Igor1311 Igor1311 komentáře u knih

Stratený symbol Stratený symbol Dan Brown

opäť sa budem opakovať, ale aj táto kniha je perfektná. mýtami opradení slobodomurári, useknutá ruka so zlatým prsteňom, hrozba prezradenia veľkého tajomstva atď., proste úplne super

09.06.2018 5 z 5

Digitálna pevnosť Digitálna pevnosť Dan Brown

Ani Digitálnou pevnosťou Dan Brown nesklamal. Na môj vkus troška pomalší začiatok, no potom dej neskutočne nabral na intenzite a knihu som zhltol takmer za deň. Pri čítaní tejto knihy perfektne vidieť, aký je autor génius, keď sa dokázal z výsostne technicky zameranej knihy o najmodernejších počítačoch vedel preorientovať na historicky ladenú série o Robertovi Langdonovi.

05.06.2018 5 z 5

Bod klamu Bod klamu Dan Brown

pre mňa jedna z najlepších, ak nie najlepšia Brownova kniha. Už od prvých strán cítiť to napätie, ktoré sa stále stupňuje. Vynikajúco je opísaný zákulisný boj v politike na tej najvyššej úrovni.

05.06.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

ďalšie Langdonove dobrodružstvo nás zavedie do španielskeho Bilbaa a Bacelony, v ktorom tentokrát nejde ani tak o históriu ako o technický pokrok. Už pri Inferne som mal ku koncu pocit, že história je trocha zatlačovaná do úzadia a do popredia sa dostávajú technické záležitosti. Naplno sa to prejavilo v Pôvode, v ktorom o históriu v podstate vôbec nejde, kde hlavnou podstatou je povýšiť vedu nad náboženstvo. Po asi 100 úvodných, pre mňa osobne nezaujímavých stranách sa dej začína postupne zamotávať, do prípadu sa zamotáva španielska kráľovská rodina (ktovie ako sa k tejto knihe stavia ozajstná kráľovská rodina) a dej naberá na obrátkach. Zo záveru som opäť trocha sklamaný, rovnako ako pri Inferne a absencia historickej zápletky ako v Da Vinciho kode a v Anjeloch a démonoch je citeľná. Celkovo kniha nie je zlá, no rozhodne som v nej očakával poriadnu dávku histórie ako pri jej predchodcoch.

03.06.2018 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

záver mi prišiel akýsi nedotiahnutý do konca, čo u Browna nebýva zvykom, celkovo sa jedná o typické Brownove dielo plné napätia, histórie a zvratov

02.06.2018 4 z 5

Poslední legie Poslední legie Valerio Massimo Manfredi

Manfredi nepíše nudné knihy. Po Stratenej armáde, Ríši drakov a Chimére, ktoré som čítal, Posledná légia nijak za nimi nezaostáva, v určitých miestach ich prevyšuje. Autor úžasne opisuje únik mladého Romula z jeho väzenia na Capri až do Británie, kde sa stal Romulus legendou, ktorá zrodila Artuša a Excalibur.

31.05.2018 5 z 5

Chiméra Chiméra Valerio Massimo Manfredi

Ďalšia parádna kniha od Manfrediho. Po historických románoch napísal detektívku s motívom z etruskej histórie. Po trocha slabšom začiatku naberá príbeh na obrátkach a celkový dojem nekazí ani trocha fantasy záver.

27.05.2018 5 z 5

Piliere zeme Piliere zeme Ken Follett

monumentálny vyše 900 stranový príbeh nás zaviedol do stredovekého Anglicka sužovaného občianskou vojnou. Napočudovanie je to jeho prvý historický román, no po prečítaní som mal pocit, že s ich písaním má bohaté skúsenosti.

27.05.2018 5 z 5

Dobytie Bastilly Dobytie Bastilly Alexandre Dumas, st.

bola to prvá kniha zo série Paměti lékařovy, čo som čítal, kde sa jednalo o počiatočnú fázu Veľkej francúzskej revolúcie..nebolo to zlé čítanie, no niečo tomu chýbalo, po prečítaní Troch mušketierov som od tejto knihy očakával trocha viac, ale už sa teším na zvyšné časti :)

19.05.2018 4 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

V podstate smutný príbeh o obsadzovaní indiánskej zeme bielym človekom, napriek tomu výborne spracovaný.

16.05.2018 5 z 5

Mike Tyson - Čistá pravda Mike Tyson - Čistá pravda Mike Tyson

Knihu som doslova zhltom za dva dni. Tyson je legenda, ktorá sa do dejín zapísala aj vďaka svojim škandálom. Rozoberá svoje ťažké detstvo, ktoré ho doviedlo do nápravného centra, kde sa dostal k boxu. Z veľkej časti sa venuje svojmu súkromnému životu plnom drog a sexu. Taktiež opisuje svoje legendárne zápasy (s Berbickom, Holyfieldom atd). Veľmi sa mi páčila, vrelo odporúčam.

01.02.2018 5 z 5

Jedenáct prstenů: Duše úspěchu Jedenáct prstenů: Duše úspěchu Phil Jackson

Priznám sa, že o basketbal som sa vôbec nezaujímal a ani som ho veľmi nemal v obľube. No kniha Jedenásť prsteňov od úspešného trénera Phila Jacksona ma do tejto hry úplne vtiahla. Jackson tu opisuje úspešné roky v týmoch Chicaga Bulls a LA Lakers, rozpráva o tom, ako na ceste za úspechom musel skrotiť egá hviezd ako Michael Jordan či Kobe Bryant. Kniha nie je len suchým opisom basketbalu, ale čitateľa zavedie do zákulisia celej hry a showbiznisu. Je to povinným čítaním pre každého fanušíka basketbalu.

30.01.2018 5 z 5