Froberg Froberg komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tady nezbývá než připojit se k ostatním kladným hodnocením. A uvědomit si, že nakonec nejen trifidi jsou zničitelní a vymítitelní.

14.10.2014 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Znovu a znovu objevuji Remarqua a jsem přesvědčen, že patří mezi ty nejlepší. Je divné, že si lidé neuvědomují co vlastně Remarquovo poselství znamená. Je to přece varování před válkami vůbec.Války by se neměly opakovat, válkami by se neměly problémy řešit, jenže jak se zdá, je stále dost těch, kteří si tímhle navenek řeší spory, ale jde jim o posílení svého ega, o peníze, moc, suroviny a je jedno jak ušlechtilými slovy to zdůvodňují. Ve válce vždy vyskočí ty nejnižší pudy. Vždyť to co svět předvádí po tom co zažil v I. a II. světových válkách je jen znakem neschopnosti se dohodnout. Škoda. Ale zpět ke knize. Je to dokonale napsaná kniha.

27.09.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tedy nevím, asi špatně chápu, ale ačkoliv se jedná o údajně o světový bestseller, tak jednak jí leží na prodejnách dost a dost a jednak je to tak hloupé, jednoduše zaměřené, že jsem překvapen pozitivitou recenzí. Ode mě tak max za 2. Buď je autorka poněkud hloupá a naivní, nebo pro stejný typ nezkušených a neukojených píše. Že by tohle právě byl vzor pro mladé? No pak tedy potěš dobroto. Prostě jen potvrzení toho, že marketing je mocná zbraň. Ach jo!

16.09.2013 2 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Kdyby to nebyl Michal Viewegh, tak by to asi četlo jen pár lidí. Možná když to psal, myslel jednak na peníze a jednak už měl chudák zaděláno na tu svou příhodu. Ale on každý den není svátek, že?!

14.10.2014 2 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Nedočetl jsem. Jen nechápu kladná hodnocení. Prodej stagnuje a i to co se prodalo je asi spíš otýkou velkého marketingového tažení, ale úroveň jak nápadu, tak způsobu je trapnost, takže lidi, jsou mnohem levnější a především mnohem lepší knihy. I ta jedna hvězdička je dost na tenhle brak.

27.09.2013 1 z 5

...jen na pár dnů ...jen na pár dnů Zlatko Radvan

Knihu jsem přečetl téměř jedním dechem. Zajímavě popisuje složitost vývoje pobytu snad skutečně vlastních zážitků autora v jeho nelehké situaci, kdy srovnává svůj život s osudy dalších pacientů. Hledání pomoci jednotlivci v jeho těžkých životních situacích je asi opravdu složité pro ty, kteří problematiku neznají. Ten, kdo zkusí drogy, se dostává do téměř bezvýchodného kruhu, ze kterého uréci asi není vůbec jednoduché. Doporučuji. Škoda jen omezeného nákladu a malé dostupnosti.

23.10.2011 4 z 5

Jubileum Jubileum Mark Polevoj

Příjemné čtení o obyčejných věcech. Doporučuji jako oddych k podzimnímu krbu.

23.10.2011 3 z 5