Hudis Hudis komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Zvláštní kniha, která nemá ani začátek a v podstatě ani konec. Některé momenty jsou opravdu dost drsné a celkově je kniha depresivní. Docela mi vadilo, že nebyla popsaná katastrofa, co se stala. Ale i tak je to velmi zajímavá kniha.

25.05.2012 5 z 5

Kantos Hyperionu Kantos Hyperionu Dan Simmons

Jedním slovem ÚŽASNÁ kniha. Hlavně první část, kde se vyprávěly příběhy, bylo něco, na co nikdy nezapomenu. S mírným despektem čekám na film, který by měl být hotov v roce 2013. Sice dlouhá doba, ale podle mě z toho nejde udělat pouze jeden film, jak plánují. Takže film nikdy nedosáhne kvality této výtečné knihy.

12.05.2012 5 z 5

Máš na hlavě zahrádku, řekli moji rozkošní spolužáci Máš na hlavě zahrádku, řekli moji rozkošní spolužáci Vladimír Škutina

Občas velmi vtipné příběhy. I když nevim, jestli by se s náma učitelé takhle mazlili:)

02.04.2012 2 z 5

Srdečné pozdravy z Ruska Srdečné pozdravy z Ruska Ian Fleming

Už je to nějaký pátek, co jsem to četl. Nebavilo mě to, nebaví mě to a asi ani nebude. Nedávno sem to zkoušel prolouskat znovu a nedařilo se. Není to můj oblíbený autor, no:(

02.04.2012 3 z 5

Vesmírný zabiják Vesmírný zabiják Steve Jackson

Je to kniha, kde čtenář přečte určitý úsek a rozhodne se jak bude pokračovat a zvolí knihu. Nevím, jak se tomuhle stylu říká. Kniha mě moc nebavila... možná to bylo tím, že sem to nepochopil:)

02.04.2012 1 z 5

Druhá světová válka Druhá světová válka Antonín Šnejdárek

V knize je dost cítit, že byla psaná za minulého režimu, takže je dost pro-sovětská. Četl sem mnohem lepší.

02.04.2012 1 z 5

Vládci loutek Vládci loutek Robert A. Heinlein

Pěkné sci-fi, i když mi tam trochu chybí ta pestrost postav jako u Kinga... i když konec to tak trochu vysvětluje, proč je to celkem stroze napsané

27.03.2012 4 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Žít ve světě, kde nejsou války, nikdo netrpí, všichni jsou šťastní, sice díky drogám, ale i tak. Kde je člověku už od embria určeno, čím bude?Je to určitě lepší, než 1984, ale to srovnání není od cesty. Jen v ní jsou lidi ovládáni strachem. Tady drogou jménem Soma. Jinak knížka je velmi čtivá a zajímavá, ale zase velmi krátká

19.02.2012 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Mě teda tahle knížka zklamala. Není špatná, to ne, ale asi mě zdejší hodnocení navnadilo, ale obsah mě vrátil zpět na zem. Popravdě, asi 20 stránek před koncem mě to přestalo bavit a ani sem jí nedočetl.

28.01.2012 3 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Tak tahle knížka mi dala zabrat. Některé povídky jsou vtipné, jiné ne. Ale hlavně mi přišli podobné, což mi začalo dost vadit a prodloužilo to čtecí dobu. A vtipné je, že se po těch x- letech nic nezměnilo:)

15.01.2012