GoodGames GoodGames komentáře u knih

Černá koule Černá koule Vicente Segrelles

Žoldnéř 6: Černá koule je znovu kvalitným dielom v tejto sérii. Nájdeme tu ničivú zbraň, nové bytosti, chrám s pascami a aj nové technológie. Je to taký klasický diel, ktorý má dobrý spád a znovu veľmi rýchlo ubehne. Segrellesova maľba je ako vždy skvelá.

01.11.2021 4 z 5

Paper Girls 1 Paper Girls 1 Brian K. Vaughan

Paper Girls 1 nám predstavuje 4 hlavné sympatické hrdinky a úvod má veľmi vydarenú nostalgickú atmosféru. Po nájdení stroja času to začne byť ale riadne bizarná divočina a občas budete neveriacky pozerať a pýtať sa, čo sa vlastne deje? Scenárista Brian K. Vaughan rozhodne dokáže prekvapovať svojimi nápadmi, čo dokázal už aj v sérii Sága a celé to síce nedáva v prvom diely poriadne zmysel, no pútavosť tomu nechýba a aj dialógy sú veľmi dobre napísané. Naozaj je to také dievčenské Stranger Things a ak máte radi sci-fi príbehy a nevadia vám dievčatá v hlavnej úlohe, určite sa budete baviť.

12.10.2021 4 z 5

Velký vezír Iznougud Velký vezír Iznougud René Goscinny

Velký vezír Iznougud je kvalita porovnateľná s Asterixom alebo Lucky Lukeom a to už je čo povedať. Tu je to však čisto len o zábave, bez serióznych príbehov. René Goscinny bol génius a aj napriek tomu, že sa schéma príbehov neustále opakuje, vždy je to úplne inak. Na prvých 6 príbehoch som sa rehotal nahlas, potom som sa už ,,len,, usmieval. Perfektná zábava a pre milovníkov humorných komiksov povinnosť.

02.09.2021 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 7 a 8 Ekhö: Zrcadlový svět 7 a 8 Christophe Arleston

Ekhö: Zrcadlový svět je zatiaľ s každým dielom o niečo horší ako naposledy. Prvé diely z tohto čudného fantasy sveta sú však plné humoru, hravosti a nápadov a ak nebudete veľmi nároční na zápletky, ktoré sa v tých posledných dieloch Arlestonovi až tak nevydarili, tak sa budete dostatočne dobre baviť. Barbucciho kresba je skvelá a hlavne vďaka nej to ešte stále stojí za pozornosť.

18.05.2021 3 z 5

Babylon Berlín Babylon Berlín Arne Jysch

Hľadáte kvalitný detektívny príbeh zasadený do reálnych historických udalostí? Babylon Berlín ponúka dostatočne pútavý, dynamický príbeh a peknú čiernobielu kresbu, ktorá perfektne dotvára atmosféru Berlína roku 1929.

16.05.2021 4 z 5

Strašáci Strašáci Mathieu Salvia

Strašáci sú vydareným hororovým komiksom. Príbeh je o malom chlapcovi, ktorý je svedkom toho, ako mu zabijú rodičov a zabijak chce chytiť aj jeho. Na pomoc mu však príde príšera, ktorá žila roky nepozorovane u nich doma. Ak máte chuť na napínavý temný príbeh s peknou kresbou, Strašáci sú správna voľba.

01.02.2021 4 z 5

Jednorožec 1 a 2 Jednorožec 1 a 2 Mathieu Gabella

Jednorožec mieša históriu s fantasy a to takým spôsobom, že to môže byť pre viacerých fanúšikov histórie nestráviteľné. Komiksu neprospieva ani príliš krkolomné podanie príbehu, ktoré je komplikovanejšie, ako by sa patrilo. Inak sa však jedná o komiks plný akcie, vypadnutých vnútorností, odseknutých hláv, uslintaných bozkávajúcich sa oblúd a podobných nechutností. Svojim spôsobom ma to bavilo, ale v edícii Modrá Crew tu už boli oveľa lepšie komiksy. Pochváliť musím hlavne vydarenú kresbu Anthonyho Jeana, ktorý perfektne ovláda aj farebnú paletu.

29.01.2021 3 z 5

Berserk 1 Berserk 1 Kentaró Miura

Priamočiary, nekompromisný a brutálny. Taký je prvý Berserk a ja dúfam, že bude podobná celá séria. Samozrejme budem rád, ak sa postupne rozbehne zmysluplný a napínavý príbeh a nebude to len o akčných poviedkach. Mňa to však veľmi bavilo aj takto jednoducho krvavo. A kresba, že je v prvých dieloch slabšia a autor sa ešte len rozkresľuje? Ja ku kresbe nemám najmenšie výhrady a to si na kvalitnú kresbu potrpím. Veľmi sa teším na ďalší diel.

22.09.2020 5 z 5

Až do posledního Až do posledního Jérôme Félix

Až do posledního je skvelá westernová jednohubka. Realistický, drsný, krásne kreslený a dobre napísaný komiks, ktorý ide viacerými scénami proti očakávaniam. Western, ktorý vo Francúzsku v roku 2019 skončil v hlasovaní na 2. mieste zo všetkých komiksov v tom roku a predbehol aj Undertakera.

17.09.2020 5 z 5

Pomsta a vykoupení Pomsta a vykoupení Alejandro Jodorowsky

Královská krev sa vydarila a ak máte chuť na poriadne krutý príbeh plný sexu, krvi a brutality, tak ste na správnom mieste. Síce je občas trochu prekombinovaný, ale je to príjemné čítanie pre dospelých. Hlavnou hviezdou komiksu je Dongzi Liu, ktorého kresba vypadá famózne.

22.07.2020 4 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

Dokonalo šialená zábava! Hravá kresba, svieži scenár plný vydarených hlášok, sympatickí hrdinovia a množstvo useknutých končatín. Od začiatku do konca som sa uchechtával a výborne bavil.

01.07.2020 5 z 5

Agent strachu Agent strachu Rick Remender

Konečne tu máme komiks od Ricka Remendera, ktorého skvelé autorské komiksy boli na našom trhu úplne prehliadané a rovno v komplete od Mighty Boys v najväčšej možnej kvalite (ako spracovanie, tak aj preklad, bonusy…). Vedel som, že je séria Agent strachu fajn, ale až takto dobré som to naozaj nečakal. Remender má kopec hravých nápadov a neustále vo vývoji príbehu prekvapuje a vytvára nečakané scény. Je to dynamické, pútavé, plné humoru, ale aj veľmi silných a emotívnych momentov. Každá smrť tu bolí a má veľký dopad na postavy v príbehu. Samotný hlavný hrdina je obrovský sympaťák s podarenými hláškami a veľmi som mu fandil. Je to pulpové dobrodružné sci-fi, ktorého čítanie bol veľký zážitok. Pochváliť musím aj príjemné bonusové príbehy, ktoré sú už hlavne o zábave a majú už iných scenáristov a každý z príbehov má aj inú kresbu. Komiks roka? Asi ešte skoro hodnotiť, ale v TOPke bude určite.

28.05.2024 5 z 5

Přiznání Přiznání Nobuyuki Fukumoto

Napínavý psychologický thriller. Jeho veľkou výhodou je fakt, že je celý príbeh v jednej knihe. Tieto manga jednohubky majú svoje čaro a dúfam, že ich bude Crew vydávať stále viac. Inak som túto mangu vôbec nepoznal a je skvelé, že tu tento titul v origináli vydaný už v roku 1999 dostal šancu. O príbehu som nič nevedel a bol som vďaka tomu príjemne napätý až do konca. Veľmi tomu pomáha aj to, že vôbec nie je jasné, ako vlastne príbeh dopadne. Určite odporúčam.

02.05.2024 4 z 5

Batman / Soudce Dredd Batman / Soudce Dredd Alan Grant

Perfektné! Tu jednoducho nie je o čom. Jedná sa totiž o veľmi zábavné a nápadité príbehy s kvalitnou kresbou/maľbou. Batman tu súperí so sudcom Dreddom, dávajú si navzájom poriadne päsťami do držky, hláškujú a likvidujú zločincov. Scenáre sú od takých komiksových legiend ako sú Alan Grant alebo John Wagner a ani na chvíľu som sa pri nich nenudil. Návrat do začiatkov nakladateľstva Crew a ich kultového magazínu plný nostalgie a drzej zábavy.

27.11.2023 5 z 5

Cyberpunk 2077: Máš moje slovo Cyberpunk 2077: Máš moje slovo Bartosz Sztybor

Už Cyberpunk 2077: Trauma Team sa mi veľmi páčil, ale Cyberpunk 2077: Máš moje slovo je ešte o úroveň lepšie!!! Niet sa však čomu čudovať, veď to napísal Bartosz Sztybor, autor dvoch najlepších komiksových Zaklínačov (Blednoucí vzpomínky a Balada o dvou vlcích). Scenár je zaujímavo svieži a perfektne k tomu sadne aj štýlová kresba s peknými pestrými farbami. Príbeh o starej žene, ktorá sa chce pomstiť gangstrom za smrť svojej dcéry, no kto by to bol povedal, že to bude takáto pecka. Odporúčam fanúšikom hry, ale rozhodne aj tým, čo hľadajú celkovo kvalitný komiks.

27.11.2023 5 z 5

V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha druhá V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha druhá Gó Tanabe

Znovu skvelá temná hororová atmosféra na štýl legendárneho filmového hororu Vec od Johna Carpentera. Kresba je aj tentokrát vysoko atraktívna aj pre tých, ktorí Japonskú kresbu inak celkovo nemusia. Gó Tanabe je v kresbe prekvapivo epický a celkovo je kresba veľmi detailná. Síce mi prišiel druhý diel o niečo slabší ako ten prvý, no stále je to vysoká hororová kvalita.

01.11.2023 4 z 5

Poslední paprsek světla Poslední paprsek světla Tim Probert

Lightfall 1: Poslední paprsek světla je jedným z najväčších prekvapení tohto roka! Ak ste fanúšikmi Mijazakiho anime filmov, komiksov ako Hilda či Kůstek, toto je jednoznačne komiks pre vás. Veľmi pekné farby, príjemná kresba, jemný humor, zaujímavý fantasy svet a sympatickí hrdinovia. Celkovo som sa bavil nad očakávania dobre. Úplne chápem, že bola táto séria nominovaná na najlepší komiks za rok 2022 na Harveyho cenu.

25.10.2023 5 z 5

Metabaron 2 Metabaron 2 Alejandro Jodorowsky

Síce nové príbehy nedosahujú ani zďaleka scenáristických kvalít pôvodnej série, ktorá tu vyšla pod názvom Kasta metabaronů, no aj napriek tomu sa jedná o fajn zvrhlú a brutálnu sci-fi zábavu, akú si pod pojmom Metabaron predstavíme. Je to pekne kreslené a hlavne kresba od Valentina Séchera v prvých dvoch knihách vyráža dych.

12.07.2023 4 z 5

Wika Wika Thomas Day

Wika môže evokovať na základe pestrofarebnosti obálky, že sa jedná o rozprávku pre deti. Nie je tomu však tak a jedná sa vlastne o dospelé fantasy, ktoré ako keby bolo pestrofarebnou fantasy verziou temnej série Requiem. Brutálne úmrtia, krvavé detaily, trochu erotiky a celkovo viaceré postavy a aj ten epický detailný štýl kresby od Ledroita naozaj Requiem pripomínajú. Bavil som sa veľmi dobre a u mňa sa jedná o jeden z komiksových titulov roku. Za zmienku stojí aj to, že sa jedná o kompletné vydanie v zachovanej veľkosti originálu.

12.07.2023 5 z 5

Inkognito Inkognito Ed Brubaker

Ed Brubaker tentokrát vytvoril svoju drsnú a brutálnu variáciu na Marvel a DC superhrdinské komiksy. Nechýba sex alebo vystrelené mozgy. Nečakajte však nejaký zásadný komiks v štýle Moorových Watchmenov, Brubaker sa chcel totiž baviť a na komikse je to vidieť. Príbeh ma síce až tak nestrhol ako v jeho predošlých kultových komiksoch, no aj tak je to kvalita. Mimochodom ďalšia krásna spracovaná kniha od BB/artu, je to úplný komplet príbehu s poriadnou dávkou pekných bonusov.

13.06.2023 5 z 5