Guepp Guepp komentáře u knih

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Jedna z velmi důležitých knih, svědectví má sílu. Upřímně doufám, že podobné knihy nikdy nezapadnou. Doporučuji každému.

07.02.2022

Světlonoška Světlonoška Terezie Theimerová

Tak tato kniha opravdu nebyla pro mě. Moje chyba. Proto ji ani nebudu hodnotit hvězdičkami, ale komentář si neodpustím, kdyby se tu zatoulal někdo mně podobný.

Upřímně si myslím, že podobné knihy mohou za to, že někteří racionálně hloubaví lidé shazují netradiční nauky do ezo-blábolů. Duchovní rovina lidského bytí mne zajímá, proto už mám senzory na povrchní milé povídání o ničem. Jak si zapálíme svíčky, vyfotíme se na instagram a k tomu dáme nějaký citát od Buddhy nebo neceho podobne exotického. Máme se za děsně osvícenou bytost, ale uvnitř jenom úzkostně čekáme na komentáře a bojíme se kritiky. Snažíme se být pozitivní a dokonalí, ale ve skutečnosti jsme se nad sebou nikdy pořádně nezamysleli, protože to bolí a co bolí, to je špatné a nepříjemné, tak jdu od toho. Do ničeho hlubšího se nepustíme, protože by se zase vynořilo něco nepříjemného. Nekonečný příběh. Toto období jsem měla, když mi bylo náct.
Upřímně moc přeji, ať nadšení čtenáři této knihy míří výš.

05.02.2022

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Ach jo. Já nevím.
Kunderu jsem dlouho nechávala bez povšimnutí. Samozřejmě mi to jmeno bylo dobre zname. Ale furt jsem myslela, ze k nemu musim dozrat...
Tak jsem si rekla, ze bych se na neho s blizici se tricitkou asi uz mela vrhnout.
Pribeh se cetl prijemne, ale to neustále filosofovani doslova nad hovnem... to uz mam asi za sebou.
Tak me vlastne mrzi, ze jsem ho necetla v tech 19-20, byla bych nadsena.
Ted uz me moc nezaujaly drobne vyznamove nuance, se kterymi si autor neustale hraje.
Bavila me psychologicka propracovanost postav a celkove vnimani lidi. Kundera je skvely analyzator a pozorovatel, ale vic jsem si z knihy asi neodnesla.
Zkusim jeste jine tituly.
A mozna mi za par let da kniha vic...
A mozna jeste min...
Ale je mi jasne, ze se obecne bohuzel o znamem autorovi neslusi mluvit jako o spatnem...

01.02.2022 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

V knize se v ruzne mire koncentruje snad vsechno zlo na svete. To je studnice krutosti, surovosti, beznadeje, smrti, smutku, bolesti...
Kolikrat jsem knihu i rychle zavrela a odhodila.
Tim, ze je psana z pohledu naivniho ditete, je to o to znasobene.
I kdyz jde o fikci, celou dobu mi hlavou litala myslenka, jak se v teto dobe vlastne mame krasne a ze bychom meli byt vdecni.
Kniha vlastne mozna nahradi par sezeni u terapeuta nebo Vas k terapeutovi dostane.
Opravdu doporucuji idealne vsem, ale je mi jasne, ze to doctou jen silne zaludky.
Knize bych dala 5 hvezd, je vyborna, ale proste nemuzu, protoze je to vlastne tematicky to nejhorsi, co jsem kdy cetla.

01.02.2022

Citové vydírání Citové vydírání Susan Forward

Ruku na srdce, obcas citove manipulujeme vsichni. Horsi je, kdyz uz je toho presprilis. Velmi ocenuji srozumitelne zamereni k jednomu tematu, tedy citovemu vydirani. V knize se doctete o co jde, jake jsou strategie, jak se proti nim branit a hlavne to podstatne, ze se jedna o "hru" vice nez jednoho cloveka. Bez "obeti" nema vyderac takovou moc. Proto opet plati krasna a jednoducha myslenka, pokud neco chces od druhych, musis zamakat hlavne na sobe. Ruzne strategie Vam tedy priblizuji, jak v podobnych situacich fungovat, co rikat. Urcite mnoho super rad, ktere pomohou vztahum.

01.02.2022 5 z 5

Potřebuji tvou lásku Potřebuji tvou lásku Ross Campbell

Ocenuji prvni kapitolu, ve ktere autor upozornuje, ze je pro vychovu dulezita harmonie mezi rodiči. Mnoho knih na tento fakt zapomina.
Osobne mi vadilo citovani z Bible a odkazy na viru. Verim, ze je to pro autora dulezite, ale me to opravdu rusilo.
Kniha Vam celkove rekne mnoho obecne znamych veci, ktere jsou ale tezko aplikovatelne. Jednoduse se napisi, ale chce to hodne sebezapreni a motivace k aplikaci. Nemusi se na prvni pokusy zadarit a efekt neni okamzity.
Preji plno sil vsem, kteri se snazi o zmenu. Je to skvele! :) Doporucuji napriklad knihy Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy, Aha! Rodičovství, Cesta ke šťastnému dětství, Dětský mozek vysvětlený rodičům apod.
Ono co si budem... diteti je fakt jedno, ze ma spinave teplaky, ale chce aby ho rodice sledovali pri cinnosti, ocenili ho, podporili a dali mu pusu. :)

15.01.2022 2 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Bohužel jsem se nezačetla, knize dle mého musíte dát více času, aby Vás oslovila. Postupně jsem si začala říkat, že mě ten neustálý popis nezajímá a vzdala jsem to dřív, než se něco většího rozjelo. Zkusím jiné knihy od autorky, rozhodně mi přijde v psaní šikovná - snad mne nadchne jiné téma.

24.11.2021

Léta pod psa Léta pod psa Stanislav Dvořák

V knihovně vždy sáhnu naslepo i po nějakém pro mě neznámém titulu, často tak náhodou narazím na zajímavé věci, ale tohle nevyšlo. Knihu jsem nedočetla, po pár stránkách mi došlo, že mi moc nemá co nabídnout. Bohužel. Je to zřejmě až moc lehké čtení.

20.11.2021

Síla záměru Síla záměru Valerij Vladimirovič Sineľnikov

Útlá kniha jednoduše shromažďuje základ pro duševní růst. Budete se k těmto věcem vracet celý život. Knihu bych ráda měla pořád po ruce.

10.11.2021 4 z 5

Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem Laura Gutman

Mejte sva miminka porad u sebe. I kdyz spi, i kdyz bdi. :)
Knihu by mela precist kazda premysliva maminka, ktera chce od veci vic - posunout je na jinou rovinu premysleni.
Velke plus je v tom, ze v knize najdete informace, ktere jsem jeste nikde jinde necetla. Minus zase v obcasnych zbytecnych nic nerikajicich pasazich, ktere toho chteji rict moc, ale volbou slov to konci v pseudoesoterickem balastu.
Vyborne jsou zde i velmi uprimne sepsane informace o realnych vecech. Napr. uloha otce, problemy v intimni a sexualni sfere pri prichodu ditete a plno dalsiho.

10.11.2021 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Z povídek mne zaujaly asi tři. I když řekněme, že zaujaly je poměrně silné slovo - spíše mne donutily k zamyšlení. Celkově ale knihu hodnotím velmi pozitivně, Hanišová je výborná autorka.

03.11.2021 3 z 5

Mateřství je přirozená věc a další nebezpečné lži o rodičovství Mateřství je přirozená věc a další nebezpečné lži o rodičovství Jill Smokler

Humor si myslím nesedne úplně každému. Některé postřehy jsou zajímavé, něco šlo ale úplně mimo mě. Mám zřejmě jiné zkušenosti a pohled na věc. :)

26.10.2021

Pestré záhony pro krásu i užitek Pestré záhony pro krásu i užitek Agnes Pahler

Kniha je především nádherně líbivá, jelikož má mnoho překrásných fotografií. Obsahově směřuje k naprostým začátečníkům ohledně pěstování smíšených kultur.

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

Něco děláte instinktivně, o něčem je potřeba získat informace. V knize jsem si listovala až pár dnů po příjezdu z porodnice, našla jsem tam přesně ty informace, které jsem v daném období potřebovala vědět.
Trochu mě štve už poměrně retro ladění knihy, ale obsahově je to skvělá kniha.

21.10.2021 1 z 5

K porodu bez obav K porodu bez obav Blanka Čermáková

Podobné knihy mají tu super schopnost, že Vás uklidní, protože dodají adekvátní množství informací, které potřebujete vědět. A také Vás inspirují k dalšímu hledání odpovědí například u gynekologa nebo v těhu poradně. Rozhodně Vám přesně nepopíšou, co a jak budete cítit, to je subjektivní, ale vyzbrojí Vás informacemi.
Zde podáno v útlé knížečce.

Dítě a já Dítě a já Penelope Leach

Obsáhlá, plno informací podáno stručnou a čtivou formou, vše dokreslují ilustrace s postupy.

21.10.2021 4 z 5

Vývoj a výchova dítěte krok za krokem Vývoj a výchova dítěte krok za krokem Jamie Loehr

Kouzelné fotografie, plno tipů a návodů. Kniha si mě něčím získala, moc ráda si v ní čtu. Určitě doporučuji- je podaná čtivou formou. Poslouží určitě každému, kdo shání informace.

21.10.2021 5 z 5

Hra ve vývoji dětí v prvním roce života Hra ve vývoji dětí v prvním roce života Daniela Sobotková

Pěkně, jednoduše a stručně sepsáno. Nezahltí Vás zbytečnými informacemi. Plno fotografií k doplnění.

Hrajeme si s nejmenšími Hrajeme si s nejmenšími Jackie Silberg

Jednoduché věci - jednoduše podané. Ideální k rychlé inspiraci.

První vztah První vztah Daniel N. Stern

Odborná publikace, která rozšíří znalosti spíše profesionálům v oboru.