Hecate23 Hecate23 komentáře u knih

Povídky od Poea jsou moje srdcovka, mám ráda jeho styl psaní a mrazivou atmosféru vyzařující snad i z těch povídek co ani nejsou primárně hororové.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Na této knize se mi líbilo spojení humoru a tragedie, obzvlášť v prostředí druhé světové války. Při čtení jsem opravdu brečela (a to nejsem žádná cíťa) někdy smíchem a někdy asi lítostí. V absurditě hlavy XXII je až tragikomická podobnost s počínáním některých politiků =D .

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Poutavé vyobrazení strastí mladého lékaře působícího na venkově. Mě osobně se to moc líbilo už proto, že se mi jakožto medičce dařilo lépe se vcítit do hlavního hrdiny. Povídku Morfium doporučuju přečíst před zkouškou z farmakologie.

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Kinga mám moc ráda, ale při tom množství knih co napsal samozřejmě není možné, aby byly všechny dobré a tahle je zatím asi nejslabší z těch co sem od něj četla. Nápad zajímavý, ale zkrátka mě to nebavilo.

11.05.2016 2 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Nemůžu se zbavit dojmu, že toto je spíš čtení pro děcka. Četla sem to když mi bylo asi 11 a hrozně se mi to líbilo, tak nevím jestli bych z toho byla stejně vodvázaná i teď.

17.05.2016 5 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Vím že když sem to četla povídky se mi docela líbily, ale žádná mě nezaujala natolik abych si jí zapamatovala.

11.05.2016 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Dle mého je toto jedna z mála knih, kde stačí vidět film.

11.05.2016 2 z 5