HrabM HrabM komentáře u knih

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Tahle knížka se mi fakt líbila. Hlavní hrdinka postrádající jakoukoli empatii ke svému okolí a svou averzí k moderním technologiím je originální a neotřelá. Samozřejmě do doby, než se sama zamiluje.
Líbilo se mi jak autorka na rodinných příslušnících a přátelích hlavní hrdinky ukazuje různé podoby lásky. Navíc je kniha neuvěřitelně čtivá a chvílemi i vtipná a dojemná.

13.09.2021 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Dobře napsaný příběh plný napětí a skvěle propracovaných postav. Obzvlášť se mi líbila pátá část knihy, která byla přímo nabitá emocemi a samotný závěr knihy.

23.08.2021 4 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Jsem ráda, že jsem si mohla tuto sbírku povídek přečíst. Kniha má krásné grafické zpracování. Už jen držet ji v ruce vám zvedne náladu. Tím jak je barevná působí pozitivně a optimisticky.
Co se týče povídek samotných, některé mi sedly více jiné méně. Tady záleží na stylu psaní jednotlivých autorů. Ale z jedenácti povídek se mi opravdu líbily jen tři. A to povídka Alžběty Bílkové, Radka Blažka a Evy a Kláry Pospíšilových.

14.11.2021 3 z 5

Příběhům o lásce věřit zakázáno Příběhům o lásce věřit zakázáno Javier Ruescas

Romantický příběh s nádechem nostalgie o tom, jak najít sám sebe, když vaš život probíhá výlučně na sociálních sítích.
Knížka se dobře čte. Hlavní hrdinové i jejich přátelé jsou sympatičtí od první stránky. Téma knihy je aktuální. Čtení jsem si užila a zpříjemnilo mi propršený víkend.

29.08.2021 4 z 5

Kniha lásky Kniha lásky Fionnuala Kearney

Tato kniha mě moc nebavila, spíš jsem se u ní nudila.
Co se mi ale opravdu líbilo byl nápad psát jeden druhému to, co si hlavní hrdinové nemohli nebo nechtěli říct do očí.

10.11.2021 2 z 5

Supertajný seznam věcí Supertajný seznam věcí Theo Addair (p)

Knížka je dobře napsaná, ale mě nebavila. Podle mě je určená spíše pro mladší čtenáře (13 - 15 let).

06.10.2021

Věnování Věnování Katherine Slee

Knížku jsem si vybrala podle obálky, ale moc mě nebavila.
Příběh není ničím výjimečný. Je jen další variací na téma "Jak vystoupit z komfortní zóny, zbavit se strachů a úzkostí a začít konečně žít".

23.09.2021 2 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Toto je jeden z těch příběhů, při jehož čtení vás mrazí a zůstává ve vás ještě dlouho po přečtení poslední stránky.
Děj knihy je velmi emotivní, překvapivý a především plný naděje.
Musím ale přiznat, že začátek mě moc nebavil. Opravdu jsem se začetla až ve chvíli, kdy Kyle poznal Marley. Právě ona, tím jak je jiná, dodává příběhu kouzlo.

18.09.2021 4 z 5

Hurikán Ivan Hurikán Ivan Milan Ohnisko

Tyto rozhovory s předsedou Pirátské strany ve mě zanechaly pozitivní dojem. Ukazují Ivana Bartoše i z jiné stránky než jen jako politika.
Kniha navíc není zbytečně dlouhá a je decentně doplněna momentkami z rodinného života.

13.09.2021

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Další dobrá detektivka od Louise Pennyové. Líbila se mi zápletka příběhu a střídání dějových linek. Kniha díky tomu působila napínavěji.

19.08.2021 3 z 5