Honzarek Honzarek komentáře u knih

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Po povídce jsem zhltnul i román, který to pro mě dovedl k dokonalosti. Vedle psychologického ladění jedna z ukázkových knih o lidské povrchnosti a odmítání všeho nezvyklého či neznámého. K doplnění doporučuji i párkrát zmíněné Podobenství o jeskyni z Platónovy Ústavy. ;)

"Kdyby Eva neposlouchala hada a nejedla ovoce ze stromu, nikdo z nás by nebyl starý a nemocný a nikdo by nezemřel."

"Obyčejní lidé jsou s to vidět jen trošku."

23.12.2015 5 z 5

Racek Racek Richard David Bach

Nemám slov. Kdo přežívá, nežije. ;)

29.12.2015 5 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

KelseyHowl: Pro muzikanty - http://youtu.be/_OoevpPS0-k ... Nějak nevim jestli to je zrovna jenom to strohý Tajemtsví ;)

25.12.2015 3 z 5

Na jednu stranu statické a předvídatelné. Po přečtení se ale dojem mění na docela silný zážitek.

29.12.2015 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Bratři moji, po přečtení českého překladu se vrhám do originálu. Teprv takhle má jazyk týnu (nebo spíše Nadsat) ty správné grády.

29.12.2015 5 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Pokud se tématem začínáte zabývat, nevidím lepší začátek. S postupem času se ale z knížky stává americký reklamní kýč natažený na 214 stran. Pro "nakopnutí" doporučuji spíše třeba Millmana. Dávám 3* za první uvedení do duchovních nauk.

23.12.2015 3 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

I přes můj ne příliš pozitivní postoj k žertování o nacismu super knížka. Takhle má vypadat správná politická satira. :)

14.12.2015 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Až do půlky jsem si myslel, že film je lepší. Konec je ale o dost názornější a možná i silnější. 1:0 pro knihu. ;)

29.12.2015 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita: grafický román 451 stupňů Fahrenheita: grafický román Tim Hamilton

Omylem jsem si z knihovny odnesl komiks místo románu. Zpracování dobré, ale myšlenky se mi zdály dost osekané. Dobré 3*.

29.12.2015 3 z 5