Hospodyňka Hospodyňka komentáře u knih

Ztracená vítězství 1 Ztracená vítězství 1 Erich von Manstein

Čtivé, prosté odsuzující kritiky. Oba díly jsou vhodným dárkem snad každému muži zajímajícím se o historii.

07.02.2018 5 z 5

Válka z druhého břehu Válka z druhého břehu Liddell Hart

Jedna z nejlepších knih daného tématu.

07.02.2018 5 z 5

Deník snů Deník snů Caitlin Keegan

Je to takový hezky vyvedený deníček na zapsání snů...doufám, že ten můj nikdo nenajde. Pro psavce doporučuji, ale odborný obsah opravdu nemá.

17.11.2023 1 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Kniha se četla sama, ale možná spíš z důvodu, že neměla hloubku a příběh byl takový plochý. Je to taková jednorázovka na páteční večer. Vulgarismů zbytečně moc, erotika taková vlažná. Určitě jde napsat i erotický román, při kterém se člověk začervená a není v něm 16 sprostých slov na jedné straně.

15.11.2021 2 z 5

Ptáci: Ottův průvodce přírodou Ptáci: Ottův průvodce přírodou Detlef Singer

Tuto knihu je dobré zabalit na každou výpravu do přírodu...tak jako Smotlachu do lesa.

21.07.2020 5 z 5

Bouře nad Atlantikem 1 Bouře nad Atlantikem 1 Andrzej Perepeczko

Patří k těm knihám, kdy musíte velice rychle shánět další díly...dokud je mají.

21.07.2020 5 z 5

Hašteřivá kráska Hašteřivá kráska Jackie Ivie

Bavili mě slovní přestřelky hlavních představitelů, i když jeden mluvil o koze, druhý o voze a většinu knihy se řešila neutuchající touha hlavního hrdiny...že by to bylo tím kiltem :-)

11.02.2020 4 z 5

Nespoutaný horal Nespoutaný horal Julia London (p)

Totálně mě rozsekala už obálka...no snaha byla z mojí strany v délce jedné napuštěné vany a velikéé sklenice vína...a nakonec jsem byla ráda, že jsem se neutopila i s knihou veskrze zapomenutelnou

06.02.2020 1 z 5

Wilhelm Keitel - Monografie náčelníka Hitlerova generálního štábu Wilhelm Keitel - Monografie náčelníka Hitlerova generálního štábu Walter Görlitz

Zase jedna v červeném kabátku do série od Grady...na dlouhé zimní večery.

03.01.2020 5 z 5

Velké špionážní operace: Studená válka Velké špionážní operace: Studená válka Karel Pacner

Náročnější na objem informací-tedy na vstřebání jejich množství, ale jako vždy dobře napsáno.

29.10.2019 4 z 5

Deník odbarvené blondýny Deník odbarvené blondýny Božena Svárovská (p)

Rozbila se mi pračka, spadla jsem ze schodů a polila celý botník sladkou šťávou...některé boty šly do "kytek" a pak jsem si otevřela tuto knížku, kterou jsem si vybrala v knihovně, tak nějak bez rozmyšlení a docela jsem se bavila a to vlastně celou dobu...ok chybky byly, ale ilustracemi jsem pobavila mužský kolektiv v práci a určitě se poohlédnu po druhém dílu...dodělává nám totiž lednička...

20.10.2019 3 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Anthony McCarten

Není projev, jako projev...Byl to dar a potěšil. Jen syn (4) neustále opakoval, že na obálce knihy je kouřící Santa Claus.

03.10.2019 4 z 5

Stroj lásky Stroj lásky Jacqueline Susann

Tato kniha je odevzdaná jako plod aronie na konci léta. Suchá, mírně nakyslá a tak nějak se člověk nadře, aby vymáčkl trochu šťávy a obarvil sirup. Je to přísné...je, ale pak přijde začátek února, zima a mráz a ejhle...aronie osvěží a léto připomene...

23.09.2019 3 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Být hlavou klanu, či králem, nebo vůdcem není lehké. Tak hlavnímu hrdinovi prostě tu jeho lehkou suchopárnost až zkostnatělost odpouštím. Ale v dalších dílech se mi tak nějak více zalíbili on i Beth. A všichni musí mít nějakého svého "taťku s mamkou" prostě autoritu, byť jsou to upíři :-)

18.09.2019 3 z 5

Blb na výletě Blb na výletě René Melichar

Sem tam si něco dám...a pak mám náladu na tohoto autora. Přiznávám, že obzvláště díky podobným rodičovským zážitkům.

18.09.2019 4 z 5

Já jsem latte, ty jsi cappuccino Já jsem latte, ty jsi cappuccino Damrong Pinkoon

Čekala jsem víc, nedalo mi to zhola nic. Nápad dobrý, ale v rámci nouze si člověk dá na "stojáka" i studeného turka z předchozího dne a cítí se na světě krásně...to pro odlehčení té počáteční kritiky. Někdo se v knize třeba více zahloube a najde odpovědi.

18.09.2019 3 z 5

Díky za fíky Díky za fíky Halina Pawlowská

Je to zpověď, zda je pravdivá, či nikoliv těžko říci. Nicméně v danou chvíli, v daném čase mi neskutečně sedla...kniha i autorčino vzpomínání.

19.04.2019 3 z 5

Nenadálé radosti Nenadálé radosti Bertrice Small

Je to přesné ten typ příběhu, který Vás nazlobí, protože jste si vědomi jeho nereálnosti, ale na druhou stranu vlastně závidíte hlavním hrdinům. Jo, jo a ještě jednou jo, protože bych to chtěla zažít a nebojím se to přiznat. Současně se mi velice líbilo vykreslení vedlejších postav a opravdu velice oceňuji smysl pro detail obzvláště na talíři a interieru.

07.04.2019 4 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Název je výstižný a odpovídá obsahu. Přiznávám, že už dlouho mi žádná kniha tak moc krásně nevoněla a nechutnala. Velice jsem si ji užila.

01.04.2019 5 z 5

Jan Blažej Santini Aichel Jan Blažej Santini Aichel Ladislav Moučka

Bylo by krásné mít dostatek prostředků na takové skvosty.

10.03.2019