hrona hrona komentáře u knih

Poselství ze Stínadel Poselství ze Stínadel J. Č. Grifin (p)

Poselství ze Stínadel je velice příjemné překvapení. Navazuje na předchozí díly a odkrývá nevyřešené otázky, které zůstávaly skryty a Šípákům se na ně nepodařilo najít odpověď. Velice dobře napsané, plné zvratů a atmosférou snad ještě temnější, než byl původní závěrečný Jestřábův díl. Jednoznačně doporučuji.

29.12.2017 5 z 5

Fejsbuk Fejsbuk Ondřej Hejma

Z prvu jsem byl knihou naprosto nadšen, připomínala mi dejvické povídky, styl Šabacha. O kterém se také autor několikrát zmiňuje. Ovšem přeskakování v čase a opírání se až moc o politiku, mě přiznám se ke konci už dost nudilo. Uvidíme co vypadne v druhém díle.

18.11.2016 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

V první řadě je třeba říci, že kniha je neskonale dlouhá, ale přes to drží pohromadě a nenechá Vás jí odložit a sáhnout po jiné. Krom tedy toho, že hlavní hrdina je asi tak stokrát dokonalejší, než sám agent s dvěma nulami a sedmičkou na konci, pro mojí osobu je velice rušivý element, toho, že pomalu u každé kapitoly, a že jich je v knize opravdu požehnaně, je konečná věta, která je opravdu rušivá. ,,a to jsem ještě nevěděl,co mně čeká,, nebo ,,v budoucnu se mi toto rozhodnutí mělo vymstít,, ,, at o ještě nevěděl, že to bylo jeho rozhodnutí poslední,, Věřte tyto věty číst 50x a za knihu je opravdu dost náročné. Ale abych jen tak nehanill. Knihu jsem opravdu přečetl na jeden zátah, i tak mi to trvalo celkem měsíc. Ovšem, krom zmiňovaných nedostatků - spokojenost.

17.05.2015 4 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Podstatně těžší námět oproti Prima sezoně, avšak celkový výsledek za to stojí.

31.03.2011 3 z 5

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

Přiznávám, že příběh je to zajímavý, na druhou stranu, jsem byl rád, že natočili film, jelikož toto dílo dočíst není vůbec snadné.

31.03.2011 2 z 5

Dexter v hlavní roli Dexter v hlavní roli Jeff Lindsay (p)

Po pravdě řečeno - seriál mě zaujal více.

09.03.2011 3 z 5

Jazzová Odyssea: Od Karla Krautgartnera k Woodymu Hermanovi Jazzová Odyssea: Od Karla Krautgartnera k Woodymu Hermanovi Jiří Plocek

Velice příjemná a čtivá kniha. Pro fanoušky jazzu vřele doporučuji, zvlášť když si k tomu dáte sklenku vína a pustíte si k dané kapitole interprety a muzičku o které je řeč, je to přímo multimediání unikátní, fantastický zážitek.

01.04.2019 5 z 5

Bolest: Zima komisaře Ricciardiho Bolest: Zima komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Vzhledem k tomu, že se jedná o Italskou detektivku, Některá jména dost splývají díky podobnostem. Ale je to celkem čtivé, a vrahoun také není hned k poznání. Co mě ovšem ruší, je právě daná specializace u hlavního detektiva., Zkrátka jeho vidiny mě dvakrát neoslovily, popisy mrtvolek a umřelých do případu nikterak nezapadají, ani s ním nesouvisící je to jev dle mého názoru naprosto zbytečný, naopak počet jmen se o ty mrtvé zdvojnásobuje, a působí zbytečný chaos Asi možná zkusím dát ještě jednu šanci jednomu případu a uvidí se co s touto sérií dále.

10.03.2017 3 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Kniha je v celku zajímavá, trošku mě vadil styl psaní, v každé kapitole proběhne rekapitulace a shrnutí toho, co se zatím vyšetřující dozvěděl. Pro připomenutí v půlce knihy, je to fajn, ale na každé páté stránce se to stává malinko otravné.

05.10.2016 3 z 5

Liga opravdových mistrů Liga opravdových mistrů Čestmír Kapřík (p)

Převelice jsem se na tuto knihu těšil, ale zklamala prakticky ve všem. Rádoby vtipné glosy, po přečtení třetí stránky se stále opakují a děj se také nikam nežene. Zkrátka nudné čtivo se špetkou opakujícího se humoru.

25.10.2014 1 z 5

Werichův golem a golemův Werich Werichův golem a golemův Werich Ondřej Suchý

Zajímavosti a pikantnosti týkající se filmu a herců. Moc příjemná záležitost

31.03.2011 5 z 5

Život na hraně. Autobiografie slavného horolezce v rozhovoru s Thomasem Hüetlinem Život na hraně. Autobiografie slavného horolezce v rozhovoru s Thomasem Hüetlinem Reinhold Messner

Jeden z neljepších knižních rozhovorů, který kdy byl vydán na dobrodružné téma.

09.03.2011 5 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Po pravdě, na mě Viewegh příliš složitý a špatně čtivý

09.03.2011 1 z 5