Felidae Felidae komentáře u knih

Aleksandra Aleksandra Lisa Weeda

Rodinná sága ukrajinsko-holandské rodiny během posledních dramatických 100 let. Současný Luhansk a Dům zapomenutého donského kozáka, kde se dá procházet roky jako místnostmi, setkávat se svými předky, někdy proměněné v jeleny se zlatými parohy. Pohádkové a přitom mrazivě pravdivé, poetické a zároveň drsné až na dřeň. V dnešní době velmi krásná a potřebná kniha.

02.03.2023 5 z 5

Konvália Konvália Denisa Fulmeková

Skvělá kniha po všech stránkách. Ačkoliv jsme byli jeden stát, o slovenské literární scéně předválečné a válečné doby, nevíme skoro nic. Jen mě mrzí "popelkovská" obálka díky níž, bohužel, kniha zůstane na pultech přehlédnuta.

22.01.2023 5 z 5

Sága o životě a smrti Jana Bati a jeho bratra Tomáše Sága o životě a smrti Jana Bati a jeho bratra Tomáše Miroslav Ivanov

Knihy pana Ivanova miluji od dětství a patří k mým oblíbeným. Tahle první se pro mě stala zklamáním. Kniha by velmi potřebovala ruku editora....

22.01.2023 3 z 5

Co je odtud vidět Co je odtud vidět Mariana Leky

Tahle knížka je vlastně o ničem, jen o těch nejdůležitějších věcech na světě - lásce a přátelství. Doporučuji

25.12.2022 5 z 5

Bolest Bolest Cruja Šalev

Izraelská literatura obsazuje nejvyšší příčky a právem. Psychologické drama, skvělé charakteristiky hlavních hrdinů, myšlenky, ke kterým se budete vracet. Prosím nakladatele, překládejte dále - opravdu je z čeho vybírat.

27.11.2022 5 z 5

Ryšavý knihovník a další zápisky ředitele zoo Ryšavý knihovník a další zápisky ředitele zoo Miroslav Bobek

Další knížka postřehů pana ředitele Bobka, opětovně milá, plná skvělých postřehů.

13.11.2022 5 z 5

Padlý anděl Padlý anděl Daniel Silva

Tak nějak jsem čekala víc....

13.11.2022 3 z 5

1945: Léto běsů 1945: Léto běsů Miloš Doležal

Dokumentární povídky pana Doležala jsou vždy skvělé. Nejinak je tomu v této knize. Vřele doporučuji.

19.10.2022 5 z 5

Mazurka za bílých nocí Mazurka za bílých nocí Susanne Scheibler

Ano, je to romanťárna, ale ne hloupá. Nesetkáme se s žádnými faktickými chybami, takže pokud někdo chce oddychovku, která neurazí, je to kniha přesně pro něj.

19.10.2022 4 z 5

Králové ve stínu Králové ve stínu Zdeněk Grmolec

Oddechový historický román, žádná velká literatura, žádné psychologické zkoumání hlavních osob. ALE v dnešní záplavě rádoby historických románů, kdy červenou knihovnu zaobalím do středověkých kulis a tvářím se jako historická kniha, je Grmolcův román příjemné osvěžení, oceňuji správnost faktů a hlavně vynechání věčného "vyhrnul jí suknice".

25.09.2022 4 z 5

Pakáž Pakáž Monika Helfer

Co a kdo je pakáž, výborně sepsaný rodinný příběh odehrávající se na pozadí 1.světové války. Rodinné vzpomínky jako střípky skládají mozaiku příběhu narození autorčiny matky.

03.09.2022 5 z 5

Po dlouhé době román takový jak má být, čtivý, napsaný krásným jazykem, historické části jsou fakticky správně, plný počet hvězd.

29.08.2022 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Jsem kočkař, tak se mi knížka nemůže nelíbit.

31.07.2022 4 z 5

Neotevřené dopisy Neotevřené dopisy Alice Horáčková

Kdo nezažil socialistické Československo, po přečtení bude mít jasno. Ale to je jen jedna stránka knihy, i když skvělá. Další je jazyk, niterné pocity starší ženy ohlížející se za svým životem. Nelehkým životem s umělcem. Rozhodně plný počet hvězd.

07.07.2022 5 z 5

Mrazík s pendrekem v ruce: Proč je současné Rusko takové a proč nemůže být jiné Mrazík s pendrekem v ruce: Proč je současné Rusko takové a proč nemůže být jiné Alexandr Mitrofanov

V současné době víc než povinná četba.

12.06.2022 5 z 5

Korunka z peří Korunka z peří Isaac Bashevis Singer

Kdo sáhne do knihovny pro jakoukoli knihu PANA SPISOVATELE Singra, nemůže sáhnout vedle.

30.03.2022 5 z 5

Pomluva Pomluva Rosa Ventrella

Nádherný příběh, který nás zavede do válečné a poválečné Itálie, do nelehkého života tamních rolníků. Paní Ventrella se může postavit po bok Ferrante. Díky Argo, že pro nás objevuješ výborné spisovatele.

20.02.2022 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Myšlenka by nebyla špatná ALE příběh se rozbíhá do nesmyslných odboček a postav, dialogy jak vystřižené z nejhrůznější červené knihovny, autor nás chce neustále uvádět do historických fakt - které buď nemají s dějem co společného (v lepším případě) nebo jsou chybné (vylodění v Normandii v dubnu?!), zkrátka ztráta času....

23.01.2022 odpad!

Perlová koruna - vladařské ambice křehké choti Jiřího z Poděbrad Perlová koruna - vladařské ambice křehké choti Jiřího z Poděbrad Jaroslava Černá

Proč tak vysoké hodnocení? Plytká červená knihovna o první ženě Jiřího z Poděbrad. Zlatý Alois Jirásek a jeho Husitský král.

16.01.2022 2 z 5

Loučení s Jeruzalémem Loučení s Jeruzalémem Viktor Fischl

Knihy Viktora Fischla jsou zárukou kvality. Loučení s Jeruzalémem jsou toho dokladem. Doufám, že knihy vydávané v 90.letech budou mít reedici, zasloužily by si to ony i čtenáři.

25.12.2021 5 z 5