fifejda fifejda komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Z mého pohledu lze rozdělit knížku na dvě části. Tři hvězdy především za první část, která se mi líbila více, ačkoliv to byla variace na téma "Musíme si pomáhat". Druhá část byla příliš depresivní a plná válečného patosu. Navíc se v polovině knihy dozvíme závěr. Takže zde doporučuji skončit (pokud vám stačí první polovina knihy) nebo rovnou přeskočit, ať si to užijte bez prozrazení pointy.

15.12.2014 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Kniha ve mě vyvolala spíše smutek, než děs. Bylo to hlavně kvůli pasážím z Afriky, které na mě jediné působily opravdově. Zbytek na mě nepůsobil pravděpodobně a nemám chuť pokračovat v trilogii.

23.09.2014 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvěle namíchaný set povídek. Sice jsem se ke konci v té pavučině vzájemně protkaných nitek trochu ztrácela, nicméně každá povídka měla něco do sebe. Jen ta poslední je na můj vkus moc otevřená.

26.10.2016 5 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

Skvělá kniha. Užila jsem si ji i přesto, že jsem to v polovině nevydržela a nakoukla do závěrečné části. I ten letmý pohled stačil, abych už měla určité podezření a jednotlivé kapitoly vnímala jinak. Přesto jsem byla napnutá jak struna. Takže doporučuji: vydržte to a čtěte pěkně poctivě stránku po stránce :)

13.03.2016 4 z 5

Trhlina v čase Trhlina v čase Jeanette Winterson

Bohužel způsob vypravování mi neseděl, nebyl to šálek mé kávy. Příliš mnoho filozofie a obrazů, málo příběhu. Ale ústřední milostný trojúhelník a téma žárlivosti byly popsány na výbornou.

31.01.2016 2 z 5

Chléb na vodách Chléb na vodách Irwin Shaw

Shodou okolností jsem knihu dočetla o Vánocích, tedy v období, kdy kniha vrcholí :-) Nevím, zda to bylo záměrem, ale roční období symbolicky odrážejí děj a stav rodiny. Po idylickém jaru a létě (nezáživná první část knihy), přichází pochmurný podzim a tvrdá zima, kdy hnisavý bolák vyteče (čtivá a napínává část). Doporučuji vydržet ten podlouhlý úvod, který je nejspíše nutný, abychom pochopili, že dokonalé štěstí neexistuje, ani když se mu jde naproti s naditou peněženkou.

29.12.2014 4 z 5