Igor1311 Igor1311 komentáře u knih

Knieža Smrť Knieža Smrť Dominik Dán

dalšia super časť, kde som akosi tušil vraha, ale samozrejme všetko bolo inak, samotná zápletka za mna tiež výborná

22.04.2024 5 z 5

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Zas a znova famózny diel so zaujímavou historkou zápletkou, aj keď miestami už prekombinovanou a ťažko uveriteľnou, ale zas s výborným nápadom v porovnaní s ostatnými časťami.

12.04.2024 5 z 5

Beštia Beštia Dominik Dán

zatiaľ jedíná Dánovka, ktorú som prečital dvakrát. Je plná krutosti, neúcty k ľudskému životu, no zároveň prešpikovaná suchým humorom Krauza a spol., bez ktorého by tento prípad asi nezvládli. Aspoň pre takých, aký bo Rigo mal trest smrti ostať.

10.04.2024

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

ma Dán knihu, ktora je zla? Lebo tato bola opat perfektna

04.04.2024 5 z 5

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

vynikajuca, skvelá a zatiaľ asi nejlepšia Dánovka, kde do poslednej kapitoly nevieme kto je vrah(?). Skvelé, jednoducho skvelé.

03.04.2024 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

ku koncu uz dost prekombinované,kde oba pripady so subou uzko suviseli, ale stále si to drží vysoký štandard

27.03.2024 4 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Prábeh, v ktorom vyšetruju vraždu, ktorá sa v podstate ani nestala, akurát vyriešia tu z predchádzajuceho dielu, a aj tú len tak náhodne. Ale inak ide o zaujímavý a komplikovaný príbeh plný zvratov.

26.03.2024 4 z 5

Mucha Mucha Dominik Dán

Moje druhé stretnutie s Dominikom Dánom a už teraz viem, že nie posledné. Výborný, putavo napísaný príbeh o partičke vyšetrovateľov vyšetrujucich násilné pripady. Najsmutnejšie na tom všetkom je to, že sa to naozaj stalo.

21.03.2024 5 z 5

Do zbraně, občané!: Francouzská revoluce 1 (1789–1794) Do zbraně, občané!: Francouzská revoluce 1 (1789–1794) Jiří Kovařík

Už tradične perfektný Kovařík, vracia sa opäť k jeho obľubeným dejinám Francuzska do čias tesne pred Napoleonom a k udalostiam zo začiatku revolucie. Na pokračovanie nás dufam nenechá dlho čakať.

07.03.2024 4 z 5

Slavkov 1805 Slavkov 1805 Jiří Kovařík

na druhé prečítanie sa mi kniha páčila hádam ešte viac. Osobne túto knihu považujem za vrchol autorovej tvorby, kde sa nezameral len čiste na bitku, ale aj na mnoho udalostí, ktoré jej predchádzali.

07.03.2024 5 z 5

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Rovnako podarené ako prvý diel, ale opäť len na štyri hviezdičky. Na piatu mi tam čosi chýba, čosi, čo má Červenákov Stein a Brabarič, suchý humor a väčšia dávka napätia. Ale aj bez toho ide o veľmi dobrú historickú detektívku.

29.02.2024 4 z 5

Zánik Zánik Christopher John Sansom

skvelá historické detektívka, ktorá mi silne pripomínala Meno ruže. Na začiatku po pre mňa kostrbatom úvode som mal síce chuť knihu zatvoriť ale neskôr začal dej gradovať a až mi bolo ľúto, že kniha speje ku koncu.

26.02.2024 4 z 5

Zvieracia farma Zvieracia farma George Orwell (p)

Dielo, ktoré nikdy nezostarne a vždy bude aktuálne, až aktuálnejšie. Dokonale zobrazuje našu spoločnosť, kde všetci sú si rovní ale niektorí sú si rovnejší. Vyhraj voľby a môžeš všetko.

05.02.2024 5 z 5

Tragické tažení 1812 Tragické tažení 1812 Marie-Pierre Rey

Perfektne a bravúrne opísaný priebeh celého nešťastného Napoleonovho ťaženia do Ruska, kde sa samotné boje spomínaju len okrajovo. Tým pádom je hlavná časť venovaná (ne)obyčajnému životu vojakov a civilov na ťažení, kde autorka vo veľkom vychádza zo spomienok účastníkov.

31.01.2024 5 z 5

Kozáci Kozáci Stanislav Auský

vynikajuco vysvetlená historia kozáctva, od jeho počiatkov až po rusku revoluciu po prvej svetovej vojne. Pre doplnenie informácii o danej problematike ja dobre prečitať si od autora Kozáctvo, rovnako ako Krasnovove spomienky publikované v knihe Nezapomenutelné a samozejme aj Oběti Jalty.

29.01.2024 5 z 5

Vojna: Ako nás formoval konflikt Vojna: Ako nás formoval konflikt Margaret MacMillan

veľmi dobrý prierez konfliktov, od príčin, cez priebeh, účastníkov až po dosledky, taky Clausewitz v maličkom

25.01.2024 5 z 5

Výzbroj svetla Výzbroj svetla Ken Follett

Ani by som nepovedal, že Výzbroj svetla patrí do Kingsbridgeskej série. Ako bolo písané predo mnou, dej je trocha pomalší a je tam mnoho "obchodníckych intríg" a povedzme, že vznik odborov, ale napriek tomu to bolo super. A čo sa mne páčilo, hlavné postavy konečne neboli šablónovité tak, ako v predchádzajucich častiach. A samozrejme, mne ako fanušikovi Napoleona sa veľmi páčilo, že dej bol zasadaný do tohoto obdobia a nevynechali sa opisy bojov. A že Follett bitku pri Waterloo opísal veľmi farbisto (zvedavý vy som bol na jeho čiste vojenský román). Dúfam, že čoskoro začne písať ďalší román (možno z obdobia Olivera Cromewlla).

22.01.2024 5 z 5

Polní pošta ze Stalingradu Polní pošta ze Stalingradu Jens Ebert

Spočiatku to bolo prijemne cítanie listov plných optimizmu, no ako čas plynul a prichádzala zima, vojaci si uvedomovali zufalosť ich situácie, ktorú preniesli aj do svojich listov.

18.01.2024 4 z 5

Cesta z Baghdádu k volžským Bulharům, 921–922 Cesta z Baghdádu k volžským Bulharům, 921–922 Ahmad ibn Fadlan

Pri čítaní som mal pocit, že pozerám film Vikingové s Banderasom. Klobuk dole pred ibn Fadlánom a pred jeho pozorovacím a rozprávacím talentom. Škoda že to bolo až tak krátke, o to však zaujimave.

18.01.2024 5 z 5

Hlbina Hlbina Jozef Karika

na Hlbinu som sa veľmi tešil ale toto bolo dosť nepodarené. Neviem, menej je niekdy viac a tu som mal pocit, že to už bolo veľmi prekombinované. Na Trhlinu a Strach sa to nechyta, ani zdaleka.

18.01.2024 2 z 5