iiiccc iiiccc komentáře u knih

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

Příjemné překvapení. Zpočátku mi byla zápletka naprosto jasná, nicméně mě brzy autor vyvedl z omylu a příběhem, který se vyvinul mi vyrazil dech. Vadily mi akorát zdlouhavé popisy. A pak ještě ty zbytečné. Například analyzování kožených sandálů a khaki kalhot.

22.09.2018 4 z 5

Glamour Glamour Louise Bagshawe (p)

Knihu jsem dostala k 15. narozeninám, dala jí do knihovny a zapomněla na ní. Teď jsem jí při stěhování objevila a s velkou euforií se do ní konečně pustila. Jo, moje 15leté já by z toho asi bylo nadšené. Všechno je zkrátka o správném načasování.

09.09.2018 2 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Skvělé propojení nadpřirozena a reality do oddechového počteníčka. Sadie byla tak kouzelná, až mi občas přišlo líto, že se nepřisála na mě :D

Hladový vrch Hladový vrch Daphne du Maurier

Na začátku čtení jsem byla nešťastná, protože jsem nechápala kdo je kdo a co se to tam sakra děje. Střed knihy (asi strany 70 - 390) mě pohltilo. Bylo těžké ji vůbec na chvilku odložit. Naopak u poslední části jsem se nemohla dočkat, kdy knihu konečně definitivně odložím.

Vášeň Vášeň Jeanette Winterson

Příběh dvou odlišných lidí, muže a ženy, které svede dohromady napoleonské válčení a už se od sebe po zbytek života nedokáží odloučit - ač společný život nežijí. Rušivým prvkem v celé knize byla pouze jakási snaha o jakýsi magický realismus, který se zde do syrového válečného prostředí opravdu nehodí.

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Kniha mapuje příběh mladé dívky, která se chce něco dokázat ve světě žurnalistiky. Čtení je to odpočinkové do chvíle než zjistíte, že takhle to ve v tomto světě chodí a stejné Mirandy jsou i u nás. Zastávám názor, že příběh vychází z osobních zkušeností autorky nebo někoho jí blízkého.

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Knihu jsem přečetla až na základě filmu. Film byl krásný, zpracované téma mě velice nadchlo, a proto se má pozornost stočila ke knize. Dle mého názoru je toto jediná kniha, která je horší než filmové provedení. Zklamání bylo sice veliké, ale co se dá dělat, to je život. Nicméně příběh je to skutečně nádherný.

02.05.2018 3 z 5

Oskar a Lucinda Oskar a Lucinda Peter Carey

Kniha určitě není pro každého. Na postavy je potřeba si zvyknout a přijmout je. I přes počáteční obtíže jsem se nedokázala od příběhu odtrhnout a rozhodně řadím mezi zajímavé a neopakovatelné knižní zážitky.

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Na začátku jsem moc nechápala o čem má kniha vlastně být, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala. Kniha měla všechno, co si od slov "rodinné vztahy" a "tajemství" představuji. Postupně odkrývaný triviální skandál v sobě nakonec ukrývá něco mnohem závažnějšího.

02.05.2018 5 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Určitě nedoporučuji. Pořád jsem čekala, kdy konečně dojde k nějaké zápletce... a nedočkala jsem se. Kniha sice popisuje obyčejný život jedné obyčejné rodiny, takže se v tom může někdo z čtenářů najít. Ale to mi opravdu nestačí.

02.05.2018 1 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Na začátku jsem měla problém dostat se do příběhu a odkládala knihu s obavou, že se k ní už nevrátím. Po pár dalších stránkách jsem vplula do děje a nemohla vyplout. Rozhodně to nebyl žádný literární high level, ale přimělo mě to k úvahám o lidských osudech a dívat se na minulost zase trochu z jiného úhlu.

02.05.2018 4 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Koupila jsem si v LK po jedné nevydařené zkoušce jako odreagování na cestě domů. Možná to bylo způsobeno tím, že jsem potřebovala "vypnout", ale příběh jsem si opravdu užila. Hlavní hrdinka v depresi, znovu hledající štěstí.... Přesně já v den nevydařené zkoušky ;) Ideální odpočinková kniha.