halam halam komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Nabízí se srovnání s Laskavými bohyněmi, které jsou zkrátka lepší...

31.01.2019 4 z 5

Šumava… hranici přecházejte po půlnoci Šumava… hranici přecházejte po půlnoci Vilém Hrach

Téma útěků z Československa po roce 1948 je nosné, osudy protagonistů tragické, jenže autor je bohužel nedokázal podat čtivě a s patřičnou atmosférou. Společně s některými faktickými chybami a slabou redakční prací vydavatele to knihu bohužel dosti sráží...

01.07.2023 3 z 5

Výstřely na šumavské hranici Výstřely na šumavské hranici Pavel Moc

Je škoda, že kniha neprošla kvalitní redakční úpravou. Odstranila by se tím řada zbytečných chybek. Jinak jde ale o zajímavé čtení plné detailních postřehů a informací.

29.01.2021 4 z 5

Babické vraždy 1951 Babické vraždy 1951 Michal Stehlík

Velmi dobrá kniha. Kvalitní vědecká práce, navíc čtivě napsaná

29.01.2019 5 z 5

Peklo na letišti Peklo na letišti Sergej Lojko

Kniha má pár slabších pasáží a na některých místech se čtenář lehce ztrácí, jelikož autor s oblibou "skáče" v čase i místě. To jsou spolu s několika menšími přehmaty překladatele/redaktora hlavní slabiny "Pekla na letišti". Na druhé straně ale stojí velice silné téma a zejména pasáže, které se odehrávají na doněckém letišti či případně na kyjevském Majdanu se čtou jedním dechem a mají vynikající atmosféru. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

13.06.2017 4 z 5

Kořeny ve větru Kořeny ve větru František Frýda

Velmi podobný námět jako u další Frýdovy knihy z prostředí finanční stráže a pašeráků – Nebezpečné hranice. V tomto případě je bohužel silněji akcentován politický rozměr, což na některých místech kazí spád a atmosféru jinak velmi čtivého románu.

26.02.2023 4 z 5

Nebezpečná hranice Nebezpečná hranice František Frýda

Dobře napsaný příběh ze kterého lze poznat, že Frýda na hranici u finanční stráže sloužil. Jediným rušivým elementem je nepodstatná dějová linka s uprchlíkem-komunistou. Zřejmě nutná úlitba režimu, aby povolil vydání knihy, v níž jsou hlavní hrdinové němečtí pašeráci a prvorepublikoví finančníci.

18.09.2021 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Kniha s vynikajícím námětem i spádem, jen na autorův styl jsem si musel dlouho zvykat a až do poslední strany jsem se s ním úplně nesrovnal.

06.11.2020 5 z 5