Souboj náčelníků

Souboj náčelníků https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7661/bmid_souboj-nacelniku-BaU-7661.jpg 5 131 9

Asterixova dobrodružství série

Římané přijdou s novým rafinovaným plánem, jak si podrobit vesničku neporazitelných Galů. Podle galské tradice může jeden náčelník vyzvat jiného na souboj a vítěz se pak stává náčelníkem obou kmenů. Loajálního a Římu oddaného galského náčelníka najdou velmi rychle, teď už jenom musí zařídit, aby se Majestatix před soubojem nemohl napít čarovného nápoje. No a tady se řešení opět nabízí samo: je potřeba zbavit se druida!... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Le Combat des Chefs , 1966

FirstDaw8ID
27.03.2022 3 z 5

Co všechno nezpůsobí Obelixův malinkatý menhirek...rozhodně fajn díl, ale z hlediska humoru a příběhu mi přišel slabší.

yaoiyuri
10.07.2021 3 z 5

Not great, not terrible, ale že bych slzela smíchy z nějakých důmyslných vtípků a narážek, to se říct nedá.

Naivní a podle mě už i scénáristicky neobhájitelné je, jak i skoro po dvaceti dílech spoléhají Galové jen na druida a jeho lektvar – a bez něj, žádný záložní plán, nic, jen vidina nevyhnutelné porážky. K tomu se přidá generický velitel římského ležení s generickým pobočníkem, který má zaručený plán, jak vesnici porazit… a máme tu další generický nemastno-neslaný díl. Pár vtipných momentů především díky „Galořímanovi“, druidovi-terapeutovi a několika letícím menhirům.

Gordonlord
09.07.2021 3 z 5

Laciný humor plný kulturních odrazů se zde kombinuje s tím napaditým, jako jsou například Obelixovy rány menhirem do druidů. Jako vždy jsou galové bez kouzelného nápoje zcela namydlení, což už vypadá po tolika dílech, kdy na něj výlučně spoléhají, dost trapně. O to lépe vyzní, že si náčelník Majestatix nakonec vlastně pořadí a vyhraje i bez něj.

Nekonečné a stále stejné running joky jsou už trapné a únavné a nebo taky stále dobře fungují. Jde o úhel pohledu a momentální náladu.

Další dobrý Asterix v hodně dlouhé řadě.

Iamblichos
28.06.2020 5 z 5

Jeden z najlepsich dielov

Kuža007
19.11.2018 5 z 5

Opět zase po dlouhé době vtipnější a lepší Asterix.

Atlantis
06.06.2018 5 z 5

Skvělý komiks. Humor je lehký a osvěžující a vůbec nevadí, že část tohoto komiksu znáte jako svoje boty díky filmům (mám pocit, že konkrétně jde o Asterix a velký boj).
Mám jen malou výtku a to, že v mém vydání byly časté chyby v kolorování, ale ani to nebránilo skvělému pocitu ze čtení.

Heisenberg
18.07.2017 5 z 5

Obelix je prostě a jednoduše největší machr ze všech, a za tím si budu stát. Originální a neskutečně humorný charakter...
"Jak to bylo s tím menhirem?"
"Takhle..."

Babouš
10.07.2015 5 z 5

Lze to brát i jako satirické vykreslení francouzských kolaborantů za druhé světové války. Scénář geniálně šílený, absurdní a ztřeštěný. Groteska v pravém slova smyslu!

tyzik.cejka
06.05.2013

u tohodle asterixe se budou bavit snad i důchodci

Asterix

Kniha Souboj náčelníků je v