Leviatan

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nebezpečná flotila válečných lodí ovládaná umělou inteligencí zdevastovala už dvě sluneční soustavy a vážně ohrozila i Gearyho flotilu. V důsledku útoku na syndické soustavy může propuknout další válka mezi Aliancí a Syndiky a navíc existuje i nebezpečí, že se temné lodě obrátí proti svým tvůrcům – alianční vládě. Ta se pochopitelně svou zbraň, určenou proti nepřátelům vnějším i domnělým vnitřním, snaží nadále utajit, ale je zjevné, že někde došlo k chybě a umělá inteligence už není nikým kontrolována. Lodě řízené UI jsou silnější a rychlejší než Gearyho – a z taktického hlediska se mu vyrovnají. V kombinaci s napjatou politickou situací je to recept na katastrofu, která může zničit celou Alianci…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288113/leviatan-i9K-288113.jpg 4.126
Série

Ztracená flotila: Za hranicí 5.

Žánr
Literatura světová, Válečné, Sci-fi
Vydáno, Fantom Print
Orig. název

Leviathan, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Leviatan

Přidat komentář
pejty
05.11.2017

Poslední kniha série opět nezklamala a předvedla nám čestného Gearyho, zopakovala kde je ve vesmíru vpravo, vlevo, nahoře a dole. Opět jsme si užili pár bitev a konec knihy, světe div se, nebyl úplně uzavřený, takže si myslím, že můžeme čekat další dobrodružství Black Jacka. Autor se bohužel pořád opakuje a drží se zaběhnutého systému už od první knihy. Takže jsme skoro nezažili nic nového.

Celkově je pro mě Ztracená flotila tak trochu zklamání, ale musím uznat, že si dokázala vždycky najít nějaký způsob, jak mě přinutit číst dál, za což má plusové body.

Sakulnikov
10.09.2017

Trochu lepší, inovativnější, než předchozí díly. Zajímavá myšlenka komunikace ve verších. Jen takto rozsáhlé konspirace nefungují, na což spoléhal autor už v předchozích dnech.


Franc
24.08.2016

Tak to mám za sebou. Poslední díl pokračuje v nastoleném trendu dílů předchozích. Hodně akce, hodně boje, hodně hrdinství, a všemu kraluje Black Jack se svojí vyleštěnou svatozáří. Kniha má spádd a jako čtení na dovolenou, kdy chcete hodit starosti všedních dnů za hlavu, je právě ona ideální volbou.

Není to špatná kniha, není to špatná serie, ale.... Je tu to pověstné ale. Nerad bych se opakoval, leč nemohu opět nevznést otázku, proč jenom musí být hlavní tak kladný? Někdy to opravdu až tahá za oči. Čeho je moc, toho je příliš.

I přes tento nedostatek považuji celou sérii za spíše zdařilou. Ano, jako u všech serii tohoto rozsahu se občas vyskytnou místa, kdy se toho moc neděje, ale jako celek působí kompaktně. Kostru příběhu udržel autor pohromadě až do samého konce. I když je se nabízí otázka podle zvoleného konce, jestli na nás v budoucnu z pultů knihkupectví nevypadnou další příběhy Jacka Blacka Dušína.

Headvay
28.06.2016

Hezké vyvrcholení série, která se nese ve stejném duchu a neustále nutí Geryho překonávat sama sebe. Což se mu buď podaří, nebo ztratí vše. Ale přijde mi, že by mohlo být i pokračování. Uvidíme.