FANDOS FANDOS komentáře u knih

Armabetton Armabetton Martin Chval

Abych se při čtení knihy nahlas smál ,se bohužel stává jen zřídka, ale této knize se to povedlo měrou vrchovatou. BRAVO!!!

04.02.2018 5 z 5

Živý na vlastním pohřbu Živý na vlastním pohřbu Arto Paasilinna

Naprosto pohodová a pozitivní kniha na škaredé nedělní odpoledne.

14.04.2019 5 z 5

Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer Roland Kaltenegger

Spojler !! Kniha se tváří jako životopis Matthäse Hetzenauera,nejlepšího odstřelovače wermachtu.Chyba lávky ,toto dílko je všeobecný pel-mel o odsřelovačích , jejich výcviku,taktice,puškách,o jeho jednotce a jejím boji. O příběhu Matthäse Hetzenauera se prakticky nedočtete víc ,než je uvedeno v anotaci knihy a proto hodnotím - odpad.

03.05.2017 odpad!

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Mráz přichází z hradu je o něco málo zdařilejší dílko než Mafie v Praze.
Reklama na MF DNES ve formátu knihy (neustále je název tohoto plátku zvýrazňován ,ale alespoň ne tak často jako v Mafii v Praze).Má podstatně lepší dějovou linku, méně splácaných korupčních kauz a hlavně spousta fikce. Kniha nepřináší nic nového ,ale přemele pouze to,co do nás už hustí den co den rádoby nezávislá a nestranná média tipu MF DNES a samozřejmně všude přítomné bulvární plátky .
P.S. Zeman je na hradě a kmotrové dál u lizu, tak se možná dočkáme dalších volných pokračování?

14.05.2013 2 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Jak vydělat prachy.
Stačí splácat všemožné korupční kauzy do plitkého příběhu, aby se koza nažrala ( pan Wieweg za honorář ,nakladatelství za přemrštěnou cenu knihy,popřípadě čtenář) a zároveň udělat reklamu na MF DNES ( snad na každé čtvrté straně takto zvýrazněno) , která rozhodně není nezávislá a nestranná,jak se nám spisovatel neustále všemožně snaží v knize podsunout.To celé je opravdu majstrštych podobající se praktikám popsaných v této knize. BRAVO

07.05.2013 1 z 5

Korfu bez průvodce Korfu bez průvodce Pavla Smetanová

Knihu jsem použil jako pomocníka při poznávání jižní části Korfu.

07.09.2016 3 z 5

Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Arto Paasilinna

Velký handicap této knihy je,zě neznám reálie finských veřejně známých osob,kterých je v knize více než dost.A proto si myslím,že mi podstatná část humoru bohužel unikla.

01.03.2016 2 z 5

...a nepotkali ani jednoho idiota ...a nepotkali ani jednoho idiota Jaromír František Palme

Tak tomuhle já říkám intelektualní průjem jako bič. :) Některé části této knihy mne docela pobavily svou bezbřehou absurditou.

03.09.2017 4 z 5

Bojoval jsem proti islámskému státu Bojoval jsem proti islámskému státu Christian Haller

Spojler !! Bojoval jsem ,je velice nadnesené,spíš omylem jsem se nachomejtl u pár naprosto bezvýznamných přestřelek. Zvěrstva islámského státu znám jen z doslechu.Ti chudáci Kurdové ,za které jsem přijel nasazovat svůj život, mne okradli o všechny prachy a pak mi naschvál popravili mého psa .

14.05.2017 1 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Spojler !! Úžasná kniha.Na příkladu kmene indiánů, naprosto nedotčeného civilizací ,nám autor knihy předkládá s jakými rádoby výdobytky naší západní kultury ,jsou každodenně konfrontovány a manipulovány naše životy. Vtip je v tom , že celá kniha je vlastně také takový "jungle time" - hodně špatných zpráv s pozitivním koncem jako televizní zprávy TV Nova.

13.09.2013 5 z 5

Já, Diego Já, Diego Diego Armando Maradona

Ve své autobiografické knize Diego Maradona - geniální fotbalista jehož kouzla s míčem uchvacovala celý fotbalový svět,vzpomíná na úspěchy a slávu,ale i na prohry, zklamání a skandály.

30.03.2012 5 z 5

Zajatcem v Rusku - 1943–1949 Zajatcem v Rusku - 1943–1949 Hans Hahn

Spojler !! Pouze dvě věci mne při čtení této nezáživné knihy zaujaly.První byla, že v roce 1943 na východní frontě choval dogu,která toho docela dost sežere.A druhá, jak si i po sedmi letech v zajetí tak přesně vzpomínal na to, jak,kdy,kde a s kým o čem mluvil :-). Nudná kniha o komoušské agitaci v zajateckých táborech v Rusku, určitě dobře posloužila v roce 1951 k propagandě protikomoušské.

05.05.2016 odpad!

Neznámý Kazachstán: kolébka jablek a hrob miliónů Neznámý Kazachstán: kolébka jablek a hrob miliónů Christopher Robbins

Podle mého názoru je tento cestopis napsaný hlavně jako agitka prezidenta Nursultana Nazarbajeva.

07.04.2016 1 z 5

Největší lži historie aneb... Jak se falšovaly dějiny Největší lži historie aneb... Jak se falšovaly dějiny Franka Fabian

Podle mne jen velmi slabý pokus autora o jednostranné přefalšování zfalšované historie.Rozhodně nesouhlasím s tímto černobílým nahlížením na dávnou histori logikou 21. století

14.03.2016 odpad!

Největší záhady dávných Čech Největší záhady dávných Čech Vladimír Liška

V určitě zajímavé knize je na můj vkus až příliš spekulací.

17.07.2015 3 z 5

Alí Bába a jeho syn fotbalista Alí Bába a jeho syn fotbalista Jožka Stražistský

Je to taková "Klapzubova jedenáctka" dnešní doby. Příjemně zábavné čtení na nedělní odpoledne.

16.02.2015 5 z 5

Xenofóbní průvodce - Rakušané Xenofóbní průvodce - Rakušané Louis James

Humorná příručka z edice "Xenofobní průvodce" přibližuje život Rakušanů a některá pravidla, která ostatní národy nechápou.

17.08.2012 4 z 5

Poselství megalitů Poselství megalitů Hartwig Hausdorf

Velký hadicapem jinak zajímavé knihy je naprostý nedostatek fotografií. Číst knihu a odbíhat googlovat obrázky, mne moc nebaví.

23.12.2017 3 z 5

Alí Bába a jeho syn fotbalista: Jedeme do Milána Alí Bába a jeho syn fotbalista: Jedeme do Milána Jožka Stražistský

Je přísloví nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. U této knihy to platí na 100 %. Toto volné pokračování mne na rozdíl od prvního Alí Báby ani trošku nepobavilo.

06.09.2017 1 z 5

Jóga pro ty, kterým může být ukradená Jóga pro ty, kterým může být ukradená Geoff Dyer

Podle mne není kniha ani trochu zajímavá natož vtipná.To asi proto,že nečtu Daily Telegraph :)

13.06.2017 odpad!