framil framil komentáře u knih

Cujo Cujo Stephen King

Omlouvám se milovníkům Kinga, ale větší kravinu jsem nečetl. Některé jeho knihy mám rád, ale další jsou splácaniny, že si člověk myslí, že je autor placen od počtu písmen. Jo, jsou tam napínavé pasáže, ale pak se tam mele o všem. A samozřejmě spousta reklamy typu.. měl auto značky to, jedli sýr od firmy té, náhradní díly zasílal firma ta a ta... Dám si od Kinga nějaký čas klid, i když třeba "Ústav" není vůbec špatný.

29.07.2021 odpad!

Bronzový poklad Bronzový poklad Eduard Štorch

Příběh malého Skrčka jsem jako kluk četl mockrát. A vždycky jsem jeho smrt obrečel. Byla to moje první kniha z řady děl Eduarda Štorcha, které mám rád dodnes.

24.01.2021

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Motýlka jsem četl jedním dechem už v době, kdy si člověk nemohl sehnat další info na netu. Všechny tři díly mě fakt chytly. Ač vše neprožil sám, muselo to být děsné. Četl jsem již několikrát a poslechl i načtenou velmi dobře Bohumilem Švarcem, ten to načetl mistrovsky. Film jsem samozřejmě viděl, je velmi dobrý, ale kniha je kniha. Rozhodně se k ní budu vracet.

25.08.2020 5 z 5

Nevím co, ale něco mi v tomhle díle chybělo. Je samozřejmě důležitý pro věci příští, ale jaksi mi jako kniha a i audiokniha připadá slabší než ostatní díly.

27.01.2020 2 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Knihy z oddělení Q jsou vždy napínavé. Ale tahle mě začínala víc a víc nudit, jak jsem se blížil ke konci. Není špatná, ale pro čtenáře, který nezná předchozí díly, v určité části nepochopitelná a zmatená. Pro mě to bylo spíše zklamání od jindy vynikajícího spisovatele. Samozřejmě je to pouze můj subjektivní názor.

25.12.2019 2 z 5

Morová loď Morová loď Clive Cussler

Skvělá a napínavá kniha. Z akt Oregonu mě zatím chytla nejvíc. Ale víc nebudu psát, protože bych určitě spoileroval. Takže vřele doporučuji a přečtěte si ji sami. Nebudete litovat.

18.10.2019 5 z 5

Posvátný kámen Posvátný kámen Clive Cussler

Klasický Cussler, kterého mám rád. I když chvilkama jsem byl trochu mimo až moc rychlým střídáním míst, kde se román odehrává. Ale jednoznačně je Cussler jedním z nemnoha spisovatelů na absolutní špici.

06.09.2019 4 z 5

Lupiči a čárytužka Lupiči a čárytužka Jurij Družkov (p)

Jako malý kluk jsem tuhle knížku strašně prožíval. Stejně jako třeba Neználka. Velké srovnání se světem u nás tenkrát nebylo, ale dětské knihy rusové uměli. Stejně jako spousta jejich sci-fi byla výborná. V dětství, které nám rodiče opravdu nechali prožít v krásném nevědomí, to byli sympatické postavičky, které nepotřebovali ukazovat svaly a vše řešit střelbou. Do toho krutého světa nás rodiče pustili až později, a jsem jim za to vděčný, i když i malý člověk tušil, že všechno není jako v pohádce. Ale vše by mělo vždy přijít v tom správném věku. A u mě přišel Čárytužka s Kutílkem v pravý čas.

28.05.2019 5 z 5

Příšeří Příšeří Peter James

Moje asi třetí autorova kniha,která mě opravdu dostala. Ke knihám jsem přišel náhodou, když jsem nevěděl co číst, a řekl si, že to zkusím. No a dopadlo to tak, že jsem si přidal autora mezi své oblíbené a pídím se po dalších jeho knihách. Vřele doporučuji, a čtěte až v noci!!

14.04.2019 4 z 5

Seznam vraha Seznam vraha Lawrence Block

Tak především rád čtu. Ale tahle kniha mi připadla jako velká spousta písmenek, která nic neříkají. Prostě dlouhá nuda, druhá půlka už byla zajímavější,dočetl jsem, ale vím, že už určitě autora vyhledávat nebudu. Život je krátký, knih je hodně a času málo. Tak raději něco, co mě zaujme...

10.03.2019

Zlatý Buddha Zlatý Buddha Clive Cussler

Knihy p. Cusslera mám rád. Napínavé, čtivé, ale Akta Oregon resp. Zlatý Buddha ne a ne dočíst. Dirk Pit je skvělý, další série s Austinem sice přežvykuje již napsané věci s Pittem, ale je dobrá. Ovšem Akta Oregon - Zlatý Buddha je taková nastavovaná kaše,ne že by byla nepoživatelná, ale skáče sem a tam, a skutek utek. Další části jsem ještě nečetl, ale doufám (čistě subjektivně), že nebudou mít sestupující úroveň, protože p. Cusslera považuji za jednoho z nejlepších spisovatelů thrillerů a dobrodružství.

18.02.2019 2 z 5