Faustka Faustka komentáře u knih

Nebezpečné radosti Nebezpečné radosti Bertrice Small

Taky jsem si vytvořila dokonale živou představu. Rozdávám si to s Johnem Miltonem na osmičku. A bez Channelu.

10.06.2015 3 z 5

Un Lun Dun Un Lun Dun China Miéville

Výborné! Předvánoční aktivity šly stranou. Deeba, Zanna i celý neLondýn mě zcela okouzlil. Roztomilou Tvaroháčku toužím najít pod stromkem. Ježíšku, prosím. :-)

10.11.2014 5 z 5

Vzdálené hlasy Vzdálené hlasy Barbara Erskine

Potřebovala jsem vypnout a Vzdálené hlasy byla ideální volba. A nezůstane jen u povídek, to vím jistě.

28.07.2014 4 z 5

Nenávistní Nenávistní David Moody

Nenávistní mají trochu jednodušší styl. Příliš jsem neočekávala a taky my to mnoho nedalo. Jen ujištění; do něčeho takového příště nejít.

09.06.2014 2 z 5

Největší z mých nálezů a ztrát Největší z mých nálezů a ztrát Michal David

Sice už tady všechno bylo, ale stejně jsem neodolala. Opět. A tu třetí si pro jistotu rozmluvím.

24.09.2013 3 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Příliš probdělých nocí, příliš mnoho postav. Nedokážu najít pevný bod, stále jen tápu. Strážci zákona nutí k neobvyklému soustředění. Každopádně je jisté, že do Topolové ulice dorazilo horké ovzduší. A nejen tam.

30.07.2013 2 z 5

Inspektor Dover Inspektor Dover Joyce Porter

Vtipné, pohodové čtení. Britskou rezervovanost nahrazuje velmi svérázný humor. "Nestávalo se často, že by vrchního inspektora napadaly nějaké chytré myšlenky. Bylo proto o to vítanější, když je měl."

31.12.2012 4 z 5

Přízračný svět Alaizabel Crayové Přízračný svět Alaizabel Crayové Chris Wooding

Nad Londýnem se stahují temná mračna. Připravte se na... magii.. tajemno.. napětí. Fascinující příběh, barvitý styl vyprávění. Můj první Wooding, ale ne poslední.

23.02.2012 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Dost zřetelný propad. Kdo mě alespoň z části dokázal udržet soustředěnou - jsou Homér a Saša. Hledající smysl příběhu tam kde není.

03.01.2012 2 z 5

Krok ze tmy Krok ze tmy Robert Ervin Howard

Howardův styl vyprávění má svá neměnná specifika. Přitažlivá exotika, bohové dávných časů, kulty černé magie. Této sbírce povídek by však prospěla klasičtější hororová linie. Instinkt divoké šelmy narazil na příliš odolnou soupeřku. Tím se bohužel i přes veškerou lstivost musela odplížit se svěšeným ocasem. Ale abych jen nekritizovala, tak z básní „Duch blat“ a „Rozjímání“ naopak vyzařuje tolik potřebná dávka děsu. Taková kterou jsem očekávala.

23.10.2011 3 z 5