Jazzová Odyssea: Od Karla Krautgartnera k Woodymu Hermanovi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Saxofonista Jan Konopásek (1931) je českou jazzovou legendou, zakladatelskou osobností moderního jazzu v Československu ve druhé polovině 20. století. Osudovým parťákem mu byl vibrafonista Karel Velebný. Spolu zakládali průkopnické formace Studio 5 a S+ H Q. Konopásek je také jedním z mála českých hudebníků, kteří se po svém odchodu do emigrace uplatnili ve špičkových amerických jazzových orchestrech. Konopáskovy vzpomínky jsou nejen obrazem muzikantského života, ale i svébytnou kronikou doby. Mrazivé doteky poválečné totality se střídají s humornými epizodami, jako je třeba zrození Járy Cimrmana. Spolu s vypravěčem putujeme dobrodružně v roce 1965 do emigrace – nejprve do Německa a pak do USA. Učitel na prestižní hudební škole Berklee v Bostonu, hráč v elitních orchestrech, muzikant na zámořských lodích, ale také realitní agent a řidič náklaďáku. Humorný glosátor života. To vše je Jan Konopásek. Spoluautorem knihy je Jiří Plocek (1961), hudebník, hudební vydavatel, publicista (Kulturní noviny) a rozhlasový redaktor....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380976/big_jazzova-odyssea-od-karla-krautgartn-9i6-380976.jpg 4.37
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Jazzová Odyssea: Od Karla Krautgartnera k Woodymu Hermanovi

hrona
01.04.2019

Velice příjemná a čtivá kniha. Pro fanoušky jazzu vřele doporučuji, zvlášť když si k tomu dáte sklenku vína a pustíte si k dané kapitole interprety a muzičku o které je řeč, je to přímo multimediání unikátní, fantastický zážitek.

pjambor
13.02.2019

Velmi pěkná kniha rozhovorů s panem Konopáskem - českým jazzovým hudebníkem světového formátu (působení u Buddyho Riche, Woody Hermana či Lionela Hamptona), jehož životní příběh je nesmírně poutavý. Snad přispěje i k většímu povědomí veřejnosti o této neprávem opomíjené osobnosti.


zdenekhajek
30.12.2018

Kniha s poměrně zajímavým obsahem. O osobě Jana Konopáska jsem se dozvěděl v pořadu Na plovárně. Věděl jsem, že prožil (a snad stále ve zdraví prožívá) velice zajímavý život hudebníka. Kniha velice dobře dokumentuje dobu a prostor, v němž se Jan Konopásek pohyboval. Od války až po nové tisíciletí. Československo, jazz, Německo, hudba, USA, špičkové big bandy. To vše v knize je. Kniha se velmi dobře čte.