Fidoo Fidoo komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Smrt nás děsí a my děsíme ji. Přečtete si její příběh a pochopíte.

24.01.2020 5 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

..."Zbyla jen naše jména a ty lži, co na ně namotali."
Velmi pěkně napsaný příběh o víře v obdařenost, spřízněné duchy, zažehnávání a kouzla. Příběh, který vychází ze skutečných čarodějnických procesů začátkem 17. století v Británii.
Doporučuji všem, které tato tematika zajímá.

28.11.2019 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Zatím to nejlepší, co jsem od Jodi četla. Skvěle vystavěný příběh o chlapci, který má něco navíc, Aspergerovův syndrom. Další zajímavé téma z pera spisovatelky, jejíž knížky mají v mé knihovně místo na těch nejvyšších příčkách.

24.11.2019 5 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Žádná sláva, knížka mi vůbec nic nedala :-( škoda.

16.09.2019 2 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Tento příběh mi připomněl Magdaleniny prádelny v Irsku, "azylové domy pro padlé ženy", kde pod hlavičkou církve a s přivřením oka státu trpělo mnoho žen. Krutost, strach, nelidské zacházení s lidskými životy, obchodování s dětmi.
Běhá mi mráz po zádech z představy, kolik takových temných tajemství lidská společnost ještě ukrývá.
Krásný, dojemný příběh, který určitě stojí za přečtení, na jehož konci se budete ptát, jestli je to už jen minulost....

01.07.2019 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Dlouhou, velmi dlouhou dobu byla pro mě tato knížka to nejlepší, co jsem kdy četla! 5* bez zaváhání.

16.05.2019 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Petra Soukupová má zasloužené místo v mé knihovně. Jednak díky zvolenému tématu mezilidských vztahů, tak i formě vyprávění. Krásný příběh o tom, jak nedostatek komunikace, domýšlení si a snaha udělat pro druhé to nejlepší, způsobí přesně pravý opak.

16.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Miluji zdánlivě jednoduchý příběh, který vás ale přiměje přibrzdit, zamyslet se nad lidskými vztahy, o tom, jak málo stačí a váš život se začne ubírat úplně jiným směrem. A nejen ten váš...

15.05.2019 5 z 5