Headvay Headvay komentáře u knih

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Po dlouhé době jsem narazil na zajímavé scifi s vkusně zabudovanou zápletkou. Knížka byla velice čtivá, ale trochu mne rušil detail s neustálým zapalováním cigaret.

19.08.2023 5 z 5

Mesopotamis Mesopotamis Lukáš Vavrečka

Fascinující pohled na svět poháněný párou. Dej se nikde nezasekne a zajímavý je i prvek vnitřního boje hlavní postavy. Knihu jsem si užil do poslední stránky.

10.04.2020 5 z 5

Leviatanova zhouba Leviatanova zhouba James S. A. Corey

Trošku uspěchanější konec nesmírně poutavé ságy. Ale rozhodně stojí za přečtení a člověk si užije každou kapitolu.

15.08.2022 4 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Výborné pokračování. Přečteno jedním dechem a už se nemohu dočkat pokračování.

20.07.2021 5 z 5

Navigátoři Duny Navigátoři Duny Kevin J. Anderson

Přečtení je spíše povinností pro ty, kteří četli zbyle knihy a nebo se k této dlouhé pouti chystají. Rozhodně nedoporučuji knihu číst jako samostatné dílo, i když obsahuje příjemně ukončený příběh.
Kniha rozhodně krásně popisuje okolnosti vzniku navigárorské gildy a stabilního impéria.

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Dlouho jsem tuto knihu odkládal, ale nakonec jsem rád, že jsem si jí přečetl. Všechny příběhy mají hlavu a patu, jsou dobře popsané a vyvedené závěry se mi líbí. Co více dodat. Stojí za přečtení a jistě ještě pár desítek let bude mít koho inspirovat.

28.06.2016 5 z 5

Krkavčí lest Krkavčí lest Yoon Ha Lee

Obtížnost četby je stejně náročná, jako u prvního dílu. Některé mechaniky jsou ale už rozvedené a částečně popsané, takže se člověk lépe orientuje.
Kniha začíná nečekaným navázáním na první knihu a hned na začátku je položen zaklad jedné z hlavních zápletek knihy.
Rozhodně nedoporučuji čist knihu samostatně a díky znalostem z předchozího dílu si ctěni více užijete. Po zakončení jsem velice zvědav, jak se bude vyvíjet třetí díl. Rozhodně již není moc prostoru ke gradaci, ale i samotné upevnění nových pořádku může v tomto světě dát zabrat.

11.10.2021 5 z 5

Nadace a Země Nadace a Země Isaac Asimov

Kniha se četla svižně. Jen už to není ta prvotní nadace.

16.03.2017 3 z 5

Válečná loď Válečná loď Joshua Dalzelle

Zpočátku rozvleklý děj se postupně dostává do obrátek, kde se střídá jeden zvrat za druhým, ale stále je vše "uvěřitelné" a plynulé. Posádka/Kapitán reagují na situace a systémem pokus-omyl.
Co se mi líbilo: Kniha plynule vtáhne do děje a člověk se rychle sžije s postavami a atmosférou v daném okamžiku. Dále se zde nenachází žádné zdlouhavé popisování technologií, hodnostních tříd, orientací ap.
Co se mi nelíbilo: Ke konci byl velice podivný zvrat u jedné z hlavních postav (imho. dalo se to asi řešit lépe vzhledem ke spíše uvěřitelnému ději knihy)

Jako celek mohu knihu hodnotit jen kladně a s netrpělivostí očekávat další díly trilogie.

11.07.2016 5 z 5

Leviatan Leviatan Jack Campbell (p)

Hezké vyvrcholení série, která se nese ve stejném duchu a neustále nutí Geryho překonávat sama sebe. Což se mu buď podaří, nebo ztratí vše. Ale přijde mi, že by mohlo být i pokračování. Uvidíme.

28.06.2016 4 z 5

Duna: Lady z Caladanu Duna: Lady z Caladanu Kevin J. Anderson

Četl jsem knihu strašně dlouho. Nebavil mě velice rozvleklý popis a pomalý postup děje. Jako oddechovka je do příjemné, ale rozhodně nedosahuje kvalit zbytku knih z univerza Duny.

13.06.2023 4 z 5

Duna: Vévoda z Caladanu Duna: Vévoda z Caladanu Kevin J. Anderson

Celkově rozvleklé, ale těším se na propletení a uzavření celé trilogie.

13.06.2023 4 z 5

Projekt Y Projekt Y Jiří Pavelek

Zajímavý start, ale později jsem se občas ztrácel v rozvleklém popisu situací, pocitů, myšlenek, a to vše spojené v jeden proud slov. Jako celek je příběh napínavý a čtiví a těším se na jeho pokračování. Rozhodně je tam potenciál zrození minimálně poloboha schopného ochránit alespoň část lidstva.

29.08.2022 4 z 5

Liščí gambit Liščí gambit Yoon Ha Lee

Kniha se opravdu četla obtížně. Strašně bych ocenil výkladový slovník, nebo širší úvod do děje. Místo toho jsem byl zavalen spoustou nesouvislých pojmů a nucen se orientovat v probíhajícím ději. Vše se to ale da zvládnout, jen jsem ochuzen o vysvětlení některých procesů či zbraní.
Rozhodně jsem polovinu knihy přemýšlel, zda jsou "kalendář" a "svátky" spojené s časem, nebo je to něco zcela odlišného. U ctěni mě pak nejvíce nadchl příběh a jeho postupná gradace, kde konec nečekaným způsobem navazuje na další díl.

11.10.2021 4 z 5

Můj život s mimozemšťankou Můj život s mimozemšťankou Petr Mandík

Solidní od dechovka s velkou vazbou na naši zem. Nečekejte čisté sci-fi ani přehnanou romantiku. Je tu vcelku přímočarý děj, který dokáže v pár případech i překvapit.

20.07.2021 3 z 5

Flotila nožů Flotila nožů Gareth L. Powell

Oproti prvnímu dílu se pokračování spíše táhlo. Doufám, že další díly už trošku rozvinou nové sféry a dokreslí vesmír, ve kterém se nacházíme.

20.07.2021 4 z 5

Zvrat Zvrat Bill Baldwin

Opět se rozjíždí další dobrodružství a napínavé akce nedostižného Wilfa Brima.

16.08.2018 5 z 5

A zrodí se Nadace A zrodí se Nadace Isaac Asimov

Kniha krásně uzavřela cyklus ale chyběl jí ten správný spád první knihy .

Předehra k Nadaci Předehra k Nadaci Isaac Asimov

Někde v půli knihy jsem ji musel odložit aby jsem ji byl schopen dočíst, ale ve druhé polovině už dostává děj větší spád. Tak dočtení už nebylo tak náročné.

Protiúder Protiúder Joshua Dalzelle

Rychlí, občas až zmatený sled událostí vyústí v .... spíš tedy nevústí.

16.03.2017 2 z 5