Iamblichos Iamblichos komentáře u knih

Obchodníci se strachem: Průvodce skeptika po klimatické apokalypse Obchodníci se strachem: Průvodce skeptika po klimatické apokalypse Vítězslav Kremlík

Ak je len spolovice pravda, co sa v knihe pise, tak je nieco moc zle. Privital by som podobnu knihu z druhej strany, resp analyzu naozaj nestranneho odbornika

22.01.2022 4 z 5

Povídky a Nové povídky Povídky a Nové povídky Zdeněk Svěrák

Nove povidky ma zaujali viac nez prvy diel, ale pravdupovediac cakal som trochu viac - poznajuc tvorbu pana Sveraka - cimrmanovsku i scenaristicku...

14.11.2021 4 z 5

Kaktusy a iné sukulenty Kaktusy a iné sukulenty Christian Grunert

Jazyk je vcelku komplikovany, plny neologizmov a nie bežných slov, dosť ma iritovali aj rady typu "zalievať netreba veľa, ale ani málo" a podobne

01.05.2021 3 z 5

Tajemství pražského Golema Tajemství pražského Golema Ivan Mackerle

Velmi putavo a podrobne spracovana problematika golema

06.12.2020 5 z 5

Záhadná hvězda Záhadná hvězda Hergé (p)

Dobry diel

28.11.2020 4 z 5

Rada Vacátko & jeho hříšní lidé - Po stopách slavného seriálu Rada Vacátko & jeho hříšní lidé - Po stopách slavného seriálu Blanka Kovaříková

Nebolo to celkom to, co som od knihy ocakaval..k serialu tam toho bolo minimum, skor je to o realnych predlohach postav pribehov...

13.11.2020

Šperky madam Castafiore Šperky madam Castafiore Hergé (p)

Komorny Tintin, ktory tentokrat ani neprenasleduje zloduchov....nebolo mozne nelutovat kapitana Haddocka, na ktoreho sa zosypalo toho dost...a pan Herge dokazal, ze nazor a "predsudky" voci istej neprisposobivej mensine su minimalne celoeuropske :-))

12.11.2020 5 z 5

Tintin v Americe Tintin v Americe Hergé (p)

Tento je zatial z TinTinov najslabsi.....taky nijaky pribeh, ktory nejak nedrzi pokope, opakovane "stastne nahody" zachranujuce Tintinov zivot atd

05.11.2020 3 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Treba sa vsak trochu vyznat v rimskych realiach a v tom kto je kto, aby ste z tych vsetkyc Tiberiov Drusov a Julii Agrippinili nemali chaos

31.10.2020 5 z 5

Obelix a spol. Obelix a spol. René Goscinny

Super!

30.08.2020 5 z 5

Asterix - Caesarův papyrus Asterix - Caesarův papyrus Jean-Yves Ferri

Vynikajuce

22.07.2020 5 z 5

Asterix a sídliště bohů Asterix a sídliště bohů René Goscinny

No...tolko rasovych stereotypov, naraziek, blackfaceov :-)))....pani by v dnesnej zvratenej dobe mali problem...za mna 5*

04.07.2020 5 z 5

Souboj náčelníků Souboj náčelníků René Goscinny

Jeden z najlepsich dielov

28.06.2020 5 z 5

Asterix a Rahazáda Asterix a Rahazáda Albert Uderzo

Jednoznačne najslabší diel z tých, čo som mal možnosť čítať

27.06.2020 2 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

No......malokedy som sa stretol s tak nesympatickou hlavnou postavou ako bol ten sochar /nakoniec ani jeho frajerka nebola nic moc.../, ktory v konecnom dosledku vytvaral diela typu Cumil

Naviac keby ten pribeh bol o cca 3/4 kratsi, uplne by stacilo. Ale Harry bol sympatak

19.04.2020 2 z 5

Prokletí Sherlocka Holmese Prokletí Sherlocka Holmese Nicholas Meyer

Nehodne postavy Sherlocka Holmesa a dr Watsona

10.04.2020 2 z 5

Třikrát ve vážném podezření Třikrát ve vážném podezření Margaret Yorke

No....rozvlacne, utahane, bez napatia - aspon pre mna...nedocitane

08.03.2020 2 z 5

Paměti pařížských katů Paměti pařížských katů Charles Henri Sanson

Trochu mi vadil preklad - niekedy nespravne mena, nazvy, obcas veta nedavala zmysel, ale aj tak svedectvo z prvej ruky o prisernej dobre. Nechapem, preco sa tato doba a vobec Francuzska revolucia oslavuje - to uz mozme rovnako oslavovat Pol Pota a jeho killing fields

19.08.2019 3 z 5

Grónsko - Ostrov splněné touhy Grónsko - Ostrov splněné touhy Alena Klempířová

Na knihu som sa velmi tesil, ale nedal som to...skoncil som po cca 100 stranach o Mrovaskych bratoch a siahodlhych pribehoch o Navarane....mozno dam knihe este druhu sancu, ale cakal som asi nieco trochu ine

05.07.2019 2 z 5

Nedokončený život. John F. Kennedy 1917–1963 Nedokončený život. John F. Kennedy 1917–1963 Robert Dallek

Dorazene skoro po roku, tazsie citanie, najma co sa vnutornej americkej politiky tyka, ale asi fakt vycerpavajuci zivotopis, ktory vcelku odidealizoval Kennedyho v mojich ociach

05.07.2019 4 z 5