Nikdo sem nepatří víc než ty

Nikdo sem nepatří víc než ty https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110668/bmid_nikdo-sem-nepatri-vic-nez-ty-y9P-110668.jpg 3 9 3

Nikdo sem nepatří víc než ty je sbírka šestnácti mistrovských povídek, jejichž hlavními protagonisty jsou smutní, osamělí a uzavření lidé, kteří nedokážou naplnit život podle svých snů, ale ani se smířit se svou prohrou. Většina povídek se odehrává ve snovém světě; hrdinky a hrdinové si představují, co se děje za každodenní realitou, a zcela této „surrealitě“ propadají. Oproti ostatním členům společnosti jsou jistým způsobem postiženi, protože se svých snů nedokáží vzdát a nemůžou ani splynout s davem. Jsou stvořeni pro to, aby vše v jejich životě mělo řád, ale nenalézají to nejdůležitější – smysl svého života. Existenciální podtón je odlehčen ironií, humorem a údivem, často hraničícím s úsměvnou naivitou, a dokonale odráží stav současné společnosti.... celý text

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , Dokořán

No One Belongs Here More Than You

DK197
14.05.2016 2 z 5

S touhle knihou mám problém. Forma, kterou byla psaná se stala mým osobním utrpením. Ještěže byla celkem milosrdně útlá.

Hlavní postavy rozhodně nebyly lidmi, co byste s naděením pozvali na kafe. Ale o to přece šlo, ne? A některé povídky se mi líbily. Jenže, jenže... ono to celé bylo nějak... zvláštní. Kolečka mi šrotovala, abych pochopila smysl jednotlivých povídek a to ve spojení se stylem psaní ne vždycky vyšlo. Jako by mi něco proklouzávalo mezi prsty. Jako bych nechápala, "co se mi básník snaží říct." Byla jsem zmatená, skleslá, dezorientovaná a plná zvláštní tísně.

Možná by to napravil drink s autorkou, kde bychom podebatovaly. A možná taky ne. Ale tuhle knihu už ne. Dvě hvězdičky za těch několik fajn povídek.

martinami
28.07.2015

V ordině máme hodně zvláštní humor. Ne každá povídka je dobrá, ale když to člověk pochopí, dá se tím dobře pobavit. Ovšem podruhé jí neotevřu

Gabibi
01.12.2012 2 z 5

Přečetla jsem dvě povídky a bylo mi jasné, že tyto myšlenkové pochody nejsou pro mě, navíc - postavy mě nezaujaly a ani forma nenadchla. Ale netvrdím, že je to vyloženě nekvalitní kniha...

Autorovy knížky

Miranda July
americká, 1974
2011  60%Nikdo sem nepatří víc než ty

Kniha Nikdo sem nepatří víc než ty je v