hanucha hanucha komentáře u knih

Manekýni Manekýni Pavel Hénik

Super kniha, zhltla jsem ji během pár dní, a neustále jsem se skvěle bavila, i když děj teda úplně k popukání místama nebyl... Hlavně mě bavily ty všechny neobvyklé, ale výborné příměry a přídavný jména, člověk se hned vnoří do situace a parádně si může vizualizovat celou scénu (růžová jako logo T-mobilu; obří rty připomínající dva vypasené slimáky, kteří usnuli přimknutí k sobě poté, co je někdo vymáchal v plechovce s červeným nitrolakem; popelavá hněď, zašlá jako u čokolády z předloňské vánoční bonboniéry...) :D Tento typ psaní mám ráda - připomnělo mi to Daniela Kehlmana a jeho styl popisů, přestože je to něco úplně jiného. Těším se na další autorův počin. A ještě by mě moc zajímalo, nakolik je autobiografická :-)

11.10.2017 5 z 5

Taladin Taladin Pamela Kavanagh

Nebylo to špatný, ale protože jsem nejdřív četla od autorky Kouzelníka, který je o dost lepší, tak jsem i předvídala jak to dopadne. Je to trochu jako přes kopírák, pár takových zápletek už jsem četla i jinde. Ale čte se to dobře.

16.09.2017 4 z 5

Nový začátek Nový začátek Thomas Brezina

Moc hezky se to četlo, nečetla jsem předchozí díl, ale vůbec to nevadilo, možná naopak. Pár situací mi přišlo trochu nedotažených, ale jinak super kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.

16.09.2017 5 z 5

Kouzelník Kouzelník Pamela Kavanagh

Sice mi je 40, ale knihu jsem přečetla jedním dechem, a to jsem do ní původně jen nakoukla, abych se podívala, co to dcera čte :-)

13.07.2017 5 z 5

Višňový sad Višňový sad Anton Pavlovič Čechov

Nemůžu si pomoci, ale za mě děsná hovadina. Ztrácela jsem se stále v postavách, přišly mi zaměnitelné, praštěné dialogy, sice nápad dobrý, ale dnes by toto snad nikdo nevydal... Jedna hvězda je za to, že to utrpení netrvalo tak dlouho a dočeta jsem to.

12.03.2017 1 z 5

Některé byly slabší, jiné skvělé, celkově to šlo :-) Nejvíc se mi líbila ta od Tučkové.

30.12.2016 4 z 5

Karlínská číslo 5 Karlínská číslo 5 Helena Šmahelová

Našla jsem ji mezi knihama dcery a opět přečetla, už snad podesáté, a znovu mě bavila i v 39 letech :-) Zajímavá je i dobová sonda do socialistické propagandy, např. pionýři a jak tam zagitují kluka, který není pionýr, a nakonec se jím touží stát :D

24.11.2016

Svatby v domě Svatby v domě Bohumil Hrabal

Pro mě první přečtená knížka od Hrabala a asi i poslední. Dost mě to nudilo a musela jsem se nutit to dočíst. Jako zajímavé setkání s jeho typickým stylem dlouhých souvětí, taky zajímavá sonda do jeho života, ale stačilo :-)

06.06.2016 3 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

teda musím přiznat, že mě to dost nudilo, četla jsem kvůli dceři, ale dost jsem trpěla.. ani ne tak u těch popisů, profesně mě to celkem zajímalo, ale vůbec jsem se nemohla začíst, přišlo mi to odfláknuté, nevím :-)

15.05.2016 2 z 5

Když Duben přichází Když Duben přichází Jaroslav Foglar

místy až příliš mravokárné, ale hezká kniha, v mládí bych ji asi ocenila víc :-)

09.05.2016 3 z 5

Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Romain Puértolas

Nedočetla jsem, ačkoliv jsem se snažila. Nešlo to, za mě pitomost, tento humor vážně nemusím...

21.08.2015 1 z 5

Pro zvědavá ouška Pro zvědavá ouška Jiří Kahoun

Dcery nejoblíbenější knížka mezi cca třetím a čtvrtým rokem. Musela jsem ji číst snad padesátkrát dokola, taky chuděra podle toho vypadá :-) Některé ty kapitoly (o načesané křeččí holčičce, myšáčkově buchtě nebo jak si jezeveček zapínal knoflíky) pak už znala nazpaměť a opravovala mě, když jsem udělala chybu :D Myslím, že i po těch letech bych některé ty pohádky dokázala odvyprávět i teď :D

12.05.2015 5 z 5

Devět rostlin touhy Devět rostlin touhy Margot Berwin

Byla jsem natěšená, protože rostliny miluju, ale v zásadě to je zklamání. Jsou tam sice pasáže, které jsem proletěla takřka bez dechu, ale chvílema to chtělo trochu víc práce a dotáhnout detaily.. Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická, neustále se chová jako rozmazlený děcko (ale samozřejmě neznám žádnou newyorčanku, tak třeba je to tam takto normální..), spousta situací je dost přitažená za vlasy..
Lezl mi na nervy i mizerný překlad a hodně překlepů a dalších chyb, jako pojmenovat rostlinu bromélií a v následující větě tu samou rostlinu mučenkou?! A to nebylo jednou.. Čekala bych, že to bude když už ne překládat, tak aspoň redigovat někdo, kdo kytkám aspoň trochu rozumí..

08.05.2015 2 z 5

Zpátky do sedla Zpátky do sedla Kathy Helidoniotis

Nejslabší z celé série, skoro jsem ji odložila nepřečtenou a dcera se dostala do půlky.. škoda, moc jsme se na ni těšily, a to je dcera opravdu blázen do koní..

13.04.2015 3 z 5

Rafinerie Rafinerie Jan Cempírek

Jedna z knih, na kterou nějak nemůžu zapomenout, hlavně ten konec, ten mě dostal..

13.04.2015 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Sice podobný styl jak předchozí kniha, ale bavila jsem se ještě víc, četla jsem ji na letišti při osmihodinovém čekání a tak hrozně jsem se musela smát, že se lidi otáčeli, ale já si nemohla pomoci.. Jen mě naštvalo, že je tak krátká :-)

13.04.2015 5 z 5