Harry Potter Harry Potter komentáře u knih

Tady končí svět Tady končí svět Amy Zhang

Kniha byla velmi čtivá, přečetla jsem ji za den, měla velmi rychlý děj, který udržuje čtenáře v napětí. Ovšem autorčin styl je pro mě takový hutný, kdyby ten zvláštní rytmus vět byl jenom v některých pasážích, bylo by to lepší, takhle to na mě působí tak, že autorka se za každou cenu snaží o údernost. Taktéž jednání postav je zmatečné a nelogické, hlavní mužská postava je. zdá se beznadějný alkoholik, navíc závěru schází výraznější pointa. Kladné je naopak popsání traumatu Janie.

10.10.2020 3 z 5

Druhý díl je vtipnější než ten předchozí, ale jaksi se z toho vytratila ta cynická Bridget, která měla pro vše nějakou trefnou poznámku, a která hrdě hájila práva všech singlů.
Druhý díl více staví na situačním humoru, Bridget se stávají velmi komické situace, které jsou sice nesmírně vtipné, nicméně působí poněkud neskutečn
ě.

13.10.2017 3 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Další z příběhů o dospívání. Výstižně ukazuje křehkost a zmatenost, se kterou se každý potýká.
Tori byla/je typický teenager, který vlastně neví co se sebou a díky Solitairu to zjistí.
Je to pěkné, ale chybí mi tam to "něco", co dělá knihu výjimečnou.

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Jestli jste si zamilovali Fangirl (a já věřím, že určitě ano), doporučuji i Nedej se, ačkoliv musím přiznat, že je Fangirl lepší.
Začátek je poměrně zdlouhavý, nic moc se nestane a příběh začne mít spád teprve s příchodem druhé hlavní postavy: Baze.
Tuhle sarkastickou a chladnou postavu jsem si oblíbila, je přesným opakem Simona a díky němu se děj neustále posouvá dopředu.
Čemu se (aspoň ze začátku) neubráníte, je srovnávání s Harrym Potterem.
Je nesporné, že autorka se jím lehce inspirovala, ale ve výsledku je Nedej se úplně jiné.
Všechny postavy jsou nějakým způsobem nešťastné, všem jim je věnován větší prostor.
A taky se zde velmi zajímavě pohlíží na magii a na hrdinství a na to, jaké to je, když jste vyvolení.
Což není nic lehkého, aspoň podle Simona, který se ale NEDÁ =D

Smrt v křišťálové kouli Smrt v křišťálové kouli Alan Bradley

Flavie de Luce je jako vždy ve skvělé formě. Tato jedenáctiletá dívka řeší už třetí případ vraždy, který se stal na poklidném ( i když trochu midsomerovském) anglickém venkově.
Oproti předchozím knížkám je zde věnován větší prostor Harriet - Flaviiné matce, která tragicky zahynula při horolezeckém neštěstí. Také se ukazuje, že všichni členové rodiny jsou ztrátou maminky a manželky nějakým způsobem poznamenání a Flavie si začíná uvědomovat, že jí maminka moc chybí.
Kniha určitě není jen pro mladší čtenáře, Flavie neuvažuje jako dítě, nechová se jako dítě. Je sarkastická a chladná. A u jejích kousavých poznámek jsem se nejednou pousmála =)

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Začátek je sice trochu únavný, ale zbytek je úžasný.

02.06.2013 2 z 5