heavy66 Online heavy66 komentáře u knih

Encyklopedie piva Encyklopedie piva Berry Verhoef

velmi podařený přehled toho nejlepšího nápoje, který lidstvo kdy vymyslelo!

09.01.2015 4 z 5

Zajatci Pardálí soutěsky Zajatci Pardálí soutěsky Vachtang Stěpanovič Ananjan

Pět arménských dětí uvízne ve sněhem zasypané odlehlé soutěsce v horách. Kromě zajištění jídla a noclehu se musí vyrovnat se vzájemnými konflikty a hlavně s nebezpečím, které hrozí od dravých šelem.Trochu zdlouhavé, ale dalo se to číst. Opatrná kritika sovětských krajských papalášů, ale opravdoví pionýři a dělníci vždy bez poskvrny!

23.06.2014 3 z 5

Pátý jezdec - strach Pátý jezdec - strach Dominique Lapierre

výborný napínavý příběh, kombinace reality a fikce stejně propracovaná, jako by ji napsal Frederick Forsyth.

21.06.2014 5 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Pomalý, nepříliš zajímavý příběh z islandského venkova, se složitými místními jmény a názvy, se doopravdy rozjede až v poslední čtvrtině. Pointa není špatná, ale prokousat se k ní mi trvalo nepřiměřeně dlouho.

05.01.2019 2 z 5

Příběh Biafry Příběh Biafry Frederick Forsyth

Biafra - jedna z mnoha afrických válek, na které Evropa zapomněla. Frederick Forsyth svoji první knihu napsal jako reportáž přímo z místa konfliktu. Díky velkému počtu detailů a jmen je skutečný příběh Biafry pro neinformovaného Evropana nepřehledný a zdlouhavý. Odchod generála Ojukwu do exilu po pádu Biafry použil Forsyth později jako výchozí scénu ve fiktivním příběhu Žoldáci, kde skupina evropských žoldnéřů nakonec pro generála získá novou zemi.

09.05.2015 3 z 5

Svědek z cely smrti Svědek z cely smrti Stanislav Motl

Kniha je dokonalým souborem přesných a konkrétních dat, jmen, detailů, fotografií a svědectví o trestu smrti v nacistickém soudnictví. To, co ji činí unikátní, jsou příběhy skutečných lidí. Bořivoje Bartoníčka, který celu smrti přežil (zemřel nedlouho po vydání této knihy), Richarda Máchy, který prožil v cele smrti pankrácké věznice téměř rok, a mnoha dalších, jejichž zapomenutá jména a pohnuté osudy ožívají na stránkách knihy. Čest jejich památce!

15.02.2015 5 z 5

Signály z vesmíru Signály z vesmíru Vladimír Babula

ohavný ideologický brak, který se nedá číst. To servilní prosovětské lezení do ...... je nesnesitelné. "Ovládli jsme vědu, kterou dal lidstvu Mičurin a Lysenko, proto se nám tak dobře daří"! Všichni pochybovači a zpátečníci mají anglosaská příjmení, všichni správňáci samozřejmě ruská nebo česká, norský statkář se zřejmě úplnou náhodou jmenuje Vestersen ! Ovšem vrcholem je výlet motorovým člunem po Vltavě z Prahy proti proudu - "nejdříve přijedou na slapské jezero, po něm k slapské přehradě - lodním výtahem se nechají vyvézt na dolní tok, a pokračují dále na orlické jezero a před orlickou přehradou se otočí a plují zpátky"??! jak si ten chlap asi představoval, že ty přehrady fungujou? Závěrečné projevy nad troskami planety X jak z hodin vědeckého komunismu. To je teda příšerná slátanina! Zlatej Neználek na Měsíci, proti Signálům hotovej samizdat!

21.06.2014 odpad!

Techniky kineziologie Techniky kineziologie Bernascon

Cvičení 14 pohybů mi během 14 dnů odstranilo bolest v rameni, která mě trápila 14 měsíců. Kupodivu funguje to, a denně zabere sotva půlhodinu!

07.10.2017 5 z 5

Město malomocného krále Město malomocného krále Emilio Salgari

Napínavá dobrodružství výpravy generála Lakon-tay, ministra siamského království, divokou džunglí jihovýchodní Asie do města malomocného krále za tajemstvím bílých slonů. Doporučuji!

24.08.2014

Hádův faktor Hádův faktor Robert Ludlum

V logice děje díry jak v ementálském sýru, všechny postavy typu "padouch nebo hrdina" - u filmu se tomu říká "béčko". Na druhou stranu atraktivní téma, znalost prostředí, nekomplikovaný a napínavý děj...docela to jde

20.07.2014 3 z 5

Afghánský syndrom Afghánský syndrom Lev Dvoreckij

Politologický rozbor válečného debaklu světové velmoci v konfliktu s početně i vojensky výrazně slabšími povstalci. Kniha není nijak zvlášť zajímavě napsaná, rozebírá historické události z pohledu tehdejší politiky, snaží se definovat příčiny těžké porážky, kterou utrpěla jedna z nejsilnějších tehdejších armád od vesničanů s kalašnikovy. Další kapitolu této knihy začali psát Američané o pouhých dvanáct let později.

19.06.2024 3 z 5

In Pivo Veritas In Pivo Veritas Boris Andrejevič Grušin

V této knize najdete zápisky i z hospod, které už nejsou mezi námi, a na které my pozůstalí s láskou vzpomínáme. A vo tom to je!

14.10.2015 3 z 5

Záhadné zbraně hrozí Záhadné zbraně hrozí Karel Vrchovecký

Jako klukovi se mi kniha hodně líbila. S delším časovým odstupem musím říci, že vypravěčský styl je stále stejně poutavý, ale připomínky mírových snah Sovětského Svazu až příliš časté!

31.07.2014 4 z 5

Druhá světová válka Druhá světová válka Antonín Šnejdárek

Dějiny II.světové války pohledem českého "historika" z r. 1960 - "Americké a britské reakční kruhy bojující po boku německých fašistů proti Sovětskému Svazu a pokrokovému lidu svých zemí" - a jiné podobné perly. Kromě datové posloupnosti a rejstříku osobností II.světové války je to bezcenný brak! Jako bych slyšel učitele občanské nauky mého gymnázia začátkem osmdesátek. Nevyhazuju knihy, ale tahle šla do tříděného odpadu!

25.06.2016 odpad!

A zbyl jen meč A zbyl jen meč Bohumil Říha

Zapomenutou knihu jsem našel v zastrčeném koutě knihovny mojí tchýně. První dva díly jsem nečetl, ale nevadilo to. Příběh rytíře Marka z Týnce, hejtmana vojsk krále Jiříka z Poděbrad je pěkně napsaný. Jen škoda smutného závěru, příběh končí uprostřed stránky, jakoby autorovi došel inkoust v plnícím peru.

19.06.2024 4 z 5

Záhada pro herce Záhada pro herce Patrick Quentin (p)

Nové nastudování divadelní hry Járy Cimrmana Lijavec, tentokrát v režii Petra Dulutha s názvem Povodeň.

03.02.2018 2 z 5