igor6519 igor6519 komentáře u knih

Poklad Inkov Poklad Inkov Andrej Kalník

Kniha bez akejkoľvek logiky s chaotickým dejom.

22.02.2019 1 z 5

Misionári Misionári Owen Stanley

Veľmi dobrá a veselá kniha.

16.12.2018 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Kniha, ktorá si doslova žiada moderné prepracovanie. Mladá, milá a neskutočne naivná hrdinka, ktorá príliš prežíva romantické príbehy a tajomstvá z kníh je hodená do obyčajného (a niekedy až nudného) života...

20.11.2018 5 z 5

Otazníky nad hroby Otazníky nad hroby Ludvík Souček

Spolu so "slepými vtákmi" akási esencia Součka. V tomto prípade zaujímavé historické udalosti a zároveň schopnosť vyvodiť závery, ktoré zaujmú, hoci určite nejde o klasickú historickú literatúru.

20.11.2018

Zázračný prst Zázračný prst Roald Dahl

Milá kniha, vhodná pre začínajúcich čitateľov.

20.11.2018 4 z 5

Chemické případy Sherlocka Holmese Chemické případy Sherlocka Holmese Wacław Gołembowicz

Môj prvý kontakt s postavou Sherlocka Holmesa. Poviedky sú zaujímavé, ale nie je to "kanonický" Holmes.

04.10.2017 4 z 5

Princezna a skřítci Princezna a skřítci George MacDonald

Prečítanié vydanie z roku 2015. Myslím, že je to jedna z najlepších rozprávkových fantasy a ideálna kniha pre deti mladšieho školského veku.

18.01.2017 5 z 5

Princezná a Curdie Princezná a Curdie George MacDonald

Trochu viac fantasy - už to nie je rozprávka ako predchádzajúca kniha, ale blíži sa to k fantasy. Ale asi najviac prekvapil záver.

18.01.2017 5 z 5

Uvoľnení Uvoľnení Neal Shusterman

kniha má niekoľko svetlých bodov, ale čím viac čitateľ uvažuje nad logikou tohto sveta, jednoducho si povie, že "willing suspension of disbelief" sa vyčerpala a nemá zmysel na nič sa hrať. Ide o YA distópiu, akých sa produkujú desiatky a možno už stovky a nič hlbšie za tým nehľadajte.

27.11.2016 odpad!

Cesta pútnika Cesta pútnika John Bunyan

Skvelá kniha, ktorú by mal prečítať každý. Jeden zo základov modernej literatúry, ktorý prekvapí duchovnou hĺbkou, rozhľadenosťou autora a dobrým štýlom, ktorý má spád. Opis "nezávislého súdu" s porotou v zložení: "...pán Nepriateľský, pán Klamár, pán Ukrutný, pán Nenávidiaci Svetlo a pán Nezmieriteľný..." jednoducho nemá chybu.

11.11.2016 5 z 5

Zostup do Maelströmu Zostup do Maelströmu Edgar Allan Poe

Dobrý výber menej známych poviedok - väčšinu z nich by bolo možné zaradiť medzi dobové SF a Fantasy.

10.11.2016 5 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Absolutne suhlasim s komentarom, ktory tu ma Harry_ - v spravnom veku je to urcite za 5*. Po 20 rokoch som sa ku knihe vratil znovu a davam nostalgicke 4*.

08.11.2016 4 z 5

Krvavý básnik Nero Krvavý básnik Nero Dezső Kosztolányi

Nejde o klasický životopis, skôr o akúsi "sondu" do vnútorného života. Nero je tu hlavne nepochopeným podpriemerným umelcom, pre ktorého je jeho úspech dôležitejší ako cisárstvo.

09.09.2016 4 z 5

Konec civilisace Konec civilisace Aldous Huxley

Mnoho kritikov porovnava 1984 a BNW s komentarom, ze Huxley sa asi "trafil" do vizie spolocnosti a buducnosti lepsie ako Orwell. Pri pohlade pod povrch je tato predstava rovnako strasna, ak nie este horsia ako totalita "jednej strany".

04.02.2016 5 z 5

Zem dosiaľ neobjavená Zem dosiaľ neobjavená Vladimir Andrejevič Mezencev

Na obdobie svojho vydania zaujimave a neobvykle. Po napore "zahadologov" po roku 1989 sa citatelia presytili takychto titulov. takze nepredpokladam, ze kniha vzbudi nejaky zvlastny zaujem.

04.02.2016 3 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Po dlhej dobe nedávno čítané deťom. Samozrejme najväčší úspech mala časť s tortou.

21.11.2015 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Ludvík Souček napísal o knihe, že má ďaleko k veľdielam literatúry a mal pravdu. Ale popravde málokto prečíta Hľadanie strateného času, ale Drakula si čitateľov nájde.

21.11.2015 4 z 5

Ohromné maličkosti / (Obrany) Ohromné maličkosti / (Obrany) Gilbert Keith Chesterton

Asi najlepší prvý kontakt s dielom G.K.Chestertona - jednoducho skvelé čítanie pre každého, kto chce hlbšie čítanie na niekoľkých stranách.

19.11.2015 5 z 5

Honba za meteorem Honba za meteorem Jules Verne

Jedna z "Verneoviek", pri ktorej nechápem, že ju zatiaľ neobjavil nejaký scernárista a režisér. Popri tom skvelá kombinácie komédie (súdny spor), katastrofického filmu (pád meteoru), politiky a sci-fi.

19.11.2015 5 z 5

Projekt Zenta Projekt Zenta Martin Jurík

Veľmi zaujímavý nápad a dobré spracovanie.

11.11.2015 4 z 5