfektně vymyšlený. Prožívala jsem Aliny pocity, její samotu, nejistotu i strach. Ale ten konec?! Čekala jsem, že se něco stane, ale tohle?! Bylo to neuvěřitelný, plný napětí a akce. Nemohla jsem přestat číst, takže nikoho asi nepřekvapí, že jsem začala okamžitě číst třetí knihu ze série.

Do Grishaverse se opravdu začínám dost slušně zamilovávat, nebo tedy.. už jsem se zamilovala!

09.08.2023 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Už je to pár měsíců, co jsem tak nějak začala registrovat knihy od Oly. Stále jsem jimi listovala, dívala se na styl, kterým jsou psané a přemýšlela, že si je časem možná koupím. Jenže poté se ke mne začaly dostávat ne moc kladné recenze a názory těch nejrůznějších lidí a to mne od série Navždycky celkem odradilo.
Fakt ale byl že jsem na knihy stále myslela. Takže přišlo rozhodnutí, že si udělám vlastní názor a knihy si postupně přečtu. Hned u první jsem byla příjemně překvapená.

Kniha Navždycky se opravdu skvěle četla. Vtáhla mne a po několika anglických knihách, které jsem naposledy četla, jsem byla ráda za tento "oraz". Bylo to jednoduché čtení, žádné zapeklitosti a složitosti, což mi vůbec nevadilo, ba naopak. Líbilo se po všech těch fantasy knihách (které vážně miluju), jen sledovat, jak někdo žije a řeší strasti svého teen života.

Strašně moc mne bavilo přátelství Mei a Travise. Byl to přesně takový ten vztah mezi holkou a klukem, který miluju. To opravdu pravé přátelství.
Ava.. ta Ava, to je prostě expertka. Upřímně bych chtěla vidět ty její myšlenkové pochody, jelikož to, co jí kolikrát napadne je naprosto šílený. V tom dobrým slova smyslu samozřejmě.
A Liam, ten byl skvělý. To popichování mezi jím a Mei, jak starostlivý byl ke svým sestrám. Takovej ten ňuňu kluk.. ach.

Co, mne moc bavilo, byly střípky z našeho světa, jako byl Harry Potter, Star Wars, Ledové království atd. Člověku je ta kniha totiž hned taková bližší.

Víte, čekala jsem kvalitu této knihy podobnou wattpad příběhům, což mi chvilkami opravdu přišlo, ale celé se to tak vyvrbilo, že z toho vylezla příjemně oddechová kniha.
Takže si říkám, že když do toho čtenář půjde s očekáváním, že si odpočine a že nenajde žádné zázraky jako například u Sarah J. Maas, tak si knihu užije.

Já jsem ráda, že jsem se nakonec odhodlala k jejímu přečtení a rozhodně toho nelituji. Bavila mne, byla jsem zvědavá, jak to s Mei nakonec dopadne a opravdu se mi líbila ta rozmanitost postav, i ty vztahy, které mezi sebou měly.

09.08.2023 4 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Cítila jsem se mezi řádky této knihy jako doma. Severská mytologie a vikingové jsou pro mě srdcová záležitost. Miluju tu surovost, volnost a divokost, kterou skrývala doba vikingů (ano, jsem naprosto normální :D ).
Kdybych si mohla vybrat, kam do minulosti se podívat, jistě bych zamířila mezi severské divoké pohany. Jen si kladu otázku.. jak dlouho bych asi přežila? :D

Fakt je, že jsem od Pomsty synů, prvního dílu vikingské trilogie, moc nečekala. Jedná se o historický román, vlastně první, který jsem kdy četla a upřímně je to hodně jiné než fantasy, které klasicky čtu. Máme tu krev, zabíjení, popravy (vcelku chvílemi i detailně popsáno).. no.. asi si každý aspoň trochu dokážeme představit, kdo byli vikingové a kdo byli synové Ragnara Lothbroka. Takový Björn, Ivar, Halfdan, Sigurd nebo Ubbe, ale pokud je neznáte, v této trilogii je poznáte víc než dost. To mi věřte!

Od první stránky až k té poslední se stále něco dělo a já se tedy ani chvíli nenudila. Autor mne naprosto vtáhl a nepustil. Což vřele vítám! Četlo se to naprosto samo. Před Lassem Holmem tedy smekám!

Pomstu synů vřele doporučuji, ale je mi jasné, že to není kniha pro každého. Takže pokud jste viděli seriál Vikingové, nebo Poslední království s Uhtredem, a líbilo se vám, zkuste dát knize šanci. Určitě nebudete litovat. Ale! - pokud jste ty seriály neviděli a i tak vás vikingové lákají, šup do knihy též, třeba budete mile překvapeni.

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Od první stránky mne kniha vtáhla a nepustila. Užívala jsem si každou jedinou kapitolu a bylo mi jasné, že tohle bude naprostý TOP. To prostě autorka umí! Což ona jistě ví a já ji upřímně obdivuju.

Autorka dokáže dokonale dovysvětlovat předešlé knihy a scény podávat v jiném světle, než v kterém byly původně popsány. Díky tomu, člověk získá nový nadhled a pochopí věci, které nechápal. Ano, mluvím tu o Nestě, kterou já si naprosto zamilovala. Pochopila jsem ji, stala se mi neskutečně blízkou a momentálně je moje nejoblíbenější ze sester.
Co se týkalo Cassiana.. já ho žeru! Celá romantická linka byla perfektně popsána a líbilo se mi, jak kolem sebe poletují a kam to celé směřuje. Bylo to perfektní!
Samozřejmě musím ještě zmínit Gwyn a Emerii, které si mne naprosto získaly.

Takže.. Dvůr stříbrných plamenů se pro mne tímto stává zatím tím nejlepším dílem ACOTAR série. Teď se jen uvidí, jaké budou další knihy z této série, které pro nás ještě autorka chystá.

KÉŽ BYCH SI TUHLE KNIHU MOHLA PŘEČÍST ZNOVU POPRVÉ!

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Na tuhle knihu jsem si už strašně dlouho brousila nehty a jakmile dorazila domů, bylo jasné, že všechny jiné nepřečtené knihy půjdou do pozadí.
A upřímně? Tak moc mne kniha pohltila, že jsem pomalu zapomněla vlastní jméno a popřela existenci celýho našeho světa. Byla neskutečná. Perfektní! Postavy měly hloubku, pádné důvody ke svému chování.. svět je tak propracovaný prostě!
Nebudu kecat.. usmívala jsem se, smála se, byla jsem v šoku, brečela. Hltala jsem každé slovo! A když se zdálo, že je vše kurňa růžové.. přišel nečekaný kopanec a já.. "COŽE?!"
Do toho anděl Hunt, Bryce, vlčice Danika.. a vílák Ruhn Danaan.

Nedokážu najít jedinou chybu a vlastně ani nechci, protože, sakra, dala jsem cca 790 stran za 6 dní, což podle mne mluví za vše!

Takže jestli váháte, neváhejte! Tahle kniha je pro mne na špici!

Loki: Pán falše a lsti Loki: Pán falše a lsti Mackenzi Lee

Jakožto fanoušek Marvelu a Lokiho jsem tuhle knihu prostě musela mít, proto jí přinesl Ježíšek.
A co bych o ní řekla? Upřímně mám z ní pocity jak na horské dráze. Pasáže s Thorem a Lokim, s jeho rodinou a Ásgardem mne strašně moc bavily. Dokonce jsem se v jeden moment od knihy odtáhla, jelikož jsem chytila trochu záchvat smíchu, ale naopak chvíle s čarodějkou Amorou jsem proklínala. Byla to pro mne značně nesympatická postava, kterou jsem v každý jediný moment chtěla poslat do Helu.
Co se týká zápletky.. nebylo zrovna těžké jí odhalit, takže mi po nějaké době bylo jasné kdo co udělal a jak se Loki zachová. Ale i tak jsem si knihu užila a čtení mne bavilo, jen bohužel ode mne pět hvězd nedostane.
Přesto ji doporučuji a jsem ráda, že jsem si jí přečetla (ale znovu jí číst nebudu).

06.08.2023 3 z 5

Světlo v plameni Světlo v plameni Jennifer L. Armentrout

Tak dlouho jsem se držela dál od knih JLA, že stačily pouze dvě její knihy a já si ji, i její tvorbu naprosto zamilovala! Vážně, neboť se zařadila na přední příčku k SJM, Bardugo a Oseman.

Za mne JLA vytvořila rozmanitý svět plný zajímavých míst, postav a tvorů, kde jsem si okamžitě přišla jako doma. Proto jsem byla moc ráda, že druhý díl, Světlo v plameni, dává větší možnost k jeho prozkoumání.

A ty emoce tam? Popravdě jen pár autorů ve mě umí vyvolat tak velké množství různorodých pocitů a to JLA zvládla. Byla tam radost, hrdost, smutek, zloba, ale i bolest, která mi chvílemi vehnala slzy do očí.

Líbilo se mi, jak plno věcí do sebe začalo zapadat a kudy se příběh Sery a Nykta vydal. Miluju je a po tom příšerným cliffhangeru vím, že potřebuju okamžitě vědět, jak to bude dál!

Kniha v rámci #spoluprace s @humbook @humbook_blogeri #humbookblogeri

20.12.2023 5 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Recept na lásku byla pro mne lgbt prvotina, která započala moji posedlost tímhle tématem. Vlastně mne předtím čtení lgbt knih nijak nelákalo. Moje klasika - chodila jsem kolem nich a říkala si "ne, to není pro mne". Dnes? Miluju svět Srdcerváčů, miluju Bena Cooka z Receptu na lásku a rozhodně mám v merku hromadu dalších těchto knih! (Ale o tom zas někdy jindy, jo?)

Zpět tedy k Benovi, kterého si dle mého jistě zamilujete. Totiž - je knihomol, řeší takové ty běžné strasti po studijního života (shání práci) a má perfektní vkus na chlapy! Plus je to fakt roztomilouš!
Jedná se o grafickou novelu, neboli komiks. Takže si rezervujte jen jeden večer a máte přečteno. Můžu vám slíbit, že toho nebudete litovat. Zasmějete se, budete se uculovat nad Benovou roztomilostí a rozpačitostí, trochu (nebo možná víc) si zaslintáte nad jedním sexy týpkem a zcela si zamilujete Watsona, což je jedno úžasný prase. Vážně!

Máme tu bohužel také jasnou ukázku, jak rodiče dokážou až extrémně vést a ovlivňovat životy svých dětí, které pak ani trochu nevědí co se svým životem a dost často pak vedou nenaplněný život. Ale též tu máme krásné přátelství několika rozmanitých lidí, kteří mne neskutečně bavily.

Tenhle komiks jsem si vážně zamilovala, lhát vám nebudu. Cítila jsem se tak free a spokojená, což jsem opravdu potřebovala! Takže DOPORUČUJU VŠEMA DESETI!

****
Kniha byla poskytnuta @humbook @humbookblogeri v rámci #spoluprace #humbookblogeri.

14.08.2023

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Každému, kdo si zamiloval Grishaverse (nebo Darklinga) a zatím nesáhl po Erykově příběhu, který se odehrává dávno před trilogií Shadow and Bone, bych určitě doporučila dlouho neotálet.

Dozvíte se, co bylo před "Darklingem", jak Grishy kdysi žili a proč se Eryk rozhodl tak, jak se rozhodl. Je to krátký příběh, ale dost zásadní a perfektně do Grishaverse zapadá. Doplňuje a rozšiřuje vše, co o Darklingovi víme. Ukazuje nám "to", co vše změnilo a kde pro něj byla ta pomyslná hranice.

Není to běžná kniha, je to komiks, neboli také grafický román, ale opravdu kouzelný! Měla jsem to přečtené za den a půl, a to jsem si dávala docela na čas. Totiž jsem se kochala překrásnou ilustrací, ke které později (zatím nevím kdy) chystám taky příspěvek, k tomu si ale musím pořídit i zbylé "obrázkové" knihy z Grishaverse.

Mne osobně se kniha strašně moc líbila, vlastně jsem si jí zamilovala! Rozhodně se k ní budu často vracet, listovat jí a spokojeně si jí pročítat!

09.08.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

První díl z ACOTAR série jsem si hodně užila. Musím se tedy přiznat, že mi chvilku trvalo zvyknout si na první osobu, z které je to psané, neboť já sama tvořím ze třetí osoby.

Bavilo mne, jak se Tamlin s Lucienem před Feyre natřásájí a jak se jim ona naoplátku snaží věřit. A když se objevil pan Rhysand.. říkala jsem si: "Chlape, ty si věříš!"
Upřímně mne ani na chvilku nenapadlo, kam to celé směřuje a když autorka spustila svojí jízdu ke konci knihy, jak je u ní ve zvyku, valila jsem oči!! Nakonec jsem dočítala a hlavou mi běhala hromada otázek.. (na které jsem už dostala odpovědi v druhém dílu - ale o tom až jindy..)

Feyre mi v tomhle díle moc nesedla, v dalších dílech to bylo lepší.
Ale DOPORUČUJU! Opět jsem se setkala s tolika scénami, které mne donutily se smát a k smrti nesnášet záporáka