FloretFiction FloretFiction komentáře u knih

Kolaps západní civilizace Kolaps západní civilizace Eric M. Conway

Pro všechny, kteří si myslí, že tržní hospodářství a "neviditelná ruka trhu" vše vyřeší, aneb, proč se bát neomezeného podnikání lidí a o tom proč západ nezastaví potápění vlastní lodi.
PS: V této souvislosti doporučuji film a webové stránky:
Before the Flood

03.01.2017 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Od dob první knihy se pomalu vytratili všichni mutanti a příšery, konečným nepřítelem člověka je opět jen samotný člověk a jeho politika slepého krtka.
Tuto knihu doporučuji jako palivo pro deprese.

03.01.2017 4 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Proč zachraňovat všechny ty lidi? Proč nevzít HOUBU, nesmazat tu špinavou tabuli... a nezačít od začátku? Originální, inteligentní, dokonalé.
PS: Na You Tube lze dohledat: Cordyceps: attack of the killer fungi - Planet Earth Attenborough BBC wildlife. Doporučuji také: Zombie Snails | World's Deadliest... protože zombie jsou skuteční.

01.12.2016 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Myslím, že neurazí nikoho, kdo je autorovým vrstevníkem a v dětství nadšeně zíral na promítání starých dobrých Hvězdných válek. Kniha sama je studnicí odkazů na popkulturní dílka minulého století, filmy i knížky, videohry, které můžete dohledat na internetu a pobavit se tím, jaké blbosti jsme to kdysi hráli... no a pokud znovu shlédnete ty staré filmečky, taky místy užasnete...
PS: Například JOUST se dá zahrát jako online remake a je to mazec :)))

04.01.2017 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Pokud vás vyplivne moře, napůl zmrzlého a bez vzpomínek je to docela pěkný start pro detektivku. Start takového malého pátrání sám po sobě. Bohužel co je slibné brzy utnete a budete se věnovat rodinným problémům, rozvedeným rodinám a těžkostem dospívání...

PS: Samotný fenomén vymírání včel neboli Colony Collapse Disorder (zkráceně CCD, česky syndrom zhroucení včelstev) je daleko zajímavější téma. Možná o něm někdo napíše nějakou lepší knihu.

06.12.2016 3 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

"Jednou ráno se probudí a řekne si: Dneska jsem ale krááásně vyšinutej... možná bych mohl někoho zabít!" Dělovka za pět :)

02.12.2016 5 z 5

Podstata zla Podstata zla Luca D'Andrea

Špatný a přesto milující otec se spoustou psychických problémů dá na rypák bestii, odhalí šíleného vraha a stane se vzorem odvahy a ctnosti. Přesvědčivé jak dvoumetroví škorpióni v srdci Evropy.

30.11.2016 3 z 5