Grety Grety komentáře u knih

Stíny na Nilu Stíny na Nilu Kate Furnivall

Pěkný ctivy příběh s docela zajímavým tématem. Nádech Egypta, závan fašismu, trošku historie.

29.04.2019 3 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Poutavý příběh člověka své doby, není to ale oddechové čtení, chvílemi se příběh táhne a nic zajímavého se neděje. Nicméně, kdo má rád historii a autora, nepohrdne.

10.08.2018 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Co všechno je ochoten udělat muž pro lásku ženy a pro moc ? Vzdát se zásad, zapomenout na svědomí..Při čtení jsem někdy nevěděla, zda mu fandit nebo ho proklít.

28.05.2018 3 z 5

Král železný, král zlatý Král železný, král zlatý Ludmila Vaňková

V historii se nějak výborně neorientuju, ale kniha je čtivá a na dovolené jsem jí doslova zhltla. Taková pohádka nejen pro děti.

13.08.2017 4 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

I přesto, že historické romány nejsou mým šálkem kávy, jsem nelitovala jeho přečtení. Občas mě nudily debaty o bohu, ale za to jsem přemýšlela o postavení žen ve společnosti té doby a dějinách Židů. Doporučuji.

21.06.2017 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Prostě mě to bavilo, Joona a jeho migrény, nájemní zabijáci a kousek politiky. Hypnotizér se povedl víc.

19.03.2017 4 z 5

Bratrstvo růže Bratrstvo růže David Morrell

Zajímavý příběh, ale mě se to nějak špatně četlo..Navíc mi to občas přišlo trošku moc přitažené za vlasy. Další díly asi vynechám.

05.03.2017 3 z 5

Parazit Parazit Ruth Newman

Kniha mi nesedla a nějak špatně se mi četla, místy jsem se musela nutit, abych ve čtení pokračovala..Konec mě nic méně překvapil a pro to to hodnocení.

14.12.2016 3 z 5

Poslední templář Poslední templář Raymond Khoury

Jednoduché čtení s nádechem romantiky oživené mýty o Templářích.

26.06.2016 3 z 5

Rozepnutá Rozepnutá Nicki Reed

Zajímavé milníky v životě hlavni hrdinky shrnuté do pojmů ,,před pohovkou a po pohovce" a ,,před rozepnutím a po rozepnutí", mě docela bavily. Někdy jsem si sice říkala, že je tam až moc šťastných konců, ale na druhou stranu proč ne.

23.05.2015 3 z 5

Rozepnutá Rozepnutá Nicki Reed