Girasol Girasol komentáře u knih

Četla jsem tuto knihu před mnoha lety a následně viděla i v divadle Na Kampě představení Jaroslava Duška. Mnoho pravd a moudrostí je v této knize napsáno. Pro toho kdo se zajímá o zlepšení sebe samotného je tato kniha určena. Materialisti tuto knihu asi moc nepochopí.

Já jsem Já jsem Marta Foučková

Tuto knihu jsem přečetla už kdysi velmi velmi dávno a vedle knih od mého oblíbeného amerického spisovatele Raymonda Moodyho, mne jen utvrdila v tom, že skutečně existuje život po životě. PhDr. Marta Foučková velmi krásně a citlivě líčí osudy různých rodin a jejich karmické provázání. Také jsem přečetla i knihu "Jsem" od téže autorky. V brzké době se opět k těmto knihám vrátím. Za mne dávám pět hvězdiček a děkuji autorovi - autorům těchto stránek - této databáze, že si člověk zde může oživit vše to, co kdysi dávno četl a přečíst si i komentáře ostatních lidí.

31.12.2017 5 z 5

Bdělost Bdělost Anthony De Mello

Tuto knihu právě nyní teď čtu, našla jsem ji po své dceři, která tuto knihu již četla ve svých 16 ti letech. Vždy mne lákala, když jsem ji u ní viděla...a až nyní jsem se k ní dostala. Přichází ke mne v Pravý čas. Autor je velmi přímý, ač nepříjemný v mnoha ohledech, ale když se nad tím více zamyslíte, to, co píše je pravdivé, ač ne vždy líbivé. Hodně o některých věcech přemýšlím a stále obracím stránky na zpět, abych si znovu a znovu přečetla a pochopila ty hluboké pravdy. Dělám si z této knihy poznámky, ostatně tak jako ze všech, které mne něčím oslovily. Zatím ji ještě nemám dočtenou, ale už nyní mne v nějakých ohledech posouvá směrem dopředu. Až ji dočtu úplně, přidám další řádky k těmto.

31.12.2017

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Tuto knihu jsem četla asi před 6 lety a změnila mi život. Již dříve jsem o takových to věcech, které se píší v knize slyšela od některých svých kamarádek, ale nevěřila jsem jim, že to tak může být. Až když jsem začala nad svým životem více přemýšlet, proč se mi ději zrovna ty a ty věci..a ne jiné, které bych si přála, tak jsem si tuto knihu koupila a nemohla jsem se od ní pak odtrhnout. Je to doslova Přelomová kniha pro můj život. Dala mi Velké Poznání a otevřela mi oči. Mnohokrát jsem se k ní ještě pak vrátila a též jsem ji doporučila dalším kamarádkám. Film jsem neviděla, ale myslím, že kniha je jistě lepší, více zapamatovatelná a hlavně si pokaždé člověk k ní může vrátit kdykoliv chce. Vřele doporučuji všem, kde se zajímají o osobní rozvoj.

Pes, který hovořil s bohy Pes, který hovořil s bohy Diane Jessup

Překrásná kniha, která mne hluboce zasáhla. Přečetla jsem ji doslova jedním dechem, a to asi zhruba před 4 roky. Půjčila jsem si ji z knihovny. Od té doby ji nemohu nikde sehnat. Ráda bych ji vlastnila doma. Ptala jsem se už v mnoha knihkupectvích, ale nikde na skladě není. Tak snad tady se mi poštěstí. Doporučuji všem si ji přečíst.

30.12.2017 5 z 5

Život pochází ze života Život pochází ze života Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Tuto knihu jsem přečetla před zhruba pěti lety a je to pro mne jedna z prvních knih od Šríly Prabhupády, která se mi dostala do rukou a která se mi svým pojetím velmi líbila. Píše se v ní, že život pochází ne z hmoty, ale z duše. Ten, kdo se zajímá o duchovní rozvoj a přemýšlí nad hlubším pojetím - smyslem života - pro toho je kniha určena.

31.12.2017 5 z 5

Síla přitažlivosti Síla přitažlivosti Joe Vitale

Tuto knihu jsem dostala kdysi od kamarádky. Už jsem na toto téma přečetla dříve 2 knihy, které mne "daly daleko více" do mého života. Stále se zde opakují věci, které jsem už znala, takže mne to nepřineslo až moc tak úchvatného a nového. Kniha není ale špatná a pro někoho, kdo se o tomto tématu dozvídá napoprvé, může být obohacením. Za mne dávám tři hvězdy.

31.12.2017 3 z 5