grizlinka grizlinka komentáře u knih

Pec nám spadla Pec nám spadla Vladimíra Vopičková

Klasická česká říkadla a rozpočítadla v leporelu. K tomu nějaký ten obrázek, perfektní pro odpolední počteníčko s dětmi.

26.09.2023 4 z 5

Lesní stezkou Lesní stezkou Karin Weber

Krásné příběhy i ilustrace. I mě samotnou zajímalo jak to dopadne.

23.09.2023 5 z 5

Fidlovačka Fidlovačka Václav Řezáč (p)

Krásné ilustrace. Zabavili jsme se hledáním postav i zvířátek na dlouho

23.09.2023 5 z 5

Veselé pohádky a říkadla Veselé pohádky a říkadla Michail Alexandrovič Bulatov

Krásné pohádky i říkanky.Jen mě jako předčítajícího dost štvalo ze je kazda úplně jinak dlouhá a musela jsem vždycky vybírat.Ale to je maličkost, hlavně ze se libi dětem

19.09.2023 4 z 5

Ferda v mraveništi Ferda v mraveništi Ondřej Sekora

Moc pěkná knížka, se synem si znovu připomínám dětství

19.09.2023 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Četla se hezky, délka pohádek naprosto perfektní,ale zklamalo mě přehnané násilí v některých pohádkách. Vše vždy dopadlo dobře ale některé extrémy si mohli odpustit. To i mne kolikrát přišlo opravdu přehnané

11.09.2023 3 z 5

Báječné české pohádky Báječné české pohádky Alexandra Niklíčková

Pohádky se nám moc líbí, krásné ilustrace děti zabaví. Četli jsme několikrát :)

04.09.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

(SPOILER) Zajímavý příběh, nečekala jsem šťastný konec ale i tak mě prekvapil. Velice poutavé čtení,jsem moc ráda, že smyšlené. Takhle žít bych nechtěla :/

24.08.2023 5 z 5

Ženy ze statku Falkensee Ženy ze statku Falkensee Luisa von Kamecke

Kniha byla velice poutavá a čím blíž jsem byla ke konci tím těžší ji bylo odložit. Někdy mi přišlo že jednoduché situace se řeší příliš dlouho a pak velké zlomy popsány v pár větách. Ale i přesto mě příběh pohltil a zaujal. Určitě si přečtu další díl vzhledem k otevřenému konci

13.08.2023 5 z 5

Audrey Hepburn: intimní životopis Audrey Hepburn: intimní životopis Diana Maychick

Audrey jako herečku i osobnost mám velice v oblibě. I proto, že nebyla jen prostoduchá a za slávou se ženoucí holka,vyzařuje z ni inteligence,cit a křehkost. Ať už jsou některé pasáže domyšlené nebo ne, celkově ji kniha oslavuje a někdy mi přišlo že i dost idealizuje. Říkala jsem si že je to možná tím, že už byla po smrti. Ať tak jako tak,velice dojemné čtení a soucit s osobou která svoji lásku a rodinu stavěla nad slávu a peníze.

06.08.2023 5 z 5

Továrna na vafle Továrna na vafle Roman Helinski

Zajímavá kniha, až lehce děsivá jak jednoduše se lidé nechají strhnout k nelogickému chování. Četla se dobře.

06.08.2023 4 z 5

Prcek nalepuje 2+ Prcek nalepuje 2+ Agnieszka Bator

První díl byl mnohem lepší a kvalitnější, tento bohužel trochu zklamal, kolikrát se roztrhlo již pri odlepovani

22.06.2023

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Zajímavý příběh který mě nenechal přestat číst. Konec byl podle mě trošku premrsteny a vygradovany, raději bych o něco šťastnější konec pro malou sestřičku ale jinak velice poutavé

22.06.2023 4 z 5

Prcek nalepuje 1+ Prcek nalepuje 1+ Agnieszka Bator

Za mě super. Velké samolepky a i když se vetsinou úplně nestrefi,tak ma syn vždycky velikou radost kdyz jdeme nalepovat

25.05.2023 5 z 5

Breviář pozitivní anarchie Breviář pozitivní anarchie Vlastimil Vondruška

První dvě třetiny mě bavily hodně, pak se psaní odklonilo od historie a spíše autor prosazoval svoje názory, a to poněkud svérázným způsobem-a to s většinou souhlasím, ale takhle až extrémně je vyjadřovat?? Nemyslím si, že pokud jsem mladý člověk, přistěhovalec nebo politik (a ač nejsem ani jedno) tak si zasloužím takové nálepky a bezdůvodnou aroganci. A u starých lidí mě to pozvedlo až až. Stáří i moudrost uznávám, ale jen proto, že člověk zestárne ho nebudu uctívat i když se choval celý život jako zmetek. Asi se raději dál budu řídit svým odhadem na lidi a neodsuzovat jen, co mi řekne odkud pochází nebo čím se živí.

22.05.2023 3 z 5

Nakrájej, zabal a upeč! Nakrájej, zabal a upeč! Stefanie Hiekmann

Upřímně spíše tahák,aby byla kuchařka v něčem jiná než ostatní a stejně je zbytečné si to na papír skládat podle nákresu :D ALE velké a velice velké plus je, že je to ta nejlepší kuchařka pro muže(klidně i zeny),a to především pro ty co příliš nevaří a nemají rádi moc kroků v receptech. Prostě nakrajet, smíchat a zabalit. Sup a hotovo. Tak pro ně -IDEÁL.

12.05.2023 4 z 5

Příběh matematiky Příběh matematiky Anne Rooney

Žádné složité popisy a nenasilnou formou dobře vysvětleny různé matematické metody. Trošku mi vadi kdyz vsunuté odstavce nejsou dobre umístěné a nenavazují na dokoncenou myslenku.To pak trošku ruší při čtení. Ale jinak spokojenost.

25.04.2023 4 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

(SPOILER) Bylo to napínavé, ale opravdu mi to sedí nejvíce pro mládež, v té době by mě asi zasáhla mnohem více. V dnešní době mě spíše zabolelo, že by se něco takového mohlo stát mému dítěti a dějí se na světě podobné věci. Nejvíce mě zaujala možnost experimentální léčby a i když jde o fikci, tak jde o zajímavou oblast.

20.04.2023 4 z 5

Královny nemají nohy Královny nemají nohy Vladimír Neff

Čekala jsem od knihy mnohem více. Jazyk a popisy sice byly povedené,ale děj nebyl vůbec záživný. Škoda...

15.04.2023 3 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

I přesto, že některé pasáže byly i na mě příliš "ezo", tak jsem si našla své. Velice mě mrzí, že dnešní medicína léčí vše jednotlivě a nezaměřuje se na příčiny. Bohužel ne každý člověk ma dnes čas se takto zaměřovat sam na sebe a lékařů kteří přistupují celostně je jako šafránu. Nebo se pak musíte svěřit nejakemu leciteli, a to už je pro me zase za hranou. Hodil by se nejaky seznam lékařů kteří alespon inklinuji k celostnimu pristupu k cloveku a ten si pak uz muze vybrat zda se nekomu takovemu sveri do rukou ...

04.03.2023 5 z 5