Manekýni

Co se stane, když se čerstvý absolvent zemědělské univerzity dílem náhody ocitne na pozici manažera ve firmě distribuující drahé značkové oblečení z Itálie? Zpočátku tak trochu tápe, na konzumní způsob života pohlíží skrz prsty a kostrbatě se sžívá s prostředím módního průmyslu a velkého světa celebrit. Rovněž si musí zvyknout na praktiky impulzivní a dominantní majitelky firmy, schopné jít za svým cílem téměř přes mrtvoly. Ovšem hlavní hrdina se velmi brzy zorientuje a adaptuje, a nejenže přistoupí na bezohledná pravidla hry, ale začne je dokonce spoluutvářet. Nastupuje tak na sebedestruktivní cestu, během níž ničí nejen vztahy ke všem okolo, ale především vztah k sobě samému. Všechny kroky koná s chladnokrevným, až cynickým odstupem, ale nevnímá přitom vlastní proměnu v karikaturu něčeho, čemu se původně vysmíval. Osobité vyprávění, ve kterém není nouze o drahé outfity, plastikami vyspravená těla, peprné repliky, rázovité sexuální scény, vyhrocené vztahy a dokonce ani o četné nenadálé skony, nabízí nekonvenční kritiku sobeckého individualismu, kultu krásy a konzumního způsobu života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/355417/manekyni-TUl-355417.jpg 3.834
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Brána

Kniha Manekýni

bigben

Opravdu nevím, co po přečtení knihy napsat - chvílema mě bavila, některé sprosté výrazy na mě byla až moc, pak nuda, pak akce....že takhle funguje módní průmysl věřím, ale ten konec....Tuto knihu bych jen tak někomu nedoporučila, asi spíš nikomu

NatálieHub
15.10.2018

Naprosto dokonalá a jedinečná kniha je výborně napsaná a dokáže perfektně pobavit krásný zážitek ji číst... Dala bych 5 hvězdiček

el-na9048
08.10.2018

Kniha se mi libila, a davam ji 4 hvezdicky:
jednu za zajimavy pribeh, ktery ke konci jenom nabiral v rychlosti, takze se nemelo nudit,
druhou za tema,
treti za duvtipnost a podle mne (i kdyz mi jako cizince to zni jemneji) vtipne a opravnene pouziti sprostaren,
ctvrtou autorovy za odvahu to vydat.

Omlouvam se za moji cestinu, jeste ji neumim dokonale. :)

Hustoles380
25.09.2018

Chtěl bych věřit, že je to jen vtip, protože, jestli to tak v reálu chodí, pro normálního člověka není místo v této zemi.

veronika0382
21.09.2018

Rozhodovala jsem se, jestli dát dvě nebo tři hvězdy. Nakonec jsem dala tři, možná proto, že je Pavel Hénik v reálu opravdu sympaťák, možná proto, že děj nebyl na dvě hvězdy tak špatný. Ale přesto jsem z knihy trošku v rozpacích. Příběh je psaný zvláštním stylem, který mi místy vadil. Přímá mluva je až moc hovorově psaná. No, hovorově. Prostě sprostě. To mezi sebou chlapi fakt takhle mluví i v reálu? Nějak se mi to nezdá. Jiné pasáže jsou zase pravý opak. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

los
24.08.2018odpad!

čas od času zkusím namátkou nějakou novou českou prózu - a bohužel jsem z 99 % zklamaný
pokud toho není schopen sám autor, měl by zapracovat redaktor a všechen balast kriticky proškrtat
PROČ proboha to neustálé opakování rádoby vtipných, rádoby originálních, ale stále týchž přirovnání?
naprosto nevěrohodná zápletka a naivní rozuzlení i závěr
čekal jsem, že si přečtu příběh, třebas nadsazený a jednoduchý, o českých fashion firmičkách a vztazích lidí v nich, které prostředí nutně pokřivuje a proměňuje jejich hodnotový žebříček, ale dostalo se mi pitomé vztahové telenovely
mám divný dojem, že současní čeští spisovatelé nedokáží psát o ničem jiném než o nezávazném šoustání, ach jo

PabloFuentes
12.08.2018

Bylo to napsané čtivě, docela vtipně. Je to o přeměně člověka, který musí přehodnotit své názory a idee na základě vstupu do módního odvětví. Co bych autorovi vytkl je neustále opakování stejných přirovnání. Ty by se určitě za ulomený umělý nehet nevešly. Taky mi vadily dvě dějové berličky, které mi přišly strašně nelogické. Obě jsou spjaty s auty a přišlo mi, jako by se do nich hrdina vyloženě teleportoval. V každém případě to doporučit mohu. Závěr mě pobavil a naštval zároveň.

annettka1098
08.08.2018odpad!

Nedočteno! Slovy autora, bavilo mě to asi tolik, co by se za ulomený nehet vešlo. Poprvé jsem přirovnání dala, ale s každým dalším jsem protáčela oči. Vzhledem k tomu, že je toto přirovnání na každé druhé straně, měla jsem oči více nahoru než do knihy. Nemluvě o tom, že jsem se prostě nedokázala dostat přes ty nechuťárny. Prostě ne! Dávám do přečtených jen z důvodu, kdybych na knihu jednou díky Bohu zapomněla, tak aby mě nenapadlo číst znovu.

Autor knihy

Pavel Hénik