Gabibi Gabibi komentáře u knih

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Po 80ti stranách odkládám, nebaví mě to. Postavy a zápletka mi přišly nezajímavé.

02.02.2020

Jak být sám sebou Jak být sám sebou Alexander Koršunov

Poznej sám sebe a buď sám sebou. Tedy: rozvíjej svůj potenciál tak, že půjdeš cestou svého srdce. Toť smysl všeho života. Malá knížka velké moudrosti. Hluboké pravdy pojaté jednoduše, místy až naivně. Pro mě příliš eklektické. Ale čtenáře si určitě najde. Několik úryvků z knihy jsem vložila do citátů autora.

26.03.2019 3 z 5

Vysílání štěstí: Jak přijmout pozitivní změny a šířit je kolem sebe Vysílání štěstí: Jak přijmout pozitivní změny a šířit je kolem sebe Michelle Gielan

Tohle není vůbec špatně "udělaná" kniha, ale přijde mi, že Amíci mají ten osobní rozvoj pojatý příliš pragmaticky, jako takový business plán, který tlačí na pilu a musí mít konkrétní měřitelné výsledky. Pořád omílané pozitivní myšlení, úspěch, potenciál, výkon.. Já asi potřebuji více duchovnosti a filosofie, péči o duši směrem dovnitř, ne o výkon směrem ven - domnívám se, že až takto začínají trvalé pozitivní změny v našem životě. Raději vám doporučuji Protijed od Brita Oliver Burkemana :)

21.02.2019

Protijed Protijed Oliver Burkeman

Moc doporučuji! Skvělá kniha na pomezí osobního rozvoje, filosofie a psychologie. Nechápu, že má tak málo hodnocení! Na pozadí buddhismu, meditace, stoické filosofii, kultu mrtvých a dalších přístupů k životu vyzdvihuje alternativní cestu ke štěstí, která zahrnuje všechny naše negativní pocity, černé myšlenky, nejistotu a neúspěchy jako součást cesty životem. Úryvek z knihy jsem vložila do citátů spisovatele.

15.02.2019 5 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Jako byste četli film, který má spád, ponoříte se do něj, užijete si ho, přestože víte, že ten hollywoodský biják je jeden velký mišmaš přitažený za vlasy.

22.07.2018 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Moc zajímavá a inteligentní kniha, kterou mě ale nějak nebavilo číst. Asi ten žánrový mišmaš mi nesedl. Vytvářel se mi tam takový nesoulad. Vztahovka ve sci-fi kulisách a ve filosofickém pojetí s exkurzem do české historie a české nátury je nejspíš už moc. Ale "Láska je svědění, které si nepodrbáš" stojí za to :-)

24.01.2018 3 z 5

Nikdo sem nepatří víc než ty Nikdo sem nepatří víc než ty Miranda July

Přečetla jsem dvě povídky a bylo mi jasné, že tyto myšlenkové pochody nejsou pro mě, navíc - postavy mě nezaujaly a ani forma nenadchla. Ale netvrdím, že je to vyloženě nekvalitní kniha...

01.12.2012 2 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Povrchní vyprávění o manipulaci, namlouvání a vztahové strategii. Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická, ale přečetla jsem půlku knihy, což je docela dost, tak možná, že to bylo i nějak zábavné.. :-) kdyby se ale text zkrátil jen na erotické scény a vypustily by se žvásty kolem, bylo by to o hodně lepší :-)))

21.05.2012 2 z 5

Tak já teda jdu aneb Moje Svatojakubská pouť Tak já teda jdu aneb Moje Svatojakubská pouť Hans Peter Kerkeling

"Tak, jak poutníci chodí, tak i cítí a myslí, takoví prostě jsou."

26.06.2011 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

"Jistě je jenom jedno: přítomnost. Do té vrhňme bez jakékoli vypočítavosti celý svůj úděl věčnosti."

30.11.-0001 3 z 5

Podzemníci a Tristessa Podzemníci a Tristessa Jack Kerouac

"Telepatie soucitně prostupují nocí..."

30.11.-0001 3 z 5