Dobytie Bastilly

Dobytie Bastilly https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143324/dobytie-bastilly-143324.jpg 4 56 8

Románový seriál předrevoluční a revoluční Francie líčí události z léta a podzimu r. 1789. Literární zpracování nejvýznačnější epochy francouzských dějin nese všechny znaky svého tvůrce. Čtenář sleduje napínavý děj a osudy známých hrdinů. Vyšel aj pod nazvem Ange Pitou . Třetí část cyklu Velké francouzské revoluce Mémoires d'un médecin... celý text

Dédečko75
Dédečko75
27.03.2020 5 z 5

Příběh plný převratu a pratelstvi

niki-chan
niki-chan
24.06.2019 5 z 5

První kniha ze série Paměti lékařovy, ale naprosto skvělá četba. Velmi dobře zachyceny situace a postavy.

astroweb
astroweb
14.09.2018 5 z 5

Kdysi jsem přečetl Paměti lékařovy všechny, líbily se mi, ale pokud si dobře vzpomínám, nejvíce první část Josef Balsamo a nejméně právě Pád Bastily. Po delší době jsem se rozhodl přečíst právě jenom Pád a zjistil, že se mi líbil náramně !

Igor1311
Igor1311
19.05.2018 4 z 5

bola to prvá kniha zo série Paměti lékařovy, čo som čítal, kde sa jednalo o počiatočnú fázu Veľkej francúzskej revolúcie..nebolo to zlé čítanie, no niečo tomu chýbalo, po prečítaní Troch mušketierov som od tejto knihy očakával trocha viac, ale už sa teším na zvyšné časti :)

Lucka11
Lucka11
18.02.2018 3 z 5

Pre mňa bolo toto sklamanie. Dočítané z úcty k spisovateľovi.

Katieka
Katieka
31.01.2018 3 z 5

dobre sa mi citala

jesuswlasac
jesuswlasac
10.11.2016

Žiaľ knihu som nedočítal - skôr mi to prišlo ako historický román "pre deti".
Príliš familiárne čitanie.

vitavita
vitavita
11.03.2012

Spletité situace - tam je Dumas mistr.